Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Niepłodność – choroba XXI wieku

Problemy z poczęciem dziecka

Dziś coraz więcej par miewa problemy z poczęciem dziecka. Pomimo wielu starań, kobiety przez długi czas nie mogą zajść w ciążę. Niestety, problem z płodnością jest bardzo charakterystyczny dla dzisiejszych czasów. Określa się go mianem choroby XXI wieku.

Czy wiecie, że... w latach 80. problemy z płodnością miało ok 15% par, obecnie to już 20 %. Niepokojące jest to, że wzrostowa tendencja wciąż się utrzymuje.

fot. Materiały partnera

Czy wiecie, że... w latach 80. problemy z płodnością miało ok 15% par, obecnie to już 20 %. Niepokojące jest to, że wzrostowa tendencja wciąż się utrzymuje.

Testem diagnostycznym w określeniu płodności mężczyzny jest zbadanie nasienia. U kobiety diagnostykę zaczyna się od wywiadu lekarskiego i badania ginekologicznego.

Problem niepłodności niejednokrotnie był powodem rozpadu wielu związków. Pary, które mimo wielu starań nie mogą począć dziecka, są sfrustrowane i nawzajem siebie obwiniają. W większości przypadków wina nie leży po żadnej ze stron, bo niepłodność najczęściej wynika z czynników zewnętrznych, złego stylu życia, nieodpowiedniej diety, a nawet stresu. Na szczęście z niepłodnością można skutecznie walczyć. Trzeba sobie tylko zdać sprawę z przyczyny takiego stanu rzeczy.

 

Niepłodność – jakie są jej przyczyny?

Przyczyn niepłodności jest naprawdę bardzo wiele. Część z nich wynika z naszego trybu życia, bardzo charakterystycznego dla dzisiejszych czasów. Wiecznie żyjemy w stresie, mamy problemy z otyłością lub spożywamy używki, takie jak: narkotyki, alkohol czy nikotyna. Przyczyną czasowej lub długotrwałej niepłodności mogą być również przebyte choroby. Należy pamiętać, że problemy mogą leżeć po stronie zarówno kobiety, jak i mężczyzny. U pań wiąże się to z przebytymi kuracjami hormonalnymi lub zbyt późnym decydowaniem się na dziecko, u panów z przegrzaniem jąder czy kiepską jakością nasienia.

 

Jak walczyć z niepłodnością?

 

Jak już zdamy sobie sprawę, co może być przyczyną problemów z poczęciem potomstwa, warto podjąć odpowiednie kroki. Jeżeli partnerzy nie mogą przez dłuższy czas spłodzić dziecka, powinni udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Testem diagnostycznym w określeniu płodności mężczyzny jest zbadanie nasienia. U kobiety diagnostykę zaczyna się od wywiadu lekarskiego i badania ginekologicznego.

W związku z tym, że dziś coraz częściej za ten problem odpowiada niezdrowy styl życia, czasami wystarczy po prostu zmienić nawyki. Przyszli rodzice powinni zacząć się lepiej odżywiać, uprawiać sporty i spróbować ograniczyć źródła stresu.

 

Panowie, by zwiększyć swoje szanse na spłodzenie potomstwa, powinni:

 

- uprawiać sport, najlepiej na świeżym powietrzu, kilka razy w tygodniu

- zadbać o dietę bogatą w mikroelementy, zwłaszcza w cynk, selen, witaminę C i E

- unikać papierosów, alkoholu, a zwłaszcza narkotyków

– wesprzeć się suplementem złożonym z cennych witamin i minerałów, a także naturalnych

składników, takim jak Parenton

 

Składniki Parentonu działają na plemniki na trzech płaszczyznach: podnoszą ogólną liczbę plemników w nasieniu (szafran), wspomagają ich ruchliwość (selen) i pomagają im odpowiednio rozwijać się (cynk). Dzięki temu szansa na zapłodnienie wzrasta.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: niepłodność, bezpłodność

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Lekarz kontroluje ciemiączko podczas każdego badania poprzedzającego szczepienie dziecka.

Ciemiączko. Wypukłe, małe, duże, pulsujące

Tę miękką powierzchnię pomiędzy kośćmi czaszki można wyczuć, dotykając delikatnie palcem. Co w ciemiączku może być powodem do niepokoju? Po pierwsze tempo jego zarastania, po drugie - zapadanie się ciemiączka.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj