Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Piszemy listy do świętego Mikołaja – wyniki konkursu

Lecą prezenty!

Użytkownicy portalu eBobas.pl napisali do świętego Mikołaja 550 listów! Jury redakcyjne wcieliło się w rolę pomocników Świętego i pracowicie przeczytało każdy list zgłoszony do konkursu, i to od deski do deski. Dziś, w dzień świętego Mikołaja, czas na werdykt.

Piszemy listy do świętego Mikołaja

Fot. Playmobil

Piszemy listy do świętego Mikołaja

W konkursie "Piszemy listy do świętego Mikołaja" czekały nagrody – zestawy Playmobil. Sześć dużych zestawów i dwanaście małych. Do kogo one trafią? Jak spośród tylu listów wyłonić laureatów?

Nagradzaliśmy listy oryginalne. I w tym konkursie znalazło się trochę listów, których treść – w całości lub znacznej części – była zapożyczona z Internetu. Takich nie braliśmy pod uwagę.

Nie ocenialiśmy również listów pod kątem trudnej sytuacji materialnej czy życiowej rodziny. Pisaliśmy o tym już w ubiegłorocznym werdykcie: nie mamy możliwości decydować, komu bardziej „należy się” prezent od świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że użytkownicy portalu to zrozumieją. Wszystkim, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji życzymy, by los się dla nich odmienił. By znaleźli siłę w sobie, a wsparcie w innych, życzliwych ludziach – współczesnych „świętych Mikołajach”.

Dołączone zdjęcia były dodatkowym atutem listu. Dobrze dobrane, wpływały na "całościową" ocenę. Jednak braliśmy pod uwagę wszystkie listy, na których były widoczne dzieci (nawet wtedy, gdy buzia była niewidoczna). Nie braliśmy pod uwagę listów ze zdjęciami abstrakcyjnymi, a także tych bez zdjęć.

Mieliśmy do rozdania osiemnaście nagród, i tyle listów mogliśmy wybrać. To oczywiście nie znaczy, że inne nie zasługiwały na nagrodę. Może w kolejnym konkursie?


Po naradach postanowiliśmy nagrodzić głównymi zestawami Playmobil:

Kimcio666 - Niech mamusia uwierzy, że dziecko nie jest za duże na zabawki!

Anitag27  - mama Julci prosi o to, co dziecko zapamięta z grudniowych świąt na zawsze. Piękne i wzruszające

Kalinka1234 - nie znamy biegle lapońskiego, ale Mikołaj kiwa głową, że wszystko zrozumiał

Mayxi  - W tę noc nawet niedowiarki/Otrzymują swe podarki. Potwierdzamy! Jeden z najfajniejszych wierszyków mikołajowych!

Jo65jo  - Mikołaj spieszy z pomocą budowniczemu. Talenty i pasje trzeba wspierać

Rabarbarek  - Mikołaj jest wdzięczny za informację w sprawie bezpłatnego parkingu dla sań! I za pomoc w sprawie komina

 

Nagrody dodatkowe powędrują do użytkowników:

 

Joanna_ratuszniak  - aby dziecko umiało się dzielić i miało otwarte serce. I mikołajowe wspomnienie z dzieciństwa

Justynaost - kartka dla Mikołaja i życzenia, by sobie odpoczął. Kraby i krakersy w ciepłych krajach to kusząca perspektywa

MajkaEl  - w tym wieku może jeszcze za wcześnie na całą stadninę, ale jeden konik na pewno się nie zgubi!

Ams  - Leoś ma kilka próśb do Mikołaja. Mamy nadzieję, że i pociąg i kiełbasa się w mikołajowym worku znajdą. My dorzucamy małą paczuszkę.

Rene1980  - Mikołaj co prawda się obruszył, że on bąków nie zbija, ale pod wąsem się uśmiechnął!

AnnaK2011  - w sprawie rodzeństwa nie pomożemy, ale może rakieta kosmiczna ucieszy autora listu?

Nietoperek86  - list piękny. Ale zdjęcie – rewelacja. Mikołaj dziękuje za taką pamiątkę!

Doreeen7  - zwyczajny list małego chłopca, który chciałby dostać zestaw Playmobil. To dostanie.

IgusiowaMama  - list szczery do bólu. Tylko się Mikołaju nie wygłupiaj!

Aleksa00  - prośba Stasia o ósmy dzień tygodnia (my też o nim marzymy) nie może zostać bez nagrody!

Aneta_legiecka_talaj  - patrząc za okno widzimy, że Święty przejął się prośbą o śnieg. Tylko dlaczego w pakiecie z huraganem?

Aguss  - być wystarczająco grzeczną dziewczynką to wyzwanie! Niezależnie od wieku. Rozumiemy i nagradzamy starania. 

 

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy. Jeszcze dziś do waszych skrzynek mailowych trafi formularz odbioru nagrody. Jeśli się pospieszycie z odesłaniem, jest szansa że nagrody będą u was przed Wigilią.

I oczywiście wszystkich zapraszamy do konkursu bożonarodzeniowego „Podaruj dziecku gwiazdkę z nieba”. W nim do wygrania aż 40 nagród!
 

PRZECZYTAJ NASZE LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • ewelka73 | 10-12-2013 16:43:03

  Tak bo przeważnie wygrywają osoby co kupują głosy no nic.Ja wygrałam tutaj ale nigdy nie nagrodę główną gdyż jak już mówiłam głosy trzeba kupowac a ja wole grę fear.
 • catrinka | 11-12-2013 09:58:14

  Ewelka ja nie kupuję głosów jak to napisałaś, a nagrodę główną już kilkakrotnie otrzymałam, więc proszę nie pisz takich bredni
 • aleksandra_szwal | 12-12-2013 19:02:48

  uważam ze niektóre listy nagrodzone nie powinny dostać nagród, naprawdę jestem w szoku co do niektórych, były o wiele fajniejsze listy a nie dostały nagrody, i nie mówię tu o swoim. mysle że nie do końca był to sprawiedliwy wybór zwycięzców.
 • rabarbarek | 20-12-2013 19:50:55

  ja też nie kupuje żadnych głosów i wielokrotnie wygrałam dla syna w konkursach na e-bobas, nie nam oceniać wyniki konkursu, wszyscy powinniśmy traktować to jak zabawę a zwycięstwo traktować z przymrużeniem oka, jak się uda to się uda wtedy jest miła niespodzianka. Ja czasem nawet nie mówię synowi że biorę udział w konkursie żeby nie był rozczarowany- informuje go jak już wygramy, wtedy tylko c...

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: konkursy

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Jacuzzi jest niebezpieczne dla dzieci  to wspaniała wylęgarnia bakterii.

Sauna, jacuzzi i wody termalne nie dla malucha

Układ odpornościowy małego dziecka nie poradzi sobie z bakteriami, które mogą rozwijać się w basenach termalnych i jacuzzi.

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj