Niepłodność – choroba XXI wieku

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

17-06-2016 14:53:00

Dziś coraz więcej par miewa problemy z poczęciem dziecka. Pomimo wielu starań, kobiety przez długi czas nie mogą zajść w ciążę. Niestety, problem z płodnością jest bardzo charakterystyczny dla dzisiejszych czasów. Określa się go mianem choroby XXI wieku.

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

22-06-2016 21:57:30

Tarnów
Kiedy byłam w ciąży kilka razy leżałam w szpitalu z powodów komplikacji i długo myślałam że to w wyniku mojego wieku mam spore problemy z donoszeniem ciąży ale po rozmowach z innymi dziewczynami które były na sali przekonałam się jak wiele młodych dziewczyn ma ogromne problemy z zajściem w ciążę lub donoszeniem ciąży. Kiedy słucha się opowiadań o tym jak przez wiele lat młodzi z pozoru zdrowi ludzie starają się o dziecko, ile pieniędzy czasami wydają na specjalistów , jak bardzo ich bezpłodność wpływa na relację między nimi to docenia się fakt że ma się dziecko. Moja koleżanka przez 9 lat małżeństwa nie mogła zajść w ciążę i dla nich problemem było to że jej mąż nie chciał się poddać badaniu. Okazuje się że o ile dla kobiety pójście do ginekologa jest normalną wizytą u lekarza i nie z badań ginekologicznych nie robimy jakiegoś wydarzenia to o tyle dla niektórych facetów badanie nasienia jest czymś czego będą unikać. Znajoma kilka lat namawiała męża na badanie które wykazało że jego nasienie jest słabe i że są małe szanse na zapłodnienie.
Inną kwestią w leczeniu niepłodności są też poglądy religijne - są osoby które chcą aby dziecko poczęło się tylko i wyłącznie w sposób naturalny ale z tego co obserwuję to już nawet KK dostrzega problem niepłodności par i bardzo często w poradniach dla rodzin można usłyszeć o naprotechnologii

CudoGosia (offline)

09-06-2017 13:17:00

Warszawa
Niestety to prawda, sama znam wiele osób, które bezskutecznie starają się o dziecko.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4487, Posty: 1122528, Użytkownicy: 69472.
Ostatnio dołączył/a iwo001.

Statystyki tego forum
Wątki: 200, Posty: 3087.