Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Sen małego dziecka

Poradnik młodej mamy

W pierwszych dniach życia dziecko śpi niemal bez przerwy. Ale już po kilku tygodniach wielu rodziców, zwłaszcza młodych mam, zderza się z bolesną rzeczywistością: „dlaczego płacze?”, „dlaczego nie chce spać?”, „co robię nie tak, że zasypia tylko na rękach?”... Mnożą się pytania i najbardziej fantastyczne pomysły na usypianie, jak np. wsadzanie maluszka do fotelika i wożenie po osiedlu, bo tylko jednostajny szum samochodu podobno jest w stanie uśpić dziecko.

Wyspane dziecko jest nie tylko zdrowsze, ale też lepiej przygotowane na odbiór zewnętrznych bodźców.

fot. Sangotrade

Wyspane dziecko jest nie tylko zdrowsze, ale też lepiej przygotowane na odbiór zewnętrznych bodźców.

Wiadomo: sen to zdrowie. W przypadku noworodka, niemowlaka i małego dziecka to powiedzenie jest głęboko prawdziwe. Sen to zdrowy, prawidłowy rozwój. Doświadczony pediatra zawsze uczula rodziców, że również podczas choroby powinni tak organizować np. podawanie leków dziecku, by nie zakłócać snu. – Podczas snu organizm sam się leczy – mówią.
Wyspane dziecko jest nie tylko zdrowsze, ale też lepiej przygotowane na odbiór zewnętrznych bodźców (a przecież stymulacja to podstawa rozwoju). Jest gotowe na spotkanie ze światem, uśmiecha się, jest spokojniejsze. Dlatego warto zadbać o to, by dziecko miało zapewnioną nie tylko odpowiednią do wieku liczbę godzin snu, ale też najlepsze do niego warunki.

Całość artykułu dostępna tylo dla zalogowanych użytkowników

Zaloguj przez facebook



jeśli nie masz jeszcze konta ZAREJESTRUJ SIĘ

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: sen, rozwój noworodka, rozwój niemowlaka

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Astma oskrzelowa u dzieci rozpoczyna się najczęściej około 3.  6. roku życia, ale może pojawić się już w pierwszym półroczu.

Astma oskrzelowa

O astmie oskrzelowej, jednej z najczęściej występujących chorób przewlekłych układu oddechowego rozmawiamy z dr n. med. Zygmuntem Nowackim* specjalistą chorób dzieci i alergologiem.

czytaj

Żeby żółtaczka fizjologiczna szybciej minęła, noworodek jest naświetlany w inkubatorze specjalnymi lampami.

Żółtaczka u noworodka. Przyczyny, objawy, powikłania

Żółtaczka noworodków nazywana jest fizjologiczną, co najlepiej wskazuje, że nie jest chorobą. Występuje z różnym nasileniem u około 70 proc. noworodków. Objawy żółtaczki noworodków to żółtawy kolor skóry i gałek ocznych u maluszka.

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj