Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak mierzyć temperaturę?

ABC mierzenia temperatury

Temperatura ciała to podstawowy wskaźnik stanu zdrowia człowieka – zarówno dorosłego, jak i dziecka. Pomiar temperatury nie jest czynnością skomplikowaną, ale można przy nim popełnić błędy, rzutujące na wiarygodność wyniku. Jak ich unikać? Jak mierzyć temperaturę?

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

fot. Fotolia

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

W tej chwili w zdecydowanej większości domów obecny jest termometr elektroniczny. Szklane termometry rtęciowe już kilka lat temu zostały wycofane z aptek. Na rynku są dostępne termometry szklane, nie zawierające rtęci, ale w porównaniu z podażą przyrządów elektronicznych nie stanowią one znaczącego segmentu rynku.

Podstawą prawidłowego używania termometru elektronicznego – zarówno zwykłego, jak i tego na podczerwień – jest więc po pierwsze dokładne zapoznanie się z instrukcją i przestrzeganie zaleceń producenta sprzętu, po drugie zaś zadbanie o to, by baterie w termometrze nie były na wyczerpaniu. Gdy baterie „padają”, nie ma mowy o prawidłowym pomiarze temperatury. Jeśli sprzęt jest sprawny i używamy go zgodnie z zaleceniami – możemy być pewni, że wynik pomiaru jest prawidłowy.

W poradniku „ABC mierzenia temperatury.” znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o pomiarach temperatury – u dzieci i dorosłych.

Całość artykułu dostępna tylo dla zalogowanych użytkowników

Zaloguj przez facebook



jeśli nie masz jeszcze konta ZAREJESTRUJ SIĘ

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: planowanie rodziny, grypa, gorączka, antykoncepcja

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Jeżeli dziecko nie ma jeszcze 150 cm wzrostu, według przepisów powinno siedzieć w foteliku lub na podstawce.

Jak przewozić starsze dziecko samochodem?

Tylko połowa dzieci w wieku powyżej czterech lat jest należycie przewożona w samochodach. Tymczasem do 12. roku życia o bezpieczeństwo dziecka należy dbać w szczególny sposób.

czytaj

Na początku dziecko powinno oswoić się z koniem.

Rodzina w siodle

Brzmi niewiarygodnie, ale już dwuletnie dziecko możemy sadzać na konia. Ale z reguły to pięciolatki zaczynają naukę jeździectwa, by w pełni samodzielnie jeździć w wieku około 8 lat.

czytaj

Przy 28-dniowym cyklu, jeśli do zapłodnienia doszło w 14. dniu cyklu, hormon w moczu pojawi się dopiero po 4 tygodniach od zapłodnienia.

Test ciążowy. Po ilu dniach od spodziewanej miesiączki zrobić test?

Testy domowe z moczu mają około 95 procent skuteczności. Zazwyczaj, gdy są przedwcześnie zrobione, częściej są fałszywie ujemne niż fałszywie dodatnie. Testy te wtedy częściej mówią, że kobieta nie jest w ciąży niż, że jest.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj