Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wyniki konkursu "Napisz list do świętego Mikołaja". Jest więcej nagród!

Prośby dzieci małych, dużych i dorosłych

Czy ktoś z Was przeczytał wszystkie listy do św. Mikołaja zamieszczone na portalu eBobas.pl? A przecież to znikoma część milionów listów z całego świata, które czytają pomocnicy świętego Mikołaja!

Napisz list do świętego Mikołaja

Fot. eBobas.pl

Napisz list do świętego Mikołaja

Jury konkursu miało niezłą frajdę, czując się jak pracowite elfy i śnieżynki, podczas prac nad werdyktem konkursu „Napisz list do świętego Mikołaja”, na który nadesłaliście 934 listy.


Braliśmy pod uwagę oryginalność – list do świętego Mikołaja nie może być przecież kompilacją zapożyczeń z Internetu, choćby były one najładniejsze i bardzo, bardzo przejmujące. Tym bardziej nie można takich nie swoich tekstów nadsyłać na konkurs. A mieliśmy ich przynajmniej kilkadziesiąt.
 

W wielu listach przeczytaliśmy o trudnych warunkach materialnych. Brak pracy, brak pieniędzy na prezenty dla dzieci, choroby w rodzinie, niepełnosprawność dziecka, rozstanie rodziców, samotne macierzyństwo czy skomplikowana sytuacja rodzinna dziecka, czasem śmierć najbliższej osoby – trudno wobec takich historii przechodzić obojętnie. Wszystkim, którzy przeżywają trudne chwile życzymy z całego serca, by otrzymali pomoc i wsparcie.
 

Jednak wybierając listy do nagród nie zważaliśmy na to, kto ma trudniejszą sytuację życiową, materialną czy zdrowotną – nie nam to oceniać. Szukaliśmy ciekawych, fajnych, pomysłowych, śmiesznych, wzruszających listów do świętego Mikołaja.
Do ścisłego finału zakwalifikowaliśmy kilkadziesiąt listów. Wybór nagrodzonej dwunastki nie był prosty. Również dlatego, że w wielu listach powtarzały się oryginalne wierszowanki, rodzice udostępniali klawiaturę do samodzielnej ekspresji życzeń dzieciom – powtarzały się motywy z zapraszaniem świętego Mikołaja na mleko i ciasteczka. Wybór jury jest z oczywistych względów subiektywny i choć staraliśmy się wybrać listy najlepsze z najlepszych, nie uważamy, że inne są przez to „mniej dobre”.
 

Nagrody regulaminowe powędrują do użytkowników:
 

Misie „Licz ze mną”

Wszystkiedzieci  - mądry list, przypominający o tym, co jest najważniejsze dla dzieci. Nie tylko w święta

Anovi18  - za taki bilans grzeczności nagroda się należy, bez dwóch zdań.

Śpiewające smoki

Fidzito  - mamy nadzieję, że święty Mikołaj obdaruje mamę bliźniaczek tym, o co prosi w swoim pięknym liście

Kijanki611- nie mamy Pachołupka, ale może Śpiewający smok go godnie zastąpi?

Gogim3  - święty Mikołaj i jego elfy muszą znać wiele języków w mowie i piśmie. Na pewno złamią też ten szyfr, zastosowany przez Autorki listu w konkursie pioniersko

Domek zwierząt

MAMAiOLA  - małe dzieci mają swój własny język, ale mama zawsze sprawdza się jako tłumacz

Tęczowy aparat fotograficzny

Ams  - jeśli dziecko mówi, że jest grzeczne, to na pewno tak jest. Święty Mikołaj z pewnością zrozumie, nie tak jak inni, którym się mogą różne rzeczy na temat grzeczności wydawać

Bystra małpka

mamalena83  - bardzo udana rymowanka. Bardzo!

 

Piłka grająca

esia07  - nagroda za list pełen ciepła I świątecznego nastroju. Zaproszenie świętego Mikołaja do odwiedzin – piękne. I rewelacyjny dopisek. Dwa słowa, jakże znaczące.

 

Pozytywka gwiadka

malynka19 - list mamy, obdarowanej rok temu prawdziwą niespodzianką. Świętemu Mikołajowi pozostawiamy spełnienie próśb z listu, od nas będzie mały upominek

 

Grzechotki tulipan

marcyspp  - świetny list. Z worka świętego Mikołaja wyciągamy grzechotkę i liczymy, że Rudolfowi się jednak upiecze!

szuszkinka  - święty Mikołaj nie zapomina też o tych, którzy dopiero się urodzą. Grzechotka to bardzo udany prezent powitalny.

 

A teraz niespodzianka! Mamy 20 dodatkowych nagród od fundatora! Są to zestawy trzech zabawek do kąpieli! Kto je dostanie?

Mamusia0agusia

Ewinek

Malv

Niebieskooka90

Ala84

Kasiula_123

Halinqa

Osa240

MajkaEl

Monika190p

Skalmo

Yulia

Meg09

Patucha23

Layla

Danusia_MB

Kwerka

Anyaj

dzeel

paulina0306 

   

Życzymy autorom wszystkich listów, by w nadchodzących świętach Bożego Narodzenia odnaleźli radość i miłość. Laureatom konkursu gratulujemy! Nagrody powinny dotrzeć do Was przed Gwiazdką.

W tym konkursie nagrody wyśle firma Artsana Poland, dystrybutor zabawek Chicco. Uczestnicy konkursu podawali swoje dane podczas zgłoszenia listu, więc formularzy już nie wysyłamy! 

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • pbmarys | 10-12-2012 11:52:38

  Gratulujemy Wszystkim zwyciezcom
 • catrinka | 10-12-2012 12:38:53

  gwiazdka nie uważam, żeby konkurs był ustawiony, tak jak żaden z pozostałych. Wygrały te listy, które zaskoczyły czymś jury. Nie bądź złośliwa, bo nie tędy droga. Mnie też osobiście podobały się inne listy, ale to nie ja zasiadłam z tamtej strony i to nie ja wybierałam. Jednemu podoba się córka a drugiemu teściowa. I dobrze,bo świat byłby nudny. To, że ktoś zamiast buzi dziecka zamieścił stopę...
 • Katarzyna821 | 11-12-2012 13:53:01

  gratuluje zwyciężcom, mi sie nie udało nie mam talentu do pisania
 • malynka19 | 11-12-2012 17:12:39

  ooo coś wygrałam heh ;D a kiedy dostaniemy powiadomienia ?

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawki, rodzina, rodzice, konkursy

Polecamy

To naturalne, że kiedy dziecko zaczyna chodzić, jego nóżki wyglądają tak, jakby uformowane były na beczce.

Sprawdzamy ustawienie małych nóg

Każda asymetria ciała dziecka, na przykład różnica w ustawieniu i kształcie prawego i lewego kolana lub ich bardzo wydatna koślawość albo szpotawość powinna zwrócić uwagę rodziców. Jednak u ponad 90 procent dzieci odchylenia mieszczą się w normie.

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj