Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Rozmowa z dr. Maciejem Rogalą, ekspertem medycyny estetycznej

Już wiemy, jak żyć piękniej ze sobą

Codzienna pielęgnacja ciała, skuteczność profesjonalnych zabiegów, kosmetyki, możliwość poprawiania rozmaitych defektów urody - od zmarszczek wokół oczu po pociążowe rozstępy - to tylko niektóre tematy, poruszone podczas czatu portalu eBobas.pl z dr. Maciejem Rogalą, ekspertem medycyny estetycznej.

dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, anestezjolog

Fot. Archiwum

dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, anestezjolog

 

MAMA (pytanie od użytkowniczki Joli): Mam 25 lat. Czy już powinnam poddawać zabiegom kosmetycznym powstrzymującym starzenie się?

MR: Nie istnieje granica wiekowa, od której należy regularnie poddawać się zabiegom kosmetycznym, by utrzymać skórę w dobrej kondycji. Trafna jest tu zasada: im wcześniej, tym lepiej. Proces starzenia się komórek skóry zaczyna się już między 18-20 rokiem życia i jest dla nas niezauważalny, gdyż skóra posiada jeszcze „zapas” kolagenu, elastyny i wody, by sobie z tym poradzić.
Z upływem czasu i pod wpływem agresywnych czynników zewnętrznych skóra traci swój naturalny system obronny, staje się sucha, matowa, mało elastyczna, a w rezultacie pojawiają się na niej widoczne zmarszczki.
Zazwyczaj to właśnie wtedy pacjentki pojawiają się w gabinetach kosmetycznych i u lekarzy medycyny estetycznej pragnąc zabiegami przedłużyć młodość skóry. Na szczęście istnieją już na rynku produkty, które „ratują” skórę w każdym wieku, ale nie ulega wątpliwości, że im wcześniej tym efekty będą zdecydowanie lepsze, a nasza skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem.

 

MAMA (pytanie od użytkowniczki Kamy): Zastanawiam się czy warto wydawać pieniądze na drogie kremy? Czy lepiej raz na jakiś czas poddać się specjalistycznym zabiegom w gabinecie? Jeśli tak, to jakim?

MR: Kremy profesjonalne wcale nie muszą być drogie. Nie mylmy kremów, które mają dobry marketing i są powszechnie dostępne i drogie z tymi dostępnymi w wybranych gabinetach, które są niejednokrotnie dużo lepsze, profesjonalne, a niekoniecznie najdroższe.
Stosowanie takich preparatów jak najbardziej polecam, ponieważ codzienna pielęgnacja odpowiednio dobranego przez specjalistę kremu jest bardzo ważna - wspomaga zabiegi wykonywane w gabinecie, a jeśli zabiegi takie nie są wykonywane, to przynajmniej w podstawowym stopniu odżywia naszą skórę.
Najważniejsze jest aby krem był odpowiednio dobrany do rodzaju i wieku skóry. Źle dobrany krem może wywołać uczulenia lub zaszkodzić skórze (zbytnio ją obciążać lub wysuszyć), spowodować pojawienie się różnych problemów skórnych jak wypryski, zaostrzenie trądziku itp.
To już było ostatnie pytanie, dziękuję za ciekawą rozmowę.

 

eBobas: Dziękujemy bardzo
 

Strona: 1 2 3 4 5 6
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: uroda, kosmetyki dla mamy, czat, ciężarna, ciąża

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj