Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak mierzyć temperaturę?

ABC mierzenia temperatury

Temperatura ciała to podstawowy wskaźnik stanu zdrowia człowieka – zarówno dorosłego, jak i dziecka. Pomiar temperatury nie jest czynnością skomplikowaną, ale można przy nim popełnić błędy, rzutujące na wiarygodność wyniku. Jak ich unikać? Jak mierzyć temperaturę?

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

fot. Fotolia

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

W tej chwili w zdecydowanej większości domów obecny jest termometr elektroniczny. Szklane termometry rtęciowe już kilka lat temu zostały wycofane z aptek. Na rynku są dostępne termometry szklane, nie zawierające rtęci, ale w porównaniu z podażą przyrządów elektronicznych nie stanowią one znaczącego segmentu rynku.

Podstawą prawidłowego używania termometru elektronicznego – zarówno zwykłego, jak i tego na podczerwień – jest więc po pierwsze dokładne zapoznanie się z instrukcją i przestrzeganie zaleceń producenta sprzętu, po drugie zaś zadbanie o to, by baterie w termometrze nie były na wyczerpaniu. Gdy baterie „padają”, nie ma mowy o prawidłowym pomiarze temperatury. Jeśli sprzęt jest sprawny i używamy go zgodnie z zaleceniami – możemy być pewni, że wynik pomiaru jest prawidłowy.

W poradniku „ABC mierzenia temperatury.” znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o pomiarach temperatury – u dzieci i dorosłych.

Całość artykułu dostępna tylo dla zalogowanych użytkowników

Zaloguj przez facebook



jeśli nie masz jeszcze konta ZAREJESTRUJ SIĘ

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: planowanie rodziny, grypa, gorączka, antykoncepcja

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj