Szkoły rodzenia, poradnie laktacyjne i inne

Szkoła rodzenia Szkoła rodzenia jest lepsza od każdej innej szkoły, bo nie jest obowiązkowa! Pewnie dlatego chętnie do niej uczęszczają przyszłe mamy i często towarzyszą im przyszli tatusiowie.

Szkoła rodzenia przygotuje i bezpiecznie doprowadzi Ciebie i Twoje dziecko do porodu. Sprawi, że poród będzie dla Ciebie, a może i ojca Twojego dziecka, niezapomnianym, pięknym przeżyciem. Tak właśnie opowiadają o porodzie absolwentki szkół rodzenia.

Tu, na portalu eBobas.pl położne i osoby prowadzące szkołę rodzenia mogą założyć swój profil, by prezentować program szkoły i nawiązywać bezpośredni kontakt z naszymi obecnymi i przyszłymi użytkownikami.
Zapraszamy wszystkich! Jeśli jesteś zainteresowany założeniem profilu, wyślij maila na adres: szkolarodzenia@ebobas.pl.
Dowiedz się więcej o możliwościach jakie daje eBobas.pl.

Szukaj przyjaznych miejsc i usług

Ostatnio dodane szkoły rodzenia

<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
123456789

Poczytaj nasze artykuły i porady

 • Zatrzymanie laktacji. Farmakologiczne i naturalne

  Powrót do pracy, kłopoty ze zdrowiem, bariery psychologiczne czy inne powody mogą zmusić kobietę do podjęcia się zatrzymania laktacji wcześniej niżby chciała. Jak to zrobić, aby organizm kobiety i jej dziecko dobrze to znieśli? O czym może świadczyć mleko w piersiach, które pojawi się w kilka miesięcy lub lat po zakończeniu laktacji?

  czytaj

 • Tata przy porodzie

  Czy wszystkie pary powinny rodzić razem? Eksperci doradzają, by poród z uczestnictwem taty, był wspólną i przemyślaną decyzją. Nie wszyscy bowiem są gotowi do tego.

  czytaj

 • Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

  Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że jest mu bardzo niewygodnie albo coś mu nie służy?  

  czytaj

 • Doula

  Amerykańskie badania wykazały, że kobiety otoczone opieką douli miały niższy poziom stresu podczas porodu, rzadziej korzystały ze środków uśmierzających ból i znieczulenia zewnątrzoponowego i częściej rodziły siłami natury.

  czytaj

 • Szkoły rodzenia i poradnie laktacyjne na eBobas.pl

  Czy wiecie, że w Polsce do porodu w szkole rodzenia przygotowuje się co piąta przyszła mama? A w Europie Zachodniej, np. w Holandii - na zajęcia uczęszcza dwie trzecie ciężarnych. Ścigamy Europę we wszystkim, więc i popularność szkół rodzenia będzie rosła!

  czytaj

 • Objawy porodu. Ich nie da się przegapić!

  O tym czy można nie zauważyć rozpoczynającej się akcji porodowej, co to jest czop śluzowy i jakie są objawy zbliżającego się porodu rozmawiamy z lekarzem medycyny Krystyną Derwisz, specjalistką ginekologii i położnictwa Szpitala Specjalistycznego im. St. Żeromskiego w Krakowie.  

  czytaj

 • Przygotowanie do porodu

  Zalęknione, napięte ciało kobiety jest szczególnie narażone na bóle porodowe. Zamiast oddawać się lękom, lepiej popracować nad własnym ciałem.

  czytaj

 • Obiekt wspomagający poród naturalny

  Urządzenie zwane „podParciem dla aktywnie rodzących” wymyśliła i zaprojektowała Franciszka J. Kornecka. To jej praca magisterska na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Katedrze Kształtowania Środków Pracy.*

  czytaj

 • Poród w wodzie

  Mama miesięcznej Oli mówi, że podczas immersji wodnej podczas porodu miała poczucie scalenia ciała i większego bezpieczeństwa niż podczas pierwszego porodu siłami natury w pozycji leżącej, kiedy czuła przykre uczucie rozrywania.

  czytaj

 • Wybierz dogodny dla siebie poród

  Choć nie ma jednej recepty na poród dla wszystkich kobiet, zanim nadejdzie termin porodu, warto wiedzieć w czym można wybierać, by poród był udany. To ma być niepowtarzalne zdarzenie dla rodzącej, gwarantujące pełne bezpieczeństwo dziecku – mówi Anna Pułczyńska, doświadczona położna ze Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie.

  czytaj

 • Nacięcie krocza podczas porodu. Gojenie, powikłania

  Dużo poważniejsze od samoistnych pęknięć krocza mogą być konsekwencje jego nacięcia. Tymczasem w Polsce wciąż nacina się krocze rutynowo. W Danii, w Wielkiej Brytanii czy w Szwecji odsetek pacjentek z naciętym kroczem wynosi niewiele ponad 10 proc. W Polsce - kilkadziesiąt.

  czytaj

 • Cesarskie cięcie. Wskazania, możliwe powikłania, cesarka

  Lista wskazań medycznych do cesarskiego cięcia jest obszerna i nie podlega dyskusji. Coraz częściej jednak kobiety zabiegają o poród za pomocą cesarskiego cięcia ze strachu przed bólem i z lęku przed utratą atrakcyjności seksualnej. Co tracą? A co zyskują?

  czytaj

 • Kręgosłup kobiety w ciąży

  Bóle krzyża nasilają się w ostatnim trymestrze ciąży. Przyczyniają się do nich m.in. nieodpowiednia pozycja podczas snu, niewłaściwy materac, nieodpowiednia postawa przy chodzeniu i siedzeniu, buty na szpilkach i kilka innych czynników. Radzimy co zrobić, żeby w krzyżu nie łupało.

  czytaj

 • W ciąży trzeba chronić swój brzuch

  Eksplozja gołych pępków ciężarnych kobiet przypada na lato. Wystają spod przykusych podkoszulków i opadających poniżej pasa spodni. Nie o elegancję tym razem jednak chodzi a o to, że to niebezpieczne!  

  czytaj

 • Żylaki w ciąży i po porodzie

  Nabrzmiałe dłonie, kolana, kostki, stopy, żylaki na nogach i w odbycie mogą dokuczać już od pierwszych tygodni ciąży lub pod jej koniec. Warto zapobiegać im, a jeśli się pojawią, wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

  czytaj

 • Karmienie piersią z punktu widzenia mamy

  To, co czuje matka, gdy trzyma na rękach głodne, płaczące dziecko i nie może go nakarmić, wie tylko kobieta, która sama to przeżyła. Mnie dopadły panika i przerażenie. I jeszcze frustracja, gdy przypomniałam sobie artykuły, jak ważne jest karmienie piersią dla zdrowia dziecka.

  czytaj

 • Jak przygotować się do porodu domowego

  Poród w domu jest przeżyciem nie tylko fizycznym, ale i duchowym. Warto to niezwykłe wydarzenie odbyć we własnym gnieździe w otoczeniu najbliższych – mówi Anna Przybylska, mama półtorarocznej Martusi, urodzonej w domu. - Jak było? – pytam. – Fantastycznie – mówi.

  czytaj

 • Poród w domu nie zawsze jest bezpieczny

  O porodzie w domu nie powinny decydować względy romantyczne, a kwalifikacje medyczne – przestrzegają przeciwnicy rodzenia w domu.

  czytaj

 • Zalety porodu w domu

  Kobiety boją się bólu aż do terminu porodu, więc gdy moment ten nadchodzi domagają się znieczulenia, cięcia cesarskiego, obecności lekarza przy porodzie. Tymczasem zwykle bez interwencji medycznej można się spokojnie obejść, a sam poród nie musi odbywać się w szpitalu - uważa położna, która od dwudziestu lat przyjmuje porody w Polsce i za granicą.

  czytaj

 • Ćwiczenia w ciąży. Przykłady, jak być aktywną przyszłą mamą

  Jeśli jesteś w ciąży i nie ma lekarskich przeciwwskazań, ruszaj się. Właściwie dobrane ćwiczenia rozluźniają, zmniejszają bóle kręgosłupa, zapobiegają zaparciom, żylakom, polepszają samopoczucie, przygotowują do porodu, a także pozwalają zachować lepszą formę w połogu.

  czytaj

 • Fitness w ciąży

  Odpowiednio dawkowany ruch i właściwa dieta są warunkiem zachowania dobrej sylwetki w ciąży, przeciwdziałają rozstępom skóry i ułatwiają poród. Pomagają też szybciej wrócić do formy już po porodzie. Dlatego jeśli ciąża przebiega prawidłowo, przyszła mama nie powinna pozwolić sobie na leniuchowanie.  

  czytaj

 • Szkoła rodzenia

  Szkoła rodzenia nosi nazwę, która wprowadza w błąd. To raczej szkoła matek i ojców. Jedna z nielicznych szkół, do których chodzenie jest nie tylko pożyteczne, ale i dobrowolne. Szkoda tylko, że jest ich niewiele i istnieją wyłącznie w większych miastach. Tę, do której sama chodziłam, już zlikwidowano z braku pieniędzy. Narodowy Fundusz Zdrowia nie uznaje szkoły rodzenia za usługę medyczną.  

  czytaj

 • Lęki w ciąży. Lęk przed porodem, lęk przed macierzyństwem, lęk o zdrowie dziecka

  Nie tylko u kobiety w ciąży, ale i u jej partnera pojawia się w tym czasie wiele lęków. Zarówno kobieta, jak mężczyzna oczekuje akceptacji i potwierdzenia, że jest kochana, kochany. Żeby nie popsuć swych relacji, najlepiej te wzajemne lęki poznać.

  czytaj

Szukaj w Informatorze

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj