Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wyniki konkursu „Pamiętnik w Książeczce Zdrowia Dziecka”

Piętnaście zabawek za najciekawsze wpisy

Spośród niemal dwustu wpisów, zgłoszonych na konkurs „Pamiętnik w Książeczce Zdrowia Dziecka” jury redakcyjne w pocie czoła (nie tylko ze względu na afrykańskie upały) wybrało piętnaście – właśnie te uznaliśmy za najciekawsze, najładniej napisane, najbardziej pamiętnikowe.

Pamiętnik w Książeczce Zdrowia Dziecka ułatwia zapamiętanie najważniejszych chwil z życia dziecka

agencja artflash

Pamiętnik w Książeczce Zdrowia Dziecka ułatwia zapamiętanie najważniejszych chwil z życia dziecka

Praca jury nie była prosta – do ścisłego finału przeszło blisko dwa razy więcej pamiętnikowych wpisów, i długo zastanawialiśmy się nad ostatecznym wyborem laureatów. Ocenialiśmy treść, formę (ilustracje wpisów, język), oryginalność podejścia do tematu. Bo okazuje się, że o najbardziej banalnych i codziennych sprawach z życia maluchów można pisać ciekawie, niekiedy wręcz - porywająco,

 

Przedstawiamy – w kolejności alfabetycznej - piętnastkę szczęśliwców, do których powędrują zabawki ze Smyka:

Agata19123 Małej dziewczynce naprawdę trudno zrozumieć, o co chodzi małpom. Dużym dziewczynkom zresztą czasami też. Trzy godziny w ZOO to dużo, nadmiar wrażeń aż bije z pamiętnika ;)

Agatka2012 Nagroda dla mamy za dzielność rowerową. Za opis wycieczki, ze szczególnym uwzględnieniem końcówki wpisu. Złośliwość drzemiących bobasów nie zna granic…

Alaxim Pierwsze dni z “dorosłymi” posiłkami zapisują się na długo w pamięci każdej mamy. Ale pamięć ma to do siebie, że blednie. A literacki opis brokułów, jabłuszek, marchewki przetrwa lata? Może nawet wieki!

Alison Mamy nadzieję, że podobnie jak córeczka mamusię, Alison będzie nas zaskakiwać równie sympatycznymi I świetnie napisanymi notkami – czy to w Pamiętniku, czy na blogu. Liczymy na to!

Bea Niech małą Lili przestanie męczyć AZS, biedaczka nawet drapnąć się przecież jeszcze nie umie. Wysypka opisana miłością, piękne.

Doma240 Prawdziwy kamień milowy, świetnie opisany sukces nocnikowy!

Dorota74 Pełzaki mają ciekawe życie. Zwłaszcza sprytne pełzaki.

Elejka Niby zwyczajny opis zabawy. Niby od dawna nie bawimy się już klockami. A wciągnęło nas ;)

Ewelinka493 Życzymy, żeby kolejne wpisy w pamiętniku były bardziej radosne. Zdrowia dla maluszka

Fantazja84 Ważny moment w życiu dziecka. I jego mamy. I oczywiście – krzaczków

Frosti Samo życie. Czyli – dziecko zaczyna mówić “NIE”

Gosia16goral18 Jeśli kiedyś pisaliście pamiętnik, dobrze wiecie, że czasem opisuje się jedną sekundę, minutę, mgnienie chwili. A czasami człowiek streszcza cały dzień w kilku zdaniach – a tyle się wtedy przecież wydarzyło!

Jowita Świadome spojrzenie w lusterko – ważny moment w życiu prawie każdej dziewczynki. Warty odnotowania w pamiętniku i zapamiętania. Brawo za zwięzłość i treściwość wpisu!

Kasiag121 Mieszkanko z perspektywy pełzacza… Ciekawe.

Maria1980  Realistyczny opis dwulatka w piaskownicy, bliski sercu każdej mamy dziecka w podobnym wieku

 

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim, którzy w czasie trwania konkursu założyli na portalu eBobas.pl Książeczkę Zdrowia Dziecka przypominamy, że cały czas mają szansę na otrzymanie dodatkowej nagrody – firmowego pendrive’a. Warunek – do końca sierpnia w Pamiętniku KZD (dostępnym dla odwiedzających portal) musi się pojawić 30 wpisów. To nie jest trudne – nadchodzą przecież wakacje, więc okazji wartych zapamiętania będzie jeszcze więcej, niż zwykle.

 

Zachęcamy do zakładania i prowadzenia Książeczek Zdrowia Dziecka niezależnie od konkursów i nagród – to przyjazne i pożyteczne narzędzie dokumentowania rozwoju każdego malucha.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • ewelinka493 | 16-06-2010 21:04:47

  ja nic nie dostałam a co to za email?
 • Alison | 21-06-2010 20:37:00

  Formularz przychodzi na maila (twojego maila), którego podałaś przy rejestracji. Ale pewnie już o tym wiesz bo od Twojego pytania minęło kilka dni. A ja dopiero teraz odpowiadam
 • dorota74 | 30-06-2010 12:47:23

  Nie wiem jak wy dziewczyny,ale ja dziś dostałam przesyłkę! Jest fajna,mam nadzieję ,ze spodoba się zwycięzcy,bo teraz akurat śpi,ale wieczorem wypróbujemy przy kąpieli,bo to zabawka do kąpieli.Plus podkładka pod mysz (czyli coś dla mnie) ,jest świetna.Ja w każdym razie jestem zadowolona.
 • maria1980 | 01-07-2010 22:34:23

  Ja też dostałamTzn moja laseczka-trafiona w gust niesamowicieA podkładka jest faktycznie śliczna,właśnie na niej operuję He-i certyfikat...już wydrukowany Dużo różowego też pod guścik moich panien

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: książeczka zdrowia dziecka, konkursy

Polecamy

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Odpowiedni zestaw ćwiczeń, przywróci dziecku właściwe napięcie mięśni.

Obniżone napięcie mięśniowe

Przez pierwsze miesiące życia dziecko jest często i regularnie oglądane przez pediatrę, choćby podczas wizyt w przychodni towarzyszących obowiązkowym szczepieniom. Jeśli któregoś dnia lekarz powie ci, że dziecko ma obniżone napięcie mięśniowe i konieczna...

czytaj

Możesz wykupić wspólny zabieg ze swoim maluszkiem, na przykład kąpiel w ziołach.

Gdzie do SPA z dzieckiem

Sporo ośrodków spa dba o atrakcyjne zagospodarowanie dzieciom czasu, podczas gdy ich mamy są u kosmetyczki lub masażysty. Proponują zabawy i ćwiczenia ruchowe, basen tylko dla dzieci i odpowiednie do wieku menu.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj