Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Akcja "Intymne piękno". Podsumowanie

Pewność siebie i większy komfort życia

Użytkowniczki portalu eBobas.pl miały okazję skorzystać z bezpłatnego zabiegu w Gold Clinic Medycyna i Ginekologia Estetyczna w ramach akcji „Intymne piękno”.

Intymne piękno

Fot. iStockphoto.com

Intymne piękno

Nietrzymanie moczu i osłabione mięśnie pochwy to problemy, z jakimi borykają się zarówno młode mamy, które mają za sobą ciążę i poród, jak i dojrzałe kobiety - nasza akcja była skierowana również do użytkowniczek portalu superstarsi.pl. Nowoczesna medycyna potrafi leczyć te przypadłości – i to nieinwazyjnie, choć zabiegi nie należą do tanich. Darmowe zabiegi były szansą na poprawę komfortu życia.

Do naszej akcji otrzymaliśmy kilka zgłoszeń. „Nietrzymanie moczu ogranicza mnie w wielu sferach życia. Sprawia, że odizolowałam się od ludzi, krępuję się nawet w towarzystwie bliskich” – pisała jedna z użytkowniczek. Inna opisywała swoje lęki przed wyjściem z dzieckiem na basen lub nawet na spacer. Kobietę, która miała za sobą ciężki poród i urodziła spore dziecko zmiany w wyglądzie okolic intymnych skutecznie zniechęciły do życia seksualnego. Z podobnymi problemami borykała się mama mająca za sobą dwa porody siłami natury. Jeszcze inna z użytkowniczek pisała, że wygląd intymnych okolic bardzo ucierpiał po intensywnej kuracji odchudzającej, dzięki której straciła 30 kg. - Czuję się świetnie i wszystko byłoby cudownie, gdyby nie problem ze zwiotczałą i cienką skórą warg sromowych. Wraz z utratą wagi i w tej okolicy zaszły zmiany, niestety w tym przypadku na niekorzyść - pisała do nas.

Do zabiegu lekarz zakwalifikował trzy osoby.

- Pacjentki były bardzo szczęśliwe, że otrzymały taką możliwość. Pomogliśmy im się pozbyć kompleksów, uciążliwych dolegliwości, czy choćby poprawić komfort życia. To przywraca radość i pewność siebie – mówi Karolina Bzdęga z firmy Gold Clinic Medycyna i Ginekologia Estetyczna. Po jednym zabiegu pacjentki powinny odczuwać poprawę przez naprawdę długi czas. - W przypadku zabiegów laserowych. czyli leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu i obkurczania pochwy zazwyczaj do osiągnięcia dobrego efektu wystarcza jeden zabieg. Zabieg pobudza produkcję kolagenu w błonie śluzowej pochwy, powodując jej ujędrnienie, uelastycznienie i obkurczenie – tłumaczy Karolina Bzdęga.

Czy to znaczy, że problemy już nie wrócą? Niestety, nie. Kolejny poród, duży wysiłek fizyczny (np. podnoszenie sporych ciężarów), który osłabia mięśnie Kegla, palenie tytoniu a także menopauza czy wiek są najważniejszymi czynnikami ryzyka pojawienia się problemów z nietrzymaniem moczu czy osłabionymi mięśniami pochwy.

- W przypadku wypełnienia warg sromowych czy ich rewitalizacji efekt utrzymuje się do dwóch lat. W wargi sromowe wstrzykiwany jest preparat na bazie kwasu hialuronowego i jest on stopniowo metabolizowany przez organizm, czyli mówiąc obrazowo - rozpuszczany przez enzymy. Dlatego też zabiegi te trzeba regularnie powtarzać, jeśli chce się utrzymać efekty – tłumaczy Karolina Bzdęga.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: poród, połóg, ciąża

Polecamy

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Dzieci nie rodzą się potworami.To niektórzy rodzice robią z nich nieznośne istoty.

Niegrzeczne dziecko. Fatalne skutki błędów wychowawczych

Nie da się rozpieścić dziecka, które nie ukończyło dziewięciu miesięcy. Maluszek płacze tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Już ciut starsze dziecko używa płaczu by wymusić na mamie nieustającą obecność czy noszenie na rękach. Rozpoczyna się...

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj