Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Rozmowa z dr. Maciejem Rogalą, ekspertem medycyny estetycznej

Już wiemy, jak żyć piękniej ze sobą

Codzienna pielęgnacja ciała, skuteczność profesjonalnych zabiegów, kosmetyki, możliwość poprawiania rozmaitych defektów urody - od zmarszczek wokół oczu po pociążowe rozstępy - to tylko niektóre tematy, poruszone podczas czatu portalu eBobas.pl z dr. Maciejem Rogalą, ekspertem medycyny estetycznej.

dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, anestezjolog

Fot. Archiwum

dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, anestezjolog

 

MAMA (pytanie od użytkowniczki Kasi): Ponad rok temu poddałam się czterem zabiegom endermologii i nie zauważyłam efektów. Jak często i ile zbiegów trzeba wziąć, by utrzymać efekt jędrności ciała?

MR: Endermologia jest zabiegiem silnie drenującym, dzięki czemu możemy łatwiej oczyścić organizm z toksyn i nadmiaru płynów. Dodatkowo przyspieszamy spalanie tłuszczu i pobudzamy syntezę kolagenu modelując, ujędrniając i wyszczuplając sylwetkę. Na początek zalecamy wykonanie serii 14 zabiegów endermologii dwa razy w tygodniu. Dla podtrzymania kuracji z zabiegów powinno korzystać się przynajmniej raz w miesiącu.
Należy przede wszystkim pamiętać o podstawowych zasadach: zabieg nie może być wykonywany codziennie, nie może boleć, nie powinien trwać dłużej niż 35 minut, oraz musi być wykonywany przez osobę przeszkoloną (jeżeli korzystamy z nieznanego gabinetu, poprośmy o certyfikat ukończenia szkolenia). I na koniec rzecz najważniejsza: sprawdźmy, czy zabieg wykonywany jest na oryginalnym urządzeniu firmy LPG.

 

Joana: A co sądzi Pan o lipolizie przy zwalczaniu cellulitu i modelowaniu sylwetki? Czy rzeczywiście to skuteczna metoda? Słyszałam, że można za jej pomocą nawet likwidować worki pod oczami.

MR: Lipoliza to skuteczna metoda usuwania komórek tłuszczowych, a przy tym - mało inwazyjna. Zabieg może wykonywać wyłącznie lekarz. Dobrze jest dla polepszenia rezultatu wykonać zabiegi drenujące, np. endermologię.
Należy pamiętać o tym, że każdy organizm reaguje inaczej na terapię i jej efekty mogą się różnić w zależności od pacjenta. Najnowsze badania mówią o tym, że na 10 proc. pacjentów ten zabieg nie działa. Jeśli po pierwszym zabiegu nie wystąpił stan zapalny (może to świadczyć o tym, że organizm nie reaguje na terapię), należy zastanowić się, czy warto wykonywać dalsze zabiegi.
W przypadku worków pod oczami, metoda ta jest stosowana tylko w Brazylii, w Europie uznaje się ją za zbyt ryzykowną.
Metodą maskowania worków pod oczami jest wstrzyknięcie wypełniacza. W ten sposób maskujemy cienie pod oczami lub wypełniamy "dolinę łez".

 

MAMA (pytanie od użytkowniczki Majki): Ostatnio dowiedziałam się o bardzo tanich zabiegach medycyny estetycznej, jednak obawiam się czy na pewno będą one skuteczne. Na co zwracać uwagę przy wyborze lekarza i ceny zabiegu?

MR: Niestety ostatnio pojawiło się wiele ofert kuszących bardzo zaniżoną ceną zabiegów. Wiele pacjentek, które skusiła niska cena zabiegu przychodzi do mnie rozgoryczona, gdyż zabieg nie przyniósł efektu lub wręcz został źle wykonany i wystąpiły komplikacje. Komplikacje takie mogą przykładowo wystąpić jeśli zabieg został wykonany preparatem przeznaczonym do innych celów (np. wypełnienia zmarszczek na twarzy zostały wykonane preparatem przeznaczonym do wstrzyknięć dostawowych).
Preparaty takie są dużo tańsze niż te przeznaczone do zabiegów medycyny estetycznej, ale niestety w najlepszym wypadku krócej się utrzymują, zabiegi trzeba powtarzać częściej (po przeliczeniu okazuje się, że wcale nie wychodzi to taniej), w najgorszym pojawiają się liczne efekty uboczne. Jeśli pacjent oczekuje dobrego efektu powinien przede wszystkim wybrać się do gabinetu o dobrej renomie. Należy zwrócić uwagę na poziom higieny i zachowanie personelu. Najlepiej najpierw porozmawiać z lekarzem, który zabieg będzie wykonywał, ocenić czy wzbudza nasze zaufanie, czy jego umiejętności są potwierdzone certyfikatami i doświadczeniem. Dobrze spróbować zebrać opinie na temat lekarza.
Jeśli zdecydujemy się na wykonanie zabiegu w danym gabinecie, nie bójmy się poprosić lekarza tuż przed zabiegiem o pokazanie czy preparat, którego używa jest otwierany specjalnie dla nas (np. wypełniacze są pakowane fabrycznie w strzykawki, lekarz po otwarciu nakłada tylko igłę na strzykawkę), czy końcówka zabiegowa jest nowa lub odpowiednio wysterylizowana, czy lekarz lub kosmetyczka używa jednorazowych rękawiczek.
Warto również korzystać z usług gabinetów, które mają szeroki wachlarz usług i dysponują dużą ilością sprzętu. W takim miejscu personel ma możliwość zaproponowania odpowiednio dobranego zabiegu, bez konieczności stosowania metod zastępczych, które nie zaspokoją w pełni naszych potrzeb.

 

Strona: 1 2 3 4 5 6
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: uroda, kosmetyki dla mamy, czat, ciężarna, ciąża

Polecamy

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj