Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Karmienie niemowląt po 8 miesiącu

Coraz treściwsze posiłki. Nie tylko przeciery!

Dziecko karmione piersią  odkrywa kolejne smaki i nowe konsystencje. Jadłospis niemowlaka w dziewiątym miesiącu życia wygląda podobnie, jak w poprzednim. Nadal podajemy pierś na żądanie, a do tego posiłki uzupełniające: zupa jarzynowa lub przecier warzywny z mięsem lub rybą, z kleikiem glutenowym, z masłem lub olejem rzepakowym i pół żółtka co drugi dzień.

Karmienie niemowląt po 8 miesiącu. Połowa żółtka - tyle może i powinien jeść ośmiomiesięczny niemowlak

Fot. Fotolia.pl

Karmienie niemowląt po 8 miesiącu. Połowa żółtka - tyle może i powinien jeść ośmiomiesięczny niemowlak

Karmienie niemowląt po 8 miesiącu życia - jadłospis

Na kolację można podać kaszkę lub kleik, a w ciągu dnia, nie więcej, niż 150 g soku owocowego przecierowego lub przecieru owocowego.

Karmienie niemowląt po 8 miesiącu - nowości

Po raz pierwszy wprowadzamy owoce:

- śliwki,
- czereśnie,
- brzoskwinie,
- kiwi.

Jeśli rozszerzanie diety dziecka zaczęło się po czwartym miesiącu, można zacząć podawać:

- porzeczki,
- arbuz,
- jeżyny.

Po 8. miesiącu dziecko może zacząć jeść warzywa:

- szparagi,
- szpinak,
- cebulę

Dzienny jadłospis dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym wygląda następująco: na śniadanie 200 ml mleka następnego z dodatkiem kaszki glutenowej, na drugie śniadanie 200 ml mleka następnego z dodatkiem kaszki bezglutenowej, następnie porcja kaszki na mleku następnym, zupka z mięsem lub rybą, z masłem lub olejem rzepakowym i połową żółtka, na podwieczorek owoce lub sok przecierowy (nie więcej niż 150 g).

 

Rozszerzanie diety niemowląt, rozszerzanie diety małych dzieci. Jak wzbogacać jadłospis dziecka od końca 4. miesiąca do 3. urodzin

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Lekarz kontroluje ciemiączko podczas każdego badania poprzedzającego szczepienie dziecka.

Ciemiączko. Wypukłe, małe, duże, pulsujące

Tę miękką powierzchnię pomiędzy kośćmi czaszki można wyczuć, dotykając delikatnie palcem. Co w ciemiączku może być powodem do niepokoju? Po pierwsze tempo jego zarastania, po drugie - zapadanie się ciemiączka.

czytaj

Najważniejsza dla każdego dziecka jest jego własna dynamika zmian wagi i wzrostu. Należy obserwować rozwój dziecka zawsze na tej samej siatce centylowej.

Siatki centylowe

Co to są siatki centylowe? Podczas każdej wizyty u lekarza przy okazji szczepień, które robi się średnio co sześć tygodni przez pierwsze pół roku (oczywiście, jeśli dziecko jest zdrowe), pediatra sprawdza kombinację wagi i wzrostu na tak zwanej siatce...

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj