Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Dwójka w numerologii chińskiej, symbolika dwójki

Magiczny eBobas.pl z „dwójką w tle”

Sprawdziliśmy co mówią czary-mary na temat „dwójki”, którą eBobas.pl ma w tle w swoje urodziny.

Ponieważ dwójka, to cyfra rozdwojenia, niesie ze sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka...

Fot. B&W

Ponieważ dwójka, to cyfra rozdwojenia, niesie ze sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka...

Według numerologii chińskiej „dwójka” oznacza harmonijne współdziałanie przeciwieństw. Znaczenie cyfry dwa wiąże się więc z harmonią, porządkiem, umiejętnością zatroszczenia się o innych oraz godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, równowagę i umiarkowanie.


To tłumaczy dlaczego eBobas.pl dba o swój layout, udziela użytkownikom indywidualnych odpowiedzi na nadsyłane pytania do eksperta, cierpliwie tłumaczy zasady przyznawania nagród w konkursach, no i zaleca umiarkowanie w jedzeniu i piciu.


„Dwójka” to też reakcja, emocje, uczucia, wrażliwość, świat wewnętrzny, psychika. Ma w sobie zawarte pewne rozdarcie, ból z powodu rozbicia tego, co kiedyś było połączone (może więc eBobas.pl ma bliźniaka i nic o tym nie wie?). Dwójka niesie też ze sobą niepokój, lęk, obawy, izolację, wyciszenie. Ponieważ jest to cyfra rozdwojenia, niesie ze sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka. Stąd eBobas.pl dobrze rozumie kobiety, ich zmienne nastroje, sprzeczne uczucia i emocje młodych mam, lęki kobiet, które chcą a nie mogą zajść w ciążę, albo właśnie spodziewają się dziecka i czasem po prostu dopada je strach o nienarodzone jeszcze maleństwo.


Ale nie zawsze „dwójka”, jej znaczenie, ma wymiar pozytywny. Czasem uważana była za złowieszczy symbol. Oznaczano nią opozycję, konflikt, szpiegów. To pewnie dlatego konkurencja depcze eBobasowi po piętach! A może to eBobas.pl depcze po piętach konkurencji?

Dwójka – co oczywiste - jest przyporządkowana wszystkim dwuznacznym zdarzeniom, sytuacjom oraz postaciom o pozytywnym i negatywnym znaczeniu. Wyraża podział na białe i czarne, kobietę i mężczyznę, dobro oraz zło. Cyfra ta ma silny związek z człowiekiem, bo każdy z nas ma dwoje oczu, uszu, rąk, nóg.


Najbardziej martwi nas, że „dwójka” oznacza też chwiejność charakteru, ale ponieważ po drugich urodzinach przyjdą trzecie, mamy pewność, że w naturalny sposób eBobas.pl wyrośnie ze wszystkich negatywnych interpretacji „dwójki”!

 

Horoskop

Urodzony 20 marca eBobas.pl

Ambitny, samowolny


Umysł jego jest ścisły, jasny, bezpartyjny. Uzdolniony wszechstronnie, o wysokich ambicjach. Broni zaciekle swych poglądów i zapatrywań.
 

Z uporem trzyma się swej własnej drogi w życiu. To, co potrafi zdobyć przy pomocy swych wybitnych zdolności, czasem psuje przez brak elastyczności.
 

Dzięki rozwojowi swych dużych zdolności umysłowych może osiągnąć w jakimś kierunku mistrzostwo.
 

Horoskop na podst. reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego „Pod jaką gwiazdą urodziłeś się” horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.


 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: urodziny, przesądy ciążowe, bilans dwulatka

Polecamy

Dzieci nie rodzą się potworami.To niektórzy rodzice robią z nich nieznośne istoty.

Niegrzeczne dziecko. Fatalne skutki błędów wychowawczych

Nie da się rozpieścić dziecka, które nie ukończyło dziewięciu miesięcy. Maluszek płacze tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Już ciut starsze dziecko używa płaczu by wymusić na mamie nieustającą obecność czy noszenie na rękach. Rozpoczyna się...

czytaj

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj