Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Zabawki dla chłopca i dziewczynki

Jak wybrać najciekawsze?

Urodziny, chrzciny lub inne okazje podczas spotkań rodzinnych to moment, kiedy najmłodsi członkowie rodziny dostają prezenty. Jednak ciocie, wujkowie i babcie muszą mocno napocić się by znaleźć odpowiednie zabawki dla dzieciaków. W zależności od wieku mamy do wyboru szereg ciekawych produktów, które wystarczy tylko kupić. Jednak jak znaleźć te najciekawsze zabawki dla chłopca i dla dziewczynki?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie ciekawe zabawki dla dziewczynki warto kupować
  • jakie zabawki dla chłopca mogą być interesujące


Gdzieś w gąszczu zabawek trudno jest znaleźć wartościowe zabawki dla chłopca i dziewczynki. Jednak z pomocą może przyjść nam Internet i wiele sklepów internetowych, które sprzedają szereg zabawek dla dzieci od drewnianych zabawek dla dzieci po ekologiczne zabawki wykonywane z kartonu, a także zabawki powstałe na podstawie najważniejszych i najbardziej popularnych bajek dla dzieci.

Zabawki edukacyjne i interaktywne dla dziewczynki - na co się zdecydować, wybierając zabawki dla najmłodszych i starszych dzieci?

Zabawki dla dziewczynki to dziś nie tylko lalki, wózki dla lalek czy domki dla lalek. To także ciekawe propozycje z kategorii klocków, a także różnych ciekawych zabawek interaktywnych czy zabawek sensorycznych. Zabawki edukacyjne takie jak puzzle pomogą rozwinąć ważne umiejętności. Co ciekawe, pośród tych zabawek możemy kupić zabawki związane z najpopularniejszymi bajkami takimi jak królewna Zosia czy Świnka Peppa. Z bohaterami bajek stworzono serie różnego rodzaju zabawek, od tych będących odwzorowaniem np. domku Świnki Peppy czy lalki przedstawiającej bohaterki bajki Królewna Zosia. Ponadto możemy znaleźć także puzzle, zabawki interaktywne, zabawki sensoryczne i różne inne ciekawe gadżety, które będą doskonałą propozycją prezentu dla małych dziewczynek i najmłodszych dzieci. Warto jednak przy tym zwrócić uwagę na jakość tych zabawek oraz odpowiednie atesty PZH po to, by dzieci bawiły się całkowicie bezpieczne. Dla nieco starszych dzieci dobrym wyborem zarówno dla chłopców i dziewczynek będą klocki Lego czy gry planszowe.

Zabawki interaktywne i edukacyjne dla chłopca - na co warto zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku dziewczynek, zabawki na dla chłopca często są oparte na popularnych bajkach takich jak Bob Budowniczy czy Psi Patrol, Strażak Sam. Zabawki dla chłopców pozwalają nam wybierać z szeregu aut, klocków, samochodzików zdalnie sterowanych, figurek, kart, puzzli oraz innych ciekawych zabawek. Warto także zwrócić uwagę na ekologiczne zabawki, które pozwolą dzieciom wybudować z kartonu np. własny tor dla samochodzików bądź kupić drewniane zabawki, np. drewniany pociąg lub wywrotkę przewożącą materiały budowlane.

Z drugiej strony warto się zastanowić co tak naprawdę dziecko chciałoby dostać, ponieważ może się okazać, że chłopiec woli się pobawić się w budowanie zamku z Lego, który będzie pochodził np. z bajki kojarzącej się z dziewczynkami.  W innym przypadku dziewczynka może lubić bawić się typowo „chłopięcymi” zabawkami. Rozgraniczenie na zabawki dla chłopców i dziewczynek oczywiście obowiązuje, bo często dzieci bawią się zgodnie z tym podziałem, ale warto też pokazać im coś całkiem odmiennego, np. dziewczynce młoteczek oraz deseczkę do wbijania dziecięcych gwoździ, a chłopcu zestaw do uszycia pluszaka z załączonych materiałów. To może być ciekawe doświadczenie dla dzieciaków i pokaże im całkiem inną drogę, która może okazać się w przyszłości początkiem do nowych pasji i hobby.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Otyłość nie jest tylko problemem estetycznym. To choroba i przyczyna wielu innych poważnych chorób.

Otyłość brzuszna mężczyzn

Do pana zależy wybór. Albo będzie pan żył dłużej, ale musi się to wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami (dieta, regularna aktywność fizyczna), albo będzie tak jak dotychczas (ciągły wzrost masy ciała, brak ruchu), a to może doprowadzić do inwalidztwa na...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj