Pomoc

Jak założyć konto na eBobas.pl?


Nie masz jeszcze konta na portalu eBobas.pl? Kliknij w „dołącz do nas” i zarejestruj się. Zajmie Ci to nie więcej niż trzy minuty.


Pamiętaj, że nie ma opcji zmiany loginu, więc zanim go wybierzesz, zastanów się dwa razy!


Nie zapomnij o aktywacji konta – na maila podanego w trakcie rejestracji dostaniesz link, który koniecznie trzeba kliknąć. W przeciwnym wypadku konto, choć zarejestrowane, będzie nieaktywne.

 

 

Do czego służy profil użytkownika?


Wypełnij pełny profil użytkownika. To nie jest obowiązkowe, ale tylko w ten sposób dasz się odnaleźć użytkownikom, którzy mają takie same pasje, pochodzą z tego samego miasta, mają dzieci dokładnie w wieku Twojego bobasa. Pozostawiając puste pola nie dajesz sobie szansy na znalezienie prawdziwych przyjaciół w wirtualnym świecie! Jeśli jednak nie chcesz podawać jakichś danych – pozostaw puste pole. Wklej swoje zdjęcie – będzie się ono wówczas wyświetlać w zakładce „Ludzie”. Pokaż się innym – łatwiej będzie nawiązać kontakt!

 

 

Czy muszę podawać dane kontaktowe?
 

Nie jest to obowiązkowe. Ale czasami się przydaje. W dodatku dostęp do danych możesz dać tylko znajomym albo przyjaciołom. Nikt poza nimi nie będzie miał do nich dostępu.

 

Jak odzyskać hasło?


Nie pamiętasz hasła? Zdarza się każdemu! Po nieudanej próbie zalogowania zobaczysz komunikat o błędzie, a poniżej – link zatytułowany „zapomniałem hasła”. Kliknij. Poprosimy cię o podanie maila, użytego podczas rejestracji. Kiedy wyślesz nam zgłoszenie, dostaniesz instrukcję, jak możesz znów zalogować się na portalu.

 

Nie dotarł do mnie żaden mail od eBobas.pl – co robić?

 

Możliwe, że Twój system pocztowy traktuje maila od nas jako spam. Jeśli masz w swojej poczcie zakładkę „spam” to spróbuj tam zajrzeć, być może mail z potwierdzeniem. Jeśli dalej masz problemy skontaktuj się z nami pisząc na adres [email protected]

 

Jak sprawdzić, kto jest online?
 

Kiedy się zalogujesz, po prawej stronie ekranu wyświetlą się zakładki – m.in. „moi znajomi”. Kliknij – zobaczysz swoich znajomych i przyjaciół (jeśli ich masz). Wśród zakładek ze znajomymi odszukaj: „znajomi online”. Status (online lub offline) wyświetla się również obok awatara każdego użytkownika.

 

Jak dodawać znajomych?

 

Po prostu – po zarejestrowaniu konta i zalogowaniu się na portalu znajdź użytkowników, z którymi chciałbyś się „zaznajomić”, wyślij im zaproszenia i czekaj na akceptację. Znajomych możesz zapraszać do grupy przyjaciół. Sprawdzaj skrzynkę ebobasową, również zakładkę „powiadomienia” – w niej znajdziesz zaproszenia od innych użytkowników.

 

Czym różnią się znajomi od przyjaciół?


Każdy przyjaciel jest Twoim znajomym, ale nie każdy znajomy – przyjacielem. Najprościej mówiąc, obie grupy mogą się różnić stopniem dostępu do Twoich zdjęć i innych danych – to Twoja decyzja, na ile pozwolisz przyjaciołom, a na ile znajomym. Zarządzanie dostępem jest możliwe w zakładce „mój profil/prywatność”. Przeglądnij ustawienia prywatności i zdecyduj co i komu prezentujesz na portalu ebobas.pl

 

Czy przyjaciel może stać się znajomym?Jeśli chcesz, by użytkownik-znajomy stał się twoim przyjacielem, zapraszasz go (poprzez kliknięcie „zaproś do przyjaciół) do tej wybranej grupy.
 

Możesz również usuwać użytkowników z grupy przyjaciół (kliknij „usuń” nad awatarem użytkownika). Pozostanie on w grupie znajomych (chyba, że stamtąd również go w taki sam sposób usuniesz).

 

Jak zacząć pisać na forum?

 

Najpierw musisz zarejestrować konto. Będziesz mieć dostęp do wszystkich działów forum – poza forami prywatnymi.
Na ebobasowym forum możesz pisać o wszystkim, co związane jest z dziećmi. I nie tylko. Poszukaj wątku na temat, który Cię interesuje. A jeśli nie znajdziesz, załóż własny. Ulubione wątki możesz dodać do śledzonych (kliknij w „śledź wątek”) – będziesz wtedy dostawać powiadomienia na maila o nowych wpisach na forum.

 

Po co mi awatar, skoro mam zdjęcie?

 

Na naszym portalu możesz mieć osobny awatar (również animowany, w formacie gif) do rozmów na forum! Skorzystaj z tej opcji, jeśli chcesz. Ale jeśli tego nie zrobisz, jako awatar będzie się wyświetlać Twoje zdjęcie.

 

Co oznaczają smoczki pod awatarem?


Smoczek jest „premią” za aktywność na portalu. Pierwszego smoczka dostać jest stosunkowo łatwo, wystarczy nazbierać sto punktów. O kolejne smoki trzeba już bardziej się postarać. A za co otrzymuje się punkty? Za wpisy na forum. Za dodane do galerii zdjęcia. Za komentarze do zdjęć. A nawet – za dodanych znajomych i prywatne wiadomości wysyłane na ebobasową skrzynkę. W przyszłości, kiedy pojawią się nowe funkcjonalności portalowe, również one będą punktowane. A po co „ciułać” smoczki? Bo są ładne. Poza tym z czasem, gdy portal będzie już dużym bobasem, posiadacze największej liczby smoczków będą mogli liczyć na specjalne przywileje. A nawet ci, którzy będą mieć tylko jednego smoka, przekonają się że lepiej mieć, niż nie mieć.

 

Jak skomunikować się z innymi użytkownikami poza forum?

 

Jako zarejestrowany użytkownik masz na portalu swoją skrzynkę na prywatne wiadomości. Możesz wysłać wiadomość (maksymalnie 3 tysiące znaków) do każdego użytkownika, który ma konto na portalu.
 

Możesz ich przechować w skrzynce dwieście – zapisują się automatycznie i wiadomości wysyłane, i odbierane. Do skrzynki trafiają również powiadomienia (np. o zaproszeniach, jakie otrzymałeś od innych użytkowników portalu).

 

Jak sprawdzić, czy adresat odczytał moją wiadomość?

 

Masz do przekazania ważną informację i chcesz potwierdzić, że dotarła do adresata? Na naszym portalu to proste. Wejdź w „moja poczta” i kliknij w zakładkę „wysłane”. Wyświetlą się wiadomości, które wysłałeś – te, które zostały odczytane, mają białe kółeczka w różowej obwódce. Nieprzeczytane są oznaczone pełnym różowym kółkiem.

 

Jak stworzyć swoją galerię?
 

Zarejestrowany użytkownik ma możliwość tworzenia galerii. Możesz utworzyć jeden lub kilka czy kilkanaście albumów tematycznych, w których zaprezentujesz zdjęcia wszystkim użytkownikom, albo tylko znajomym. Kiedy już założysz album, możesz do niego dodawać zdjęcia. Ważne, by zdjęcie nie miało więcej niż 2 MB. Limit zdjęć dla wszystkich albumów to 100.

 

 

Jak wysłać kartkę z eBobas.pl?
 

Możesz oprawiać zdjęcia swojego dziecka w ramki – mamy ich naprawdę sporo! Przygotowane kartki możesz przechowywać w swoim profilu, zapisywać na dysku, drukować, a przede wszystkim – wysyłać do znajomych, przyjaciół i rodziny, by chwalić się swoim bobasem! Pamiętaj, że oprawić w ramkę możesz zdjęcie nie większe niż 2 MB!

 

Jak dodać dziecko do swojego profilu?


Masz konto na naszym portalu, i jesteś już rodzicem? Dodaj dziecko (lub dzieci) do swojego profilu. Jak to zrobić? Kliknij w zakładkę „moje dzieci” – pojawi się formularz, w którym pytamy o podstawowe dane dotyczące dziecka (m.in. płeć, imię, data urodzin itd.). Wypełnij go i dodaj zdjęcie maluszka – może ono mieć maksymalnie 2 MB. Dodanie dziecka do profilu trwa nie więcej niż 3 minuty! Inni użytkownicy portalu zobaczą Twoje dziecko oraz dwie daty – urodzin i imienin.
 

Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, każde możesz dodać osobno do swojego profilu.

 

Jak usunąć dziecko z profilu?


Jeśli zdarzy Ci się założyć przez pomyłkę podwójny (albo potrójny) profil swojego dziecka, nie wpadaj w panikę. W ustawieniach jest możliwość usunięcia zbędnych wizytówek Twoich dzieci. Na stronie ebobas.pl/dzieci wejdź do edycji danej wizytówki i naciśnij guzik "Usuń".

 

Jak wkleić zdjęcie na forum?

 

Najpierw dodaj je do swojej galerii. To bobasowo proste. Kiedy już to zrobisz, pod zdjęciem wyświetlą się linki. Skopiuj jeden z nich (nasze forum obsługuje format BBCode) – masz do wyboru miniaturkę lub pełny format. Wklej link do wątku, na którym rozmawiasz – i gotowe!


Posługując się linkami, zdjęcia z galerii na ebobas.pl możesz również prezentować internautom na innych forach i portalach.

 

Jak skasować konto?

 

Gdy zdecydujesz, że nie chcesz mieć konta na portalu ebobas.pl wyślij maila na [email protected] W tytule napisz „likwidacja konta” zaś w treści podaj swój login. Mail musi być wysłany z adresu mailowego, użytego podczas rejestracji.

 

Co muszę zrobić, żeby założyć tu bloga?
 

Nic. Wystarczy mieć aktywne konto w portalu, zalogować się i od razu możesz zacząć pisać!
 

Na początku warto zatytułować swój internetowy dziennik. Możesz to zrobić w zakładce "Ustawienia bloga" w swoim profilu. To, co wpiszesz jako tytuł i opis bloga, będzie się wyświetlać na wszystkich stronach.
 

Dodawanie wpisów jest proste, dodatkowo możesz wklejać na bloga filmy z YouTube i zdjęcia ze wszystkich Twoich albumów na eBobas.pl. Wpisy można oczywiście później poprawić.

 

Kto może czytać mojego bloga?
 

Wszyscy. Blog jest publiczny, więc jeśli chcesz, żeby niektóre zdjęcia oglądali tylko Twoi znajomi i przyjaciele, nie wklejaj tych zdjęć na bloga.
Ponadto, na prawej szpalcie Twojego bloga pojawią się informacje o Tobie. Jeśli uzupełnisz w swoim profilu zdjęcie, nazwisko i opis "O mnie", te dane wyświetlą się na blogu.
 

Niżej wyświetlą się również dane Twoich dzieci, które umieścisz w swoim profilu. Na blogu automatycznie pojawią się również najnowsze zdjęcia z Twojej galerii.
 

Można zdecydować, czy Twoje dzieci i najnowsze zdjęcia wyświetlą się wszystkim, czy tylko znajomym. Można także całkowicie je schować. Wystarczy zmienić prawa dostępu do tych danych w ustawieniach prywatności Twojego profilu, bo dotyczą one również bloga. Odpowiednie uprawnienia można ustawić tutaj:
 

https://ebobas.pl/uprawnienia/dzieci
https://ebobas.pl/uprawnienia/galeria

 

Kto może komentować mojego bloga?
 

Wszyscy. Zarówno zalogowani użytkownicy, jak i niezalogowani goście mogą pisać komentarze pod Twoimi wpisami.
 

Masz jednak nad tym kontrolę i możesz usunąć komentarze, które są obraźliwe, nie na temat, albo są zwyczajnym spamem. Łatwo to zrobić w zakładce "Komentarze" Twojego bloga. Twoi czytelnicy mogą również zgłaszać komentarze, które ich zdaniem wymagają usunięcia. Zgłoszenia pojawią się w zakładce "Komentarze do moderacji".

 

Co to jest Książeczka Zdrowia Dziecka?


eBobas.pl oddaje Ci unikalne narzędzie do monitoringu rozwoju Twojego bobasa – Książeczkę Zdrowia Dziecka. Możesz w niej notować wagę i wzrost dziecka – i sprawdzać jego rozwój na siatkach centylowych. Możesz zaznaczać nowe umiejętności – i kontrolować, czy maluch rozwija się równomiernie. Zębowa wróżka zatańczy, gdy zaznaczysz, że dziecku wyszedł pierwszy ząbek (i kolejne). Ale to nie wszystko. Jeśli założysz Książeczkę, przypomnimy Ci o ważnych datach – np. badaniach okresowych i szczepieniach.
 

Książeczka Zdrowia Dziecka może być równocześnie pamiętnikiem jego rozwoju. Przy każdej ważnej dacie możesz dodać zdjęcie i swój komentarz.


Dzięki Książeczce Zdrowia Dziecka rozwój Twojego maluszka będą mogli obserwować najbliżsi – np. członkowie rodziny, mieszkający daleko od Was.


Jak założyć Książeczkę Zdrowia Dziecka?


Masz konto na portalu eBobas.pl? Jeśli tak, uzupełnij swój profil o dziecko (lub dzieci), któremu chcesz założyć Książeczkę Zdrowia Dziecka. Jeśli nie masz jeszcze konta, musisz się zarejestrować.
 

Kiedy już dodasz dziecko do swojego profilu, pojawi się opcja „załóż Książeczkę Zdrowia Dziecka”. Kliknij i wypełnij pierwszy formularz, zawierający informacje o pierwszych dniach życia dziecka (waga, wzrost, punkty Apgar itd.)
 

Gdy już założysz książeczkę – uzupełniaj ją systematycznie. Masz możliwość wpisywania wszystkich ważnych zdarzeń z życia Twojego bobasa – oraz ilustrowania ich zdjęciami.

 

Kto będzie mógł oglądać Książeczkę Zdrowia Dziecka?


Jesteś administratorem założonej przez siebie Książeczki – i Ty nadajesz uprawnienia dostępu do poszczególnych jej sekcji. Możesz to zrobić w zakładce „Ustawienia” w Książeczce Zdrowia Dziecka lub w zakładce „Prywatność” w swoim profilu (w części „Dzieci”).

 

Jak dodawać zdjęcia do Książeczki Zdrowia Dziecka?
 

Każdy wpis w Książeczce możesz zilustrować zdjęciem swojego bobasa. Wystarczy kliknąć „Dodaj zdjęcie” i wybrać z folderu to, które chcesz opublikować – jest jeden warunek: zdjęcie może mieć maksymalnie 2 MB. Możesz również wykorzystać fotki, które wcześniej umieściłeś w swojej galerii.

 

Jak publikować wpisy z Książeczki Zdrowia Dziecka na blogu?

 

Przy uzupełnianiu Książeczki o nowe dane swojego dziecka, masz możliwość opublikowania tego na blogu. Uzupełnij wówczas opis szczególnie starannie, warto też zilustrować taki wpis zdjęciem Twojego maleństwa. Taki wpis oczywiście możesz jeszcze wielokrotnie zmieniać - wchodząc do swojego bloga.
 

Masz inny problem, niż powyżej?


Pisz do nas – [email protected]

-

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj