Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Dwójka w numerologii chińskiej, symbolika dwójki

Magiczny eBobas.pl z „dwójką w tle”

Sprawdziliśmy co mówią czary-mary na temat „dwójki”, którą eBobas.pl ma w tle w swoje urodziny.

Ponieważ dwójka, to cyfra rozdwojenia, niesie ze sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka...

Fot. B&W

Ponieważ dwójka, to cyfra rozdwojenia, niesie ze sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka...

Według numerologii chińskiej „dwójka” oznacza harmonijne współdziałanie przeciwieństw. Znaczenie cyfry dwa wiąże się więc z harmonią, porządkiem, umiejętnością zatroszczenia się o innych oraz godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, równowagę i umiarkowanie.


To tłumaczy dlaczego eBobas.pl dba o swój layout, udziela użytkownikom indywidualnych odpowiedzi na nadsyłane pytania do eksperta, cierpliwie tłumaczy zasady przyznawania nagród w konkursach, no i zaleca umiarkowanie w jedzeniu i piciu.


„Dwójka” to też reakcja, emocje, uczucia, wrażliwość, świat wewnętrzny, psychika. Ma w sobie zawarte pewne rozdarcie, ból z powodu rozbicia tego, co kiedyś było połączone (może więc eBobas.pl ma bliźniaka i nic o tym nie wie?). Dwójka niesie też ze sobą niepokój, lęk, obawy, izolację, wyciszenie. Ponieważ jest to cyfra rozdwojenia, niesie ze sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka. Stąd eBobas.pl dobrze rozumie kobiety, ich zmienne nastroje, sprzeczne uczucia i emocje młodych mam, lęki kobiet, które chcą a nie mogą zajść w ciążę, albo właśnie spodziewają się dziecka i czasem po prostu dopada je strach o nienarodzone jeszcze maleństwo.


Ale nie zawsze „dwójka”, jej znaczenie, ma wymiar pozytywny. Czasem uważana była za złowieszczy symbol. Oznaczano nią opozycję, konflikt, szpiegów. To pewnie dlatego konkurencja depcze eBobasowi po piętach! A może to eBobas.pl depcze po piętach konkurencji?

Dwójka – co oczywiste - jest przyporządkowana wszystkim dwuznacznym zdarzeniom, sytuacjom oraz postaciom o pozytywnym i negatywnym znaczeniu. Wyraża podział na białe i czarne, kobietę i mężczyznę, dobro oraz zło. Cyfra ta ma silny związek z człowiekiem, bo każdy z nas ma dwoje oczu, uszu, rąk, nóg.


Najbardziej martwi nas, że „dwójka” oznacza też chwiejność charakteru, ale ponieważ po drugich urodzinach przyjdą trzecie, mamy pewność, że w naturalny sposób eBobas.pl wyrośnie ze wszystkich negatywnych interpretacji „dwójki”!

 

Horoskop

Urodzony 20 marca eBobas.pl

Ambitny, samowolny


Umysł jego jest ścisły, jasny, bezpartyjny. Uzdolniony wszechstronnie, o wysokich ambicjach. Broni zaciekle swych poglądów i zapatrywań.
 

Z uporem trzyma się swej własnej drogi w życiu. To, co potrafi zdobyć przy pomocy swych wybitnych zdolności, czasem psuje przez brak elastyczności.
 

Dzięki rozwojowi swych dużych zdolności umysłowych może osiągnąć w jakimś kierunku mistrzostwo.
 

Horoskop na podst. reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego „Pod jaką gwiazdą urodziłeś się” horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.


 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: urodziny, przesądy ciążowe, bilans dwulatka

Polecamy

Dzieci nie rodzą się potworami.To niektórzy rodzice robią z nich nieznośne istoty.

Niegrzeczne dziecko. Fatalne skutki błędów wychowawczych

Nie da się rozpieścić dziecka, które nie ukończyło dziewięciu miesięcy. Maluszek płacze tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Już ciut starsze dziecko używa płaczu by wymusić na mamie nieustającą obecność czy noszenie na rękach. Rozpoczyna się...

czytaj

Poczęcie dziecka, zapłodnienie, to nie zdarzenie ale proces, do którego dochodzi nawet kilka dni po odbytym stosunku.

Co warto wiedzieć o zapłodnieniu? Gdzie dochodzi do zapłodnienia? Ile trwa zapłodnienie?

Poczęcie dziecka, zapłodnienie, to nie zdarzenie ale proces, do którego dochodzi nawet kilka dni po odbytym stosunku. Dlatego wiele par ma problemy ze znalezieniem odpowiedzi na pytanie, kiedy doszło do zapłodnienia, kiedy udało się począć dziecko.

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj