Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Baby joga, czyli joga dla niemowląt

Od pierwszego miesiąca życia

Joga uspokaja niemowlęta, pomaga zwalczyć kolki, zaparcia, poprawia trawienie, wzmacnia układ odpornościowy i mięśnie, poprawia koordynację. Jogę mogą ćwiczyć już kilkutygodniowe maleństwa, oczywiście razem z mamami.

Na zajęciach jogi dla niemowlaków i mam, mamy poruszają rączkami i nóżkami dzieci.

Fot. iStockphoto

Na zajęciach jogi dla niemowlaków i mam, mamy poruszają rączkami i nóżkami dzieci.

Baby joga to nowość. Przeznaczona jest dla maluchów z mamami. - Na zajęciach mamy poruszają rączkami czy nóżkami dzieci — mówi Łukasz Warcholik, certyfikowany instruktor jogi Ananda Margi, który prowadzi zajęcia w Neohumanistycznym Centrum Jogi i Medytacji w Krakowie. Zestaw ćwiczeń jest tak opracowany, by kobiety również mogły uczestniczyć w zajęciach. — Są ćwiczenia rozciągające, relaksacyjne, regenerujące. Zarówno mamie jak i dziecku sprawiają przyjemność, służą nawiązaniu głębszej więzi z nowonarodzonym dzieckiem — mówi Katarzyna Kałamajska z warszawskiego Zacisza Jogi przy ul. Łodygowej 22. Tego typu ćwiczenia pomogą niemowlętom w zdrowym rozwoju, a mamom pomogą uzyskać zgrabną sylwetkę i równowagę emocjonalną. Baby joga przewidziana jest dla dzieci od pierwszego miesiąca.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • donnavito | 25-01-2015 23:07:31

    Ja mam za dużo energii, takie adhd małe w sobie na joge, która wymaga koncentracji i skupienia.
  • Modzelka8 | 20-02-2015 18:44:03

    Mi też niestety joga nie przypadła do gustu, kto co lubi
  • mikaa997 | 26-02-2015 12:23:21

    Szczerze mówiąc zamiast jogi dużo bardziej polecam pilates
  • Doris85 | 04-04-2015 18:25:24

    Ostatnio trafiłam na artykuł i filmiki o zajęciach z tańca połączonych z łagodnym fitness dla kobiet z małymi dziećmi. Dzieci są noszone w chustach i ich mamy wykonują spokojne kroki w rytm łagodnej muzyki. Bardzo fajna sprawa!

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: rozwój niemowlaka, gimnastyka

Polecamy

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj