Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Co jeść w ciąży?

Poradnik dla przyszłej mamy

Jesteś w ciąży! Niezależnie od tego, w którym tygodniu odkryłaś, że zostaniesz mamą, jesteś odpowiedzialna za siebie i swoje dziecko. Jeśli do tej pory nie zwracałaś uwagę na tryb życia – czas to zmienić! Czas pomyśleć też o prawidłowym odżywianiu, by dostarczyć składników odżywczych sobie i rozwijającemu się w tobie organizmowi (lub organizmom).
 

Jesteś w ciąży? Czas pomyśleć o prawidłowym odżywianiu, by dostarczyć składników odżywczych sobie i rozwijającemu się w tobie organizmowi (lub organizmom).

fot. Fotolia

Jesteś w ciąży? Czas pomyśleć o prawidłowym odżywianiu, by dostarczyć składników odżywczych sobie i rozwijającemu się w tobie organizmowi (lub organizmom).

 Na początek trochę generalnych zasad. To musisz wiedzieć!
W ciąży zwiększa się nie tylko nasze zapotrzebowanie na energię, ale również białko, wiele witamin i składników mineralnych. Twoja prawidłowo zbilansowana dieta w tym okresie warunkuje prawidłowy rozwój płodu, przebieg ciąży, jak również Twoje zdrowie.

Najważniejsze zalecenia:

Całość artykułu dostępna tylo dla zalogowanych użytkowników

Zaloguj przez facebook



jeśli nie masz jeszcze konta ZAREJESTRUJ SIĘ

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: kinga_bylina.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: dieta w ciąży, dieta mamy, ciąża

Polecamy

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Atropina ma umożliwić lekarzowi dokładne zbadanie refrakcji oka.

Atropina. Jak podać dziecku? Dawkowanie, skutki uboczne

O atropinie, o tym jak ją zakraplać dziecku i dlaczego robią to rodzice a nie lekarz, rozmawiamy z dr Iwoną Filipecką, okulistką*  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj