Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Akcja "Intymne piękno". Podsumowanie

Pewność siebie i większy komfort życia

Użytkowniczki portalu eBobas.pl miały okazję skorzystać z bezpłatnego zabiegu w Gold Clinic Medycyna i Ginekologia Estetyczna w ramach akcji „Intymne piękno”.

Intymne piękno

Fot. iStockphoto.com

Intymne piękno

Nietrzymanie moczu i osłabione mięśnie pochwy to problemy, z jakimi borykają się zarówno młode mamy, które mają za sobą ciążę i poród, jak i dojrzałe kobiety - nasza akcja była skierowana również do użytkowniczek portalu superstarsi.pl. Nowoczesna medycyna potrafi leczyć te przypadłości – i to nieinwazyjnie, choć zabiegi nie należą do tanich. Darmowe zabiegi były szansą na poprawę komfortu życia.

Do naszej akcji otrzymaliśmy kilka zgłoszeń. „Nietrzymanie moczu ogranicza mnie w wielu sferach życia. Sprawia, że odizolowałam się od ludzi, krępuję się nawet w towarzystwie bliskich” – pisała jedna z użytkowniczek. Inna opisywała swoje lęki przed wyjściem z dzieckiem na basen lub nawet na spacer. Kobietę, która miała za sobą ciężki poród i urodziła spore dziecko zmiany w wyglądzie okolic intymnych skutecznie zniechęciły do życia seksualnego. Z podobnymi problemami borykała się mama mająca za sobą dwa porody siłami natury. Jeszcze inna z użytkowniczek pisała, że wygląd intymnych okolic bardzo ucierpiał po intensywnej kuracji odchudzającej, dzięki której straciła 30 kg. - Czuję się świetnie i wszystko byłoby cudownie, gdyby nie problem ze zwiotczałą i cienką skórą warg sromowych. Wraz z utratą wagi i w tej okolicy zaszły zmiany, niestety w tym przypadku na niekorzyść - pisała do nas.

Do zabiegu lekarz zakwalifikował trzy osoby.

- Pacjentki były bardzo szczęśliwe, że otrzymały taką możliwość. Pomogliśmy im się pozbyć kompleksów, uciążliwych dolegliwości, czy choćby poprawić komfort życia. To przywraca radość i pewność siebie – mówi Karolina Bzdęga z firmy Gold Clinic Medycyna i Ginekologia Estetyczna. Po jednym zabiegu pacjentki powinny odczuwać poprawę przez naprawdę długi czas. - W przypadku zabiegów laserowych. czyli leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu i obkurczania pochwy zazwyczaj do osiągnięcia dobrego efektu wystarcza jeden zabieg. Zabieg pobudza produkcję kolagenu w błonie śluzowej pochwy, powodując jej ujędrnienie, uelastycznienie i obkurczenie – tłumaczy Karolina Bzdęga.

Czy to znaczy, że problemy już nie wrócą? Niestety, nie. Kolejny poród, duży wysiłek fizyczny (np. podnoszenie sporych ciężarów), który osłabia mięśnie Kegla, palenie tytoniu a także menopauza czy wiek są najważniejszymi czynnikami ryzyka pojawienia się problemów z nietrzymaniem moczu czy osłabionymi mięśniami pochwy.

- W przypadku wypełnienia warg sromowych czy ich rewitalizacji efekt utrzymuje się do dwóch lat. W wargi sromowe wstrzykiwany jest preparat na bazie kwasu hialuronowego i jest on stopniowo metabolizowany przez organizm, czyli mówiąc obrazowo - rozpuszczany przez enzymy. Dlatego też zabiegi te trzeba regularnie powtarzać, jeśli chce się utrzymać efekty – tłumaczy Karolina Bzdęga.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: poród, połóg, ciąża

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj