Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Kąpiel małego dziecka

Poradnik młodej mamy

W szpitalu zdumiona i nieco przestraszona zobaczysz, jak położna kąpie po raz pierwszy twoje dziecko: raz, dwa, golasek leży na jej przedramieniu, pupa i plecy pod wodę z kranu, trochę płaczu – i po wszystkim, bobas gotowy do ubrania ląduje w ramionach mamy.
 

Jakie akcesoria do kąpieli i pielęgnacji maluszka wybrać, by gwarantowały bezpieczeństwo dziecku a rodzicom – wygodę użytkowania?

fot. Fotolia

Jakie akcesoria do kąpieli i pielęgnacji maluszka wybrać, by gwarantowały bezpieczeństwo dziecku a rodzicom – wygodę użytkowania?

Domowa kąpiel dziecka to zupełnie co innego. Przygotowujesz się do niej, wybierając i kupując odpowiednie akcesoria, organizując kącik pielęgnacji, kompletując kosmetyki. Jeśli nie miałaś okazji nigdy wcześniej obserwować, jak kąpie się niemowlę, dobrym pomysłem jest „wproszenie się” na taką kąpiel do kogoś z rodziny czy znajomych – zobaczysz na własne oczy, że kąpiel małego dziecka może być wyjątkowym przeżyciem.

Całość artykułu dostępna tylo dla zalogowanych użytkowników

Zaloguj przez facebook



jeśli nie masz jeszcze konta ZAREJESTRUJ SIĘ

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: pielęgnacja noworodka, kąpiel

Polecamy

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Lekarz kontroluje ciemiączko podczas każdego badania poprzedzającego szczepienie dziecka.

Ciemiączko. Wypukłe, małe, duże, pulsujące

Tę miękką powierzchnię pomiędzy kośćmi czaszki można wyczuć, dotykając delikatnie palcem. Co w ciemiączku może być powodem do niepokoju? Po pierwsze tempo jego zarastania, po drugie - zapadanie się ciemiączka.

czytaj

Rodzisko może być ustawiane w pionie i w poziomie.

Obiekt wspomagający poród naturalny

Urządzenie zwane „podParciem dla aktywnie rodzących” wymyśliła i zaprojektowała Franciszka J. Kornecka. To jej praca magisterska na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Katedrze Kształtowania Środków Pracy.*

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj