Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak mierzyć temperaturę?

ABC mierzenia temperatury

Temperatura ciała to podstawowy wskaźnik stanu zdrowia człowieka – zarówno dorosłego, jak i dziecka. Pomiar temperatury nie jest czynnością skomplikowaną, ale można przy nim popełnić błędy, rzutujące na wiarygodność wyniku. Jak ich unikać? Jak mierzyć temperaturę?

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

fot. Fotolia

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

W tej chwili w zdecydowanej większości domów obecny jest termometr elektroniczny. Szklane termometry rtęciowe już kilka lat temu zostały wycofane z aptek. Na rynku są dostępne termometry szklane, nie zawierające rtęci, ale w porównaniu z podażą przyrządów elektronicznych nie stanowią one znaczącego segmentu rynku.

Podstawą prawidłowego używania termometru elektronicznego – zarówno zwykłego, jak i tego na podczerwień – jest więc po pierwsze dokładne zapoznanie się z instrukcją i przestrzeganie zaleceń producenta sprzętu, po drugie zaś zadbanie o to, by baterie w termometrze nie były na wyczerpaniu. Gdy baterie „padają”, nie ma mowy o prawidłowym pomiarze temperatury. Jeśli sprzęt jest sprawny i używamy go zgodnie z zaleceniami – możemy być pewni, że wynik pomiaru jest prawidłowy.

W poradniku „ABC mierzenia temperatury.” znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o pomiarach temperatury – u dzieci i dorosłych.

Całość artykułu dostępna tylo dla zalogowanych użytkowników

Zaloguj przez facebook



jeśli nie masz jeszcze konta ZAREJESTRUJ SIĘ

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: planowanie rodziny, grypa, gorączka, antykoncepcja

Polecamy

Jak łagodzić świąd ospy? Sposoby na swędzące krostki

Ospa wietrzna. Jak złagodzić uporczywy świąd ospy?

Ospa wietrzna to zakaźna choroba wirusowa, do niedawna uważana za typową chorobę wieku dziecięcego, którą „trzeba przejść”. Szczepionki przeciw ospie wietrznej są dostępne – ale są niestety płatne, dlatego większość dzieci ciągle musi się zmagać z chorobą...

czytaj

Atropina ma umożliwić lekarzowi dokładne zbadanie refrakcji oka.

Atropina. Jak podać dziecku? Dawkowanie, skutki uboczne

O atropinie, o tym jak ją zakraplać dziecku i dlaczego robią to rodzice a nie lekarz, rozmawiamy z dr Iwoną Filipecką, okulistką*  

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj