Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Piknik "Moda na rodzinę" - 12 czerwca, Warszawa, Park Szczęśliwice

Atrakcje dla dzieci małych i dużych, i ich rodziców

Piknik w warszawskim Parku Szczęśliwickim potrwa od godz. 10 do 20. Program przygotowano z myślą o całych rodzinach, z dziećmi w różnym wieku: od maluchów po nastolatków.

Program pikniku "Moda na rodzinę":

 

Firma Mały Inżynier przygotuje:

- Rodzinne warsztaty z robotyki - rodziny będą mogły samodzielnie budować z klocków Lego Mindstorms m.in. wyścigówkę, roboty-zwierzaki, robot podążający za linią, a potem ożywić je, wgrywając program.
- Stanowisko dla entuzjastów fizyki – z kulą plazmową, wstającymi bączkami, chodzącymi zwierzaczkami, zbudowanymi już robotami – będzie można zobaczyć, jak dany przyrząd działa.
- Efektowny pokaz chemiczny - doświadczenia wyglądają jak magiczne sztuczki. Dzieci z widowni mogą pomagać przy niektórych doświadczeniach. Przewidziano m.in. produkcję pasty dla słonia, zamianę wody w wino, chemiczny wulkan, chemiczną ciuchcię, zielony płomień.

 

Fundacja Misja Służby Rodzinie oferuje:

- Możliwość nawiązania kontaktu z doradcami małżeńskimi i pracującymi z młodzieżą oraz uzyskanie porady na miejscu.
- Spotkania z osobami prowadzącymi "Kluby Twórczych Matek", które mogą pomóc w zorganizowaniu takiego "Klubu" w swojej okolicy. "Klub Twórczych Matek" organizuje wykłady i warsztaty o wychowaniu dzieci, wspólne wycieczki, pokazy pieczenia, wymianę ciuchów oraz nawiązywanie trwałych przyjaźni między matkami.
- Możliwość zakupienia książek dotyczących relacji w małżeństwie, wychowania dzieci, relacji z nastolatkami oraz ręcznie malowanych kubków i „rozmawialników", czyli pudełeczek z pytaniami do rozmów, które pomagają w budowaniu otwartych relacji.
- Naukę chodzenia na slackline (napiętej taśmie o szerokości około 3 cm, rozwieszonej między dwoma drzewami) oraz naukę jazdy na jednokołowym rowerze (monocyklu).
- Dla mniejszych dzieci łapanie dużych (o średnicy ok. 1 m) baniek mydlanych.
- Pomoc w samodzielnym wykonaniu przez dzieci kolorowych kartek, które mogą być prezentem dla mamy, taty, babci, dziadka ...

 

Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie proponuje:

- Rozmowy na temat Edukacji Domowej: od czego zacząć, zalety i wady uczenia się w domu.
- Literaturę na temat wychowania dzieci.

- Quiz rodzinny – „Znamy się”.
- Kalambury dla całej rodziny.
- Domowe sposoby na zrobienie efektownej kartki ozdobnej z własnoręcznie zrobionego papieru czerpanego.
- Domowe eksperymenty naukowe.

 

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów ma dla nas:

- Szkolenia z zakresu turystyki na rowerze: bezpieczeństwo rowerzysty, ze szczególnym naciskiem na najmłodszych, przejażdżki na mini bicyklach, egzamin na kartę rowerową, przeglądy rowerów, doradztwo rowerowe (dobór sprzętu, wyposażenia, ubioru itd., wystawę sprzętu rowerowego i turystycznego, wystawę sprzętu i ubiorów turystycznych, pokazy trialu rowerowego i innych nietypowych rowerów.
- Prezentację programu Akademii Turystyki wraz z harmonogramem imprez
- Zabawy rodzinne: symultana szachowa z udziałem mistrza, szachy, warcaby, brydż.
- Punkt prezentacji Stowarzyszenia Historia Warszawy i Kolarstwa Polskiego.
- Namiot porad „Zdrowie Warszawiaka” Akademii Zdrowia, w tym: - wykłady plus porady nt. dietetyki w kilku aspektach: turystyki popularnej, aktywnego sportu/turystyki kwalifikowanej itp.

 

Pozostałe atrakcje:

- Koncert zespołów rodzinnych (amatorskich i profesjonalnych), kapeli warszawskiej, zespołów dziecięcych, koncert chóru New Gospel Generation. Koncert zespołu BigBit. Koncert klasyczny młodych pianistów z Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.
- Club Zioma Janka obejmie pieczę nad namiotem młodzieżowym, w którym będzie puszczana muzyka młodzieżowa (m.in. HIP HOP) i miksowana przez profesjonalnego DJ’a oraz odbędą się warsztaty i konkursy taneczne STREET DANCE, zajęcia z BIT BOXu, Footback, gry i zabawy zręcznościowe.
- Grupa „planszówkowych zapaleńców” z Firmy EGMONT, poprowadzi całodzienną animację gry w planszówki wielkoformatowe i zwykłe - nagrody i upominki dla najaktywniejszych osób, biorących udział w zabawach.
- Pracownik Kultowych Dobranocek będzie pozował do zdjęć w stroju Krecika.
- Konkursy, testy, quizy językowe organizuje Centrum Edukacyjne K2Lider.eu. Quizy będą organizowane co godzinę dla różnych grup wiekowych. Nagrody ufundowały: Cambridge University Press, Edgard Multimedia, Longman-Pearson, MacMillan, Oxforfd University Press.

- Namiot poradnictwa Stowarzyszenia Centrum Praw Ojca i Dziecka.
- Pokaz latawców akrobacyjnych i jednolinkowych poprowadzi firma ENTRE.
- Punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
- Ośrodek Rekreacji Konnej KUCYKOWA ZAGRODA będzie obwoził najmłodszych, alejkami Szczęśliwickiego Parku, na grzbietach trzech wspaniałych kucyków oraz zatroszczy się o dwie duże trampoliny dla najmłodszych.
- Oriflame – loteria z nagrodami, zabawy POMALUJ SWOJĄ MAMĘ, bezpłatne badania cery, prezentacja Fundacji AKUKU.
- Animatorzy z placu zabaw INCA PLAY poprowadzą zabawy z dziećmi

- Fundacja Pomocy Rodzinie CZŁOWIEK W POTRZEBIE oraz Rodzinne Centrum Rozwoju i Terapii przygotują gry i zabawy dla dzieci

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Polecamy

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

To w jaki sposób jemy i zachowujemy się przy stole jest wzorem dla dziecka.

Kiedy dziecko może jeść jak dorosły?

Masz dosyć gotowania osobnych obiadków dla maluszka, mieszania w małym garnuszku, cedzenia, miksowania i zastanawiasz się nad tym, czy maluch nie mógłby już jeść tego, co przygotowujesz dla pozostałych członków rodziny? Zadajesz sobie pytanie, kiedy...

czytaj

Trzeba obserwować dziecko bawiące się w wodzie - szybka reakcja po ewentualnym podtopieniu minimalizuje ryzyko wtórnego utonięcia

Wtórne utonięcie. Szczególnie narażone są małe dzieci

U dziecka, które uległo podtopieniu bądź zachłyśnięciu wodą lub innym płynem np. w trakcie picia, może dojść do tzw. wtórnego utonięcia. Może to się stać np. w nocy w jego łóżku. Szacuje się, że objawy wtórnego utopienia mogą wystąpić u 10-15 proc. osób, u...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj