Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wyniki konkursu "Napisz list do świętego Mikołaja". Jest więcej nagród!

Prośby dzieci małych, dużych i dorosłych

Czy ktoś z Was przeczytał wszystkie listy do św. Mikołaja zamieszczone na portalu eBobas.pl? A przecież to znikoma część milionów listów z całego świata, które czytają pomocnicy świętego Mikołaja!

Napisz list do świętego Mikołaja

Fot. eBobas.pl

Napisz list do świętego Mikołaja

Jury konkursu miało niezłą frajdę, czując się jak pracowite elfy i śnieżynki, podczas prac nad werdyktem konkursu „Napisz list do świętego Mikołaja”, na który nadesłaliście 934 listy.


Braliśmy pod uwagę oryginalność – list do świętego Mikołaja nie może być przecież kompilacją zapożyczeń z Internetu, choćby były one najładniejsze i bardzo, bardzo przejmujące. Tym bardziej nie można takich nie swoich tekstów nadsyłać na konkurs. A mieliśmy ich przynajmniej kilkadziesiąt.
 

W wielu listach przeczytaliśmy o trudnych warunkach materialnych. Brak pracy, brak pieniędzy na prezenty dla dzieci, choroby w rodzinie, niepełnosprawność dziecka, rozstanie rodziców, samotne macierzyństwo czy skomplikowana sytuacja rodzinna dziecka, czasem śmierć najbliższej osoby – trudno wobec takich historii przechodzić obojętnie. Wszystkim, którzy przeżywają trudne chwile życzymy z całego serca, by otrzymali pomoc i wsparcie.
 

Jednak wybierając listy do nagród nie zważaliśmy na to, kto ma trudniejszą sytuację życiową, materialną czy zdrowotną – nie nam to oceniać. Szukaliśmy ciekawych, fajnych, pomysłowych, śmiesznych, wzruszających listów do świętego Mikołaja.
Do ścisłego finału zakwalifikowaliśmy kilkadziesiąt listów. Wybór nagrodzonej dwunastki nie był prosty. Również dlatego, że w wielu listach powtarzały się oryginalne wierszowanki, rodzice udostępniali klawiaturę do samodzielnej ekspresji życzeń dzieciom – powtarzały się motywy z zapraszaniem świętego Mikołaja na mleko i ciasteczka. Wybór jury jest z oczywistych względów subiektywny i choć staraliśmy się wybrać listy najlepsze z najlepszych, nie uważamy, że inne są przez to „mniej dobre”.
 

Nagrody regulaminowe powędrują do użytkowników:
 

Misie „Licz ze mną”

Wszystkiedzieci  - mądry list, przypominający o tym, co jest najważniejsze dla dzieci. Nie tylko w święta

Anovi18  - za taki bilans grzeczności nagroda się należy, bez dwóch zdań.

Śpiewające smoki

Fidzito  - mamy nadzieję, że święty Mikołaj obdaruje mamę bliźniaczek tym, o co prosi w swoim pięknym liście

Kijanki611- nie mamy Pachołupka, ale może Śpiewający smok go godnie zastąpi?

Gogim3  - święty Mikołaj i jego elfy muszą znać wiele języków w mowie i piśmie. Na pewno złamią też ten szyfr, zastosowany przez Autorki listu w konkursie pioniersko

Domek zwierząt

MAMAiOLA  - małe dzieci mają swój własny język, ale mama zawsze sprawdza się jako tłumacz

Tęczowy aparat fotograficzny

Ams  - jeśli dziecko mówi, że jest grzeczne, to na pewno tak jest. Święty Mikołaj z pewnością zrozumie, nie tak jak inni, którym się mogą różne rzeczy na temat grzeczności wydawać

Bystra małpka

mamalena83  - bardzo udana rymowanka. Bardzo!

 

Piłka grająca

esia07  - nagroda za list pełen ciepła I świątecznego nastroju. Zaproszenie świętego Mikołaja do odwiedzin – piękne. I rewelacyjny dopisek. Dwa słowa, jakże znaczące.

 

Pozytywka gwiadka

malynka19 - list mamy, obdarowanej rok temu prawdziwą niespodzianką. Świętemu Mikołajowi pozostawiamy spełnienie próśb z listu, od nas będzie mały upominek

 

Grzechotki tulipan

marcyspp  - świetny list. Z worka świętego Mikołaja wyciągamy grzechotkę i liczymy, że Rudolfowi się jednak upiecze!

szuszkinka  - święty Mikołaj nie zapomina też o tych, którzy dopiero się urodzą. Grzechotka to bardzo udany prezent powitalny.

 

A teraz niespodzianka! Mamy 20 dodatkowych nagród od fundatora! Są to zestawy trzech zabawek do kąpieli! Kto je dostanie?

Mamusia0agusia

Ewinek

Malv

Niebieskooka90

Ala84

Kasiula_123

Halinqa

Osa240

MajkaEl

Monika190p

Skalmo

Yulia

Meg09

Patucha23

Layla

Danusia_MB

Kwerka

Anyaj

dzeel

paulina0306 

   

Życzymy autorom wszystkich listów, by w nadchodzących świętach Bożego Narodzenia odnaleźli radość i miłość. Laureatom konkursu gratulujemy! Nagrody powinny dotrzeć do Was przed Gwiazdką.

W tym konkursie nagrody wyśle firma Artsana Poland, dystrybutor zabawek Chicco. Uczestnicy konkursu podawali swoje dane podczas zgłoszenia listu, więc formularzy już nie wysyłamy! 

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • pbmarys | 10-12-2012 11:52:38

  Gratulujemy Wszystkim zwyciezcom
 • catrinka | 10-12-2012 12:38:53

  gwiazdka nie uważam, żeby konkurs był ustawiony, tak jak żaden z pozostałych. Wygrały te listy, które zaskoczyły czymś jury. Nie bądź złośliwa, bo nie tędy droga. Mnie też osobiście podobały się inne listy, ale to nie ja zasiadłam z tamtej strony i to nie ja wybierałam. Jednemu podoba się córka a drugiemu teściowa. I dobrze,bo świat byłby nudny. To, że ktoś zamiast buzi dziecka zamieścił stopę...
 • Katarzyna821 | 11-12-2012 13:53:01

  gratuluje zwyciężcom, mi sie nie udało nie mam talentu do pisania
 • malynka19 | 11-12-2012 17:12:39

  ooo coś wygrałam heh ;D a kiedy dostaniemy powiadomienia ?

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawki, rodzina, rodzice, konkursy

Polecamy

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Atropina ma umożliwić lekarzowi dokładne zbadanie refrakcji oka.

Atropina. Jak podać dziecku? Dawkowanie, skutki uboczne

O atropinie, o tym jak ją zakraplać dziecku i dlaczego robią to rodzice a nie lekarz, rozmawiamy z dr Iwoną Filipecką, okulistką*  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj