Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Prezenty dla dwu- i trzylatków

Tańsze i droższe

W tym wieku szczególnie sprawdzają się zabawki naśladujące świat dorosłych. Ale dziecko ucieszy się też z kolorowanek, książeczek i tańszych zabawek.

Prezenty tańsze

Dużą przyjemność sprawi dziecku książeczka-kolorowanka z prostymi zadaniami, z naklejkami, np. z serii „3-latek wie” i „A ja już wiem” albo „Akademia dwulatka”, itd., które, oprócz tego, że są naprawdę ładnie wydane i na pewno zainteresują dziecko, nie rujnują kieszeni, bo kosztują ok. 4 zł.

Drewniane domino z postaciami z bajek, które kosztuje ok. 20 zł

Bańki mydlane – kiedyś robiło się je domowym sposobem (woda z szamponem i słomka z rozciętym końcem). Dziś zestawy do puszczania baniek można kupić. Kosztują od 2 zł do kilkunastu złotych.

Zestaw typu „mały doktor”, „mały fryzjer" . Tańsze wersje można znaleźć już poniżej 20 złotych.

Układanka drewniana - miś z dzieckiem (firmy Brimarex) – rozwija spostrzegawczość i zdolności manualne. Kosztuje 12 zł.

 

Prezenty droższe

W tym wieku sprawdzają się zabawki naśladujące rzeczywiste życie. Dzieci uwielbiają zabawki typu żelazko (ok.25 zł), zmywarka kuchenna, która wydaje realistyczne odgłosy (ok. 70 zł).

Dużo zabawy zapewni zestaw naczynek kuchennych, w skład którego wchodzi: czajnik elektryczny z realistycznymi odgłosami gotującej się wody z czasowym wyłącznikiem, toster z wyskakującymi grzankami, 2 talerzyki, 2 filiżanki z podstawkami, sztućce, dzbanuszek do mleka, czajniczek na herbatę, masło, mleko. Czajnik uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku na rączce. Podczas pracy czajnika słychać odgłos gotującej się wody i miga czerwone światełko. Po chwili czajnik wyłącza się automatycznie, tak jak prawdziwy po zagotowaniu wody. Aby zabawa była jeszcze bardziej realistyczna, do czajnika można wlewać wodę. Cena – 58 zł.

Można też kupić odkurzacz (ok. 55 zł), pralkę na baterie (ok. 110 zł) albo mikser (ok. 20 -25 zł) naśladujące prawdziwą pracę tych urządzeń. Choć wszystkie te zabawki mogą uchodzić za „dziewczyńskie", chłopcom też się spodobają.

Prawdziwą atrakcją dla chłopczyka będzie na pewno kolejka. Lego Duplo ma dla dzieci od 2 do 5 lat zestaw z pociągiem. To spory wydatek (ok. 200 złotych), ale ma się gwarancję, że dziecko nie zepsuje tej zabawki. Klocki tej serii łączą się ze wszystkimi innymi zestawami.

Laptop Kubuś Puchatek (firmy Clementoni) jest interaktywna zabawką z 18 grami z głosem Kubusia Puchatka z bajek. Gry uczą m.in. literek i słów. Kosztuje 140 zł. Podobne laptopy edukacyjne oferują też inne firmy.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • mamusia111 | 29-05-2017 17:26:18

  Moja córka ostatnio super bawiła się u kuzynów (chłopcy 4 i 6 lat) zabawką RoboChicco RC - to takie auto-transformers na pilota, którego można przerobić w robota. Dobre wykonanie, łatwe w obsłudze dla dziecka (ta transformacja to kilka ruchów - dziecko ćwiczy zdolności rączek, ale też nei zdenerwuje się - poradzi sobie) i bardzo fajna zabawa przy sterowaniu. Do tego dźwięki i światełka - więc d...
 • malgorzata06 | 12-11-2017 02:24:19

  Ja już mam rozplanowane, jakie prezentu kupuję dzieciakom na mikołaja. W tym roku stawiamy na klocki Lego i gry edukacyjne, zawsze staram się wybrać coś, dzięki czemu moje pociechy będą mogły się rozwijać. Świetną opcją jest też wideo od Mikołaja, wiem że można takie coś zamówić na listymikolaja, wydaje mi się, że film, w który Mikołaj zwraca się bezpośrednio do dziecka, może przynieść sporo ra...
 • wiktorrrb | 13-02-2018 10:05:27

  Ja staram się pamiętać, że w tym wieku przede wszystkim rozwija się mózg dziecka. Więc jakieś puzzelki, układanki i wyklejanki. Z dużych prezentów klocki - Duplo jest drogie a w środku ze 3 klocki, wolę inne, nie "firmówki". Ważne, że testy są zrobione.
 • MamaHimka | 17-06-2018 14:08:27

  Polecam Wam to wydawnictwo Dużo tańsze książki niż te przedstawione w artykule a równie piękne i wartościowe.

Poczytaj również

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Trzeba obserwować dziecko bawiące się w wodzie - szybka reakcja po ewentualnym podtopieniu minimalizuje ryzyko wtórnego utonięcia

Wtórne utonięcie. Szczególnie narażone są małe dzieci

U dziecka, które uległo podtopieniu bądź zachłyśnięciu wodą lub innym płynem np. w trakcie picia, może dojść do tzw. wtórnego utonięcia. Może to się stać np. w nocy w jego łóżku. Szacuje się, że objawy wtórnego utopienia mogą wystąpić u 10-15 proc. osób, u...

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Przy 28-dniowym cyklu, jeśli do zapłodnienia doszło w 14. dniu cyklu, hormon w moczu pojawi się dopiero po 4 tygodniach od zapłodnienia.

Test ciążowy. Po ilu dniach od spodziewanej miesiączki zrobić test?

Testy domowe z moczu mają około 95 procent skuteczności. Zazwyczaj, gdy są przedwcześnie zrobione, częściej są fałszywie ujemne niż fałszywie dodatnie. Testy te wtedy częściej mówią, że kobieta nie jest w ciąży niż, że jest.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj