Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

eBobasowe blogerki w konkursie "Blog Roku 2010"

Wyślij sms, zagłosuj!

W konkursie "Blog Roku 2010" bierze udział pięć użytkowniczek portalu eBobas.pl. Od dziś można głosować, wysyłając smsy, na ulubionego bloga! Głosowanie potrwa do 20 stycznia do godziny 12.00. My będziemy głosować i zachęcamy do tego wszystkich użytkowników portalu!

Konkurs "Blog Roku" ma już swoją tradycję, ale eBobasowe blogi znalazły się w nim po raz pierwszy. Nic dziwnego - rok temu przecież dopiero raczkowaliśmy w temacie blogowania.

Dziś jednak mamy się czym pochwalić - ponad 350 blogów, w tym wiele prowadzonych systematycznie, ciekawie - wręcz wzorowo. Blogi o życiu, rodzinie, macierzyństwie, oczekiwaniu na dziecko. Czyli takie, które idealnie pasują do kategorii "Ja i moje życie", w której jurorem jest Anna Maruszeczko, znana dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Spośród blogerów (bo na eBobas.pl blogi prowadzą również panowie) pięć użytkowniczek zdecydowało się wystartować w konkursie "Blog Roku 2010". Każda z nich wcześniej została nagrodzona w naszym wewnętrznym "Nieustającym konkursie blogowym". Każda ma grono wiernych czytelniczek i komentatorek. Dziś możemy oddać głosy na ulubione eBobasowe blogi (lub blog).

Jakie są zasady głosowania? Rozpocznie się ono 11 stycznia o godzinie 15.00 i potrwa do 20 stycznia - do 12.00.

Głosować można wysyłając SMS na numer 7122 (koszt 1,23 brutto) z sieci ERA, Plus, Orange i Play. W treść SMS trzeba wpisać kod, przypisany konkretnemu blogowi (kody naszych blogerek podajemy poniżej).

Z jednego numeru telefonu na jeden blog można zagłosować tylko raz.

Można oczywiście zagłosować na więcej blogów - ale tylko raz! Szczegółowe zasady głosowania można znaleźć TUTAJ

 

Przedstawiamy eBobasowe blogerki w takiej kolejności, w jakiej zgłosiły się do konkursu "Blog Roku 2010":

 

U Marii1980, jednej z najbardziej utytułowanych blogerek, można znaleźć i śmieszne kawałki, jak ten o wpadce św. Mikołaja, i o tym jak trudny jest dla mamy pierwszy dzień powrotu do pracy, i niebanalną poradę dotyczącą odwleczonego w czasie, ale definitywnego końca karmienia piersią. Blog Marii1980 to dużo zdrowego rozsądku, dużo humoru, sporo dystansu do rzeczywistości ale cały czas w ciepłym, rodzinnym klimacie – ta mieszanka musi gwarantować przyjemną lekturę!

Wyślij SMS na numer 7122 w treść wpisując: A00440

 

 

Diogeneska, mama Tosi jest jedną z naszych pierwszych blogerek. Razem przeżywaliśmy ostatnie dni jej ciąży – gdy apelowała do córeczki Tośka, wychodź już na świat! , narodziny córeczki, wszystkie radości i smuteczki debiutu macierzyńskiego. Gdy pod koniec listopada napisała, że będzie podwójną mamą – cieszyliśmy się razem z nią. Po wpisie, że Ptyśka już nie ma, pozostał nam żal, ale i nadzieja, że Diogeneska gdy pisze Chce mi się krzyczeć da radę, bo przecież jest mądrą, silną kobietą – co można wyczytać z jej bloga: Szary wtorek? O nie!

 Wyślij SMS na numer 7122 w treść wpisując: A00875

 

 

b176210671 Tego bloga tym, którzy zaglądają do naszych blogów reklamować nie trzeba. Ale może nie wszyscy użytkownicy portalu dotarli do wpisów Beaty (tak ma na imię użytkowniczka, kryjąca się pod tajemniczym i trudnym loginem b176210671), mamy dwójki dzieci. Powinni zrobić to czym prędzej, np. jeśli zastanawiają się o czym marzą nasze dzieci   Albo, gdy zastanawiają się, jak w rodzinie rozmawiać na tematy religii i wiary. b176210671 pięknie pisze o miłości do dziecka, i o tym, że kochając trzeba od małego uczyć ważnych rzeczy – na przykład trzech magicznych słów   Naprawdę warto nie tylko zajrzeć do tego bloga, ale go po prostu przeczytać. Od deski do deski.

 Wyślij SMS na numer 7122  w treść wpisując: A00878

 

Ola1982 jest mistrzynią lapidarnego pisania. Bach, bach i z krótkiego wpisu wynika albo cała historia, albo cała gama emocji, jak w tym Czekamy na Ciebie.... Ola1982 prowadzi bloga raz w imieniu córeczki, raz w swoim i to bardzo interesujący zabieg. Przy czym z pozornie zwykłych wpisów czasem wyzierają sprawy ważne i uniwersalne. Np. o pracy w korporacji , o przepisach w naszym, jak pisze ola1982 „popranym państwie”, czy o ciernistej drodze do ochrzczenia własnego maleństwa. A innym razem o tym, jak każdy z nas może uratować komuś życie, swojemu nadając głębszy sens. Słowem - blog dla blogowych smakoszy!

 Wyślij SMS na numer 7122 w treść wpisując: A00880

 

Bloga Doroty 74 najlepiej charakteryzuje jej własny zapis w Rok przyjaźni z bobasem. Napisała w nim: „Nie sztuka napisać byle co, byle napisać. Sztuka napisać coś rzeczowego”. Tej wiedzy o pisaniu studenci uczą się przez kilka semestrów na studiach dziennikarskich a potem na praktykach, a niektórym ciężko nauka ta idzie. Dorota74 z drobiazgowością godną reportażysty dba o szczegół. Gdy opisuje problemy i lęki przebyte w swej pierwszej ciąży (z kilkunastoletnim dziś synem), wspomina o wyprawie na dodatkowe badania do Warszawy. Czytając, niemal czujemy tamte emocje. W blogu Doroty74 redakcja eBobas.pl najbardziej ceni autentyzm, szczerość i prostolinijność. Dorota 74 pozwala czytelnikowi zdystansować się do własnych, urojonych czasem, problemów. Jak? Wystarczy w trudnych chwilach przeczytać jej definicję szczęścia  i przełożyć ją sobie na swoją sytuację życiową, by odnaleźć szczęście.

Wyślij SMS na numer 7122 w treść wpisując: A00895

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • grazyna | 11-01-2011 17:11:11

  Ja już zagłosowałam, trzymam za Was Dziewczyny kciuki)
 • dorota74 | 11-01-2011 19:05:01

  DZięki Grazyna!
 • haniaagata | 13-01-2011 12:38:34

  No a my mamy czerwcówki 2010 mamy niezły problem bo dwie nasze blogerki bardzo dobrze znamy i tu pojawia się problem bo obie uwielbiamy ale no cóż jeden sms z mojego telefonu a jedemn z M. Buziaki dla Was dziewczyny i trzymamy podwójne kciuki.
 • MAMA | 13-01-2011 13:06:09

  Z jednego telefonu można zagłosować nawet na wszystkie pięć blogów. Ale tylko raz na jeden blog

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: rodzina, rodzice, konkursy, ciężarna, ciąża, album rodzinny

Polecamy

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Czasem czerwone  pajączki  pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Otyłość nie jest tylko problemem estetycznym. To choroba i przyczyna wielu innych poważnych chorób.

Otyłość brzuszna mężczyzn

Do pana zależy wybór. Albo będzie pan żył dłużej, ale musi się to wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami (dieta, regularna aktywność fizyczna), albo będzie tak jak dotychczas (ciągły wzrost masy ciała, brak ruchu), a to może doprowadzić do inwalidztwa na...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj