Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Piknik "Moda na rodzinę" - 12 czerwca, Warszawa, Park Szczęśliwice

Atrakcje dla dzieci małych i dużych, i ich rodziców

Piknik w warszawskim Parku Szczęśliwickim potrwa od godz. 10 do 20. Program przygotowano z myślą o całych rodzinach, z dziećmi w różnym wieku: od maluchów po nastolatków.

Program pikniku "Moda na rodzinę":

 

Firma Mały Inżynier przygotuje:

- Rodzinne warsztaty z robotyki - rodziny będą mogły samodzielnie budować z klocków Lego Mindstorms m.in. wyścigówkę, roboty-zwierzaki, robot podążający za linią, a potem ożywić je, wgrywając program.
- Stanowisko dla entuzjastów fizyki – z kulą plazmową, wstającymi bączkami, chodzącymi zwierzaczkami, zbudowanymi już robotami – będzie można zobaczyć, jak dany przyrząd działa.
- Efektowny pokaz chemiczny - doświadczenia wyglądają jak magiczne sztuczki. Dzieci z widowni mogą pomagać przy niektórych doświadczeniach. Przewidziano m.in. produkcję pasty dla słonia, zamianę wody w wino, chemiczny wulkan, chemiczną ciuchcię, zielony płomień.

 

Fundacja Misja Służby Rodzinie oferuje:

- Możliwość nawiązania kontaktu z doradcami małżeńskimi i pracującymi z młodzieżą oraz uzyskanie porady na miejscu.
- Spotkania z osobami prowadzącymi "Kluby Twórczych Matek", które mogą pomóc w zorganizowaniu takiego "Klubu" w swojej okolicy. "Klub Twórczych Matek" organizuje wykłady i warsztaty o wychowaniu dzieci, wspólne wycieczki, pokazy pieczenia, wymianę ciuchów oraz nawiązywanie trwałych przyjaźni między matkami.
- Możliwość zakupienia książek dotyczących relacji w małżeństwie, wychowania dzieci, relacji z nastolatkami oraz ręcznie malowanych kubków i „rozmawialników", czyli pudełeczek z pytaniami do rozmów, które pomagają w budowaniu otwartych relacji.
- Naukę chodzenia na slackline (napiętej taśmie o szerokości około 3 cm, rozwieszonej między dwoma drzewami) oraz naukę jazdy na jednokołowym rowerze (monocyklu).
- Dla mniejszych dzieci łapanie dużych (o średnicy ok. 1 m) baniek mydlanych.
- Pomoc w samodzielnym wykonaniu przez dzieci kolorowych kartek, które mogą być prezentem dla mamy, taty, babci, dziadka ...

 

Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie proponuje:

- Rozmowy na temat Edukacji Domowej: od czego zacząć, zalety i wady uczenia się w domu.
- Literaturę na temat wychowania dzieci.

- Quiz rodzinny – „Znamy się”.
- Kalambury dla całej rodziny.
- Domowe sposoby na zrobienie efektownej kartki ozdobnej z własnoręcznie zrobionego papieru czerpanego.
- Domowe eksperymenty naukowe.

 

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów ma dla nas:

- Szkolenia z zakresu turystyki na rowerze: bezpieczeństwo rowerzysty, ze szczególnym naciskiem na najmłodszych, przejażdżki na mini bicyklach, egzamin na kartę rowerową, przeglądy rowerów, doradztwo rowerowe (dobór sprzętu, wyposażenia, ubioru itd., wystawę sprzętu rowerowego i turystycznego, wystawę sprzętu i ubiorów turystycznych, pokazy trialu rowerowego i innych nietypowych rowerów.
- Prezentację programu Akademii Turystyki wraz z harmonogramem imprez
- Zabawy rodzinne: symultana szachowa z udziałem mistrza, szachy, warcaby, brydż.
- Punkt prezentacji Stowarzyszenia Historia Warszawy i Kolarstwa Polskiego.
- Namiot porad „Zdrowie Warszawiaka” Akademii Zdrowia, w tym: - wykłady plus porady nt. dietetyki w kilku aspektach: turystyki popularnej, aktywnego sportu/turystyki kwalifikowanej itp.

 

Pozostałe atrakcje:

- Koncert zespołów rodzinnych (amatorskich i profesjonalnych), kapeli warszawskiej, zespołów dziecięcych, koncert chóru New Gospel Generation. Koncert zespołu BigBit. Koncert klasyczny młodych pianistów z Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.
- Club Zioma Janka obejmie pieczę nad namiotem młodzieżowym, w którym będzie puszczana muzyka młodzieżowa (m.in. HIP HOP) i miksowana przez profesjonalnego DJ’a oraz odbędą się warsztaty i konkursy taneczne STREET DANCE, zajęcia z BIT BOXu, Footback, gry i zabawy zręcznościowe.
- Grupa „planszówkowych zapaleńców” z Firmy EGMONT, poprowadzi całodzienną animację gry w planszówki wielkoformatowe i zwykłe - nagrody i upominki dla najaktywniejszych osób, biorących udział w zabawach.
- Pracownik Kultowych Dobranocek będzie pozował do zdjęć w stroju Krecika.
- Konkursy, testy, quizy językowe organizuje Centrum Edukacyjne K2Lider.eu. Quizy będą organizowane co godzinę dla różnych grup wiekowych. Nagrody ufundowały: Cambridge University Press, Edgard Multimedia, Longman-Pearson, MacMillan, Oxforfd University Press.

- Namiot poradnictwa Stowarzyszenia Centrum Praw Ojca i Dziecka.
- Pokaz latawców akrobacyjnych i jednolinkowych poprowadzi firma ENTRE.
- Punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
- Ośrodek Rekreacji Konnej KUCYKOWA ZAGRODA będzie obwoził najmłodszych, alejkami Szczęśliwickiego Parku, na grzbietach trzech wspaniałych kucyków oraz zatroszczy się o dwie duże trampoliny dla najmłodszych.
- Oriflame – loteria z nagrodami, zabawy POMALUJ SWOJĄ MAMĘ, bezpłatne badania cery, prezentacja Fundacji AKUKU.
- Animatorzy z placu zabaw INCA PLAY poprowadzą zabawy z dziećmi

- Fundacja Pomocy Rodzinie CZŁOWIEK W POTRZEBIE oraz Rodzinne Centrum Rozwoju i Terapii przygotują gry i zabawy dla dzieci

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Polecamy

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Jak łagodzić świąd ospy? Sposoby na swędzące krostki

Ospa wietrzna. Jak złagodzić uporczywy świąd ospy?

Ospa wietrzna to zakaźna choroba wirusowa, do niedawna uważana za typową chorobę wieku dziecięcego, którą „trzeba przejść”. Szczepionki przeciw ospie wietrznej są dostępne – ale są niestety płatne, dlatego większość dzieci ciągle musi się zmagać z chorobą...

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj