Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Cellulit. Jak się go pozbyć? Skuteczne kosmetyki na problem 90 proc. kobiet

Niechciana pomarańcza

Piękne, zgrabne, zadbane ciało – marzenie każdej kobiety. Jesteśmy w stanie zainwestować w pielęgnację coraz więcej czasu i troski - zwłaszcza latem, gdy chcemy odsłonić zadbane ciało.

Dziewięć na dziesięć kobiet ma skłonność do pomarańczowej skórki. Cellulit dotyka nawet szczupłe, dbające o siebie kobiety.

Fot. Fotolia.pl

Dziewięć na dziesięć kobiet ma skłonność do pomarańczowej skórki. Cellulit dotyka nawet szczupłe, dbające o siebie kobiety.

Cellulit oraz spadek jędrności skóry to najczęstsze kosmetyczne defekty ciała, których chcemy się pozbyć - w gabinetach kosmetycznych lub (częściej) własnej łazience. Pomarańczowa skórka pojawia się u około 90 proc. kobiet i jest wynikiem wielu zaburzeń m.in. związanych z gospodarką hormonalną, zatrzymywaniem wody, nieprawidłowym funkcjonowaniem krążenia oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej, związanym z brakiem ruchu i nieprawidłową dietą.

Warto pamiętać, że otyłość, którą dawniej bezpośrednio wiązano z występowaniem cellulitu, nie jest jego główną i jedyną przyczyną. Szczupłe osoby także mają cellulit, a utrata jędrności i elastyczności skóry to bardzo częsty efekt uboczny szybkiego chudnięcia i przybierania na wadze. Czy kosmetyki mogą pomóc w walce z tymi problemami? Oczywiście, że tak.

Kosmetyczna liposukcja

W komórkach tłuszczowych (adipocytach) zachodzą ciągłe procesy syntezy i rozkładu tłuszczów. Odkładanie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej jest spowodowane przewagą procesów wytwarzania tłuszczów nad procesami ich spalania. W rezultacie dochodzi do kumulowania się związków tłuszczowych w komórkach. W takim przypadku adipocyty mogą zwiększyć swoje rozmiary nawet kilkadziesiąt razy, dlatego skutkiem otyłości oprócz nadmiarowych kilogramów jest zwykle widoczny cellulit.

By naprawdę efektywnie działać w kierunku eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej i pomarańczowej skórki musimy jednocześnie aktywować kilka mechanizmów: pobudzić spalanie tłuszczu w komórkach, zahamować rozrost komórek tłuszczowych i ograniczyć im kalorie, by nie produkowały nowych związków tłuszczowych.

W preparatach antycellulitowych i wyszczuplających od lat królowały te same składniki aktywne: kofeina, guarana, L-karnityna… Na szczęście kosmetologia nie stoi w miejscu. Nowe badania pozwoliły stworzyć innowacyjne połączenie trzech składników aktywnych o zupełnie przełomowym mechanizmie działania na tkankę tłuszczową. Technologia Kosmetycznej Liposukcji, bo o niej mowa, to globalne rozwiązanie antycellulitowe: fatburner aktywuje procesy spalania tłuszczu w komórkach przez 24 godziny na dobę, w każdej sytuacji, adipobloker zapobiega wzrostowi liczebności komórek tłuszczowych, a dieta komórkowa blokuje wchłanianie glukozy w komórkach tłuszczowych, dzięki czemu ogranicza im kalorie i hamuje proces powstawania nowych związków tłuszczowych po posiłku.

Imponująca skuteczność

Technologię Kosmetycznej Liposukcji zastosowano w formułach kosmetyków do pielęgnacji ciała BODY DIET24 marki SORAYA. Badania skuteczności czterotygodniowej kuracji serum antycellulitowym potwierdziły m.in. zredukowanie pomarańczowej skórki (83 proc. kobiet(, wygładzenie skóry (100 proc.), a pomiary metryczne dowiodły redukcji obwodu uda nawet o 2 cm. By kompleksowo zadbać o skórę ciała w linii znalazły się także, równie wysoce skuteczne: balsam wyszczuplający, serum zapobiegające rozstępom oraz ujędrniający krem do biustu.

Dzięki innowacyjnej koncepcji i wysokiej skuteczności linia BODY DIET24 zyskała wsparcie dietetyka oraz trenera personalnego, ekspertów, którzy doskonale wiedzą, że kluczem do sukcesu w walce o piękne ciało i zgrabną sylwetkę są 3 trzy fundamenty: zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz regularna pielęgnacja skutecznymi kosmetykami.
 

* Konsultacja tekstu: kosmetolog Soraya, Paulina Burek

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • Modzelka8 | 20-02-2015 18:32:53

  Mi się wydaje, że najlepsza jest zwykła woda, nawadnianie organizmu jest niezwykle ważne. Ja na szczęście nigdy nie miałam problemu z cellulitem, po ciąży mam jednak ogromne rozstępy
 • Doris85 | 07-04-2015 19:06:17

  Nie ma jednej skutecznej metody. Ja mimo odpowiedniego nawadniania organizmu, stosowania masażu i różnych balsamów nie mogę pozbyć się cellulitu.
 • Amanda00 | 09-07-2015 10:49:02

  Używałam go, może efekty nie były jakieś spektakularne ale kondycja mojej skóry się widocznie poprawiła. Używałam regularnie po ciąży. Myślę, że wart swojej ceny
 • Evelllyn | 22-09-2015 02:41:30

  Słyszałam, że pomagają naprzemienne prysznice (czyli zimna i ciepła woda na przemian), ale to raczej niezbyt przyjemne

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: uroda, kosmetyki dla mamy

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj