Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jakie zabiegi kosmetyczne (poza kremem) utrzymują w dobrej kondycji okolice oczu?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

Jest wiele takich zabiegów – od tych wykonywanych przez kosmetyczkę, po specjalistyczne zabiegi wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej: mezoterapia igłowa, botox, wypełniacze (cienie pod oczami lub dolina łez) czy zabiegi laserowe. Zabieg powinna poprzedzić konsultacja, która określi jaki zabieg powinien być wykonany.

lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

lek. med. Maciej Rogala

Młodej skórze wystarczą profilaktyczne zabiegi wykonane przez kosmetyczkę. Jeśli mamy do czynienia z cieniami pod oczami lub zmarszczkami wtedy dobrze jest rozważyć wizytę u specjalisty, który dobierze odpowiedni zabieg.
W nowoczesnych gabinetach w ofercie zabiegów na okolice oczu można już znaleźć zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, która intensyfikuje działanie preparatów pielęgnacyjnych. Bardzo skutecznym zabiegiem jest na przykład cryolift, czyli działanie zimnem. Zabieg poprawia mikrokrążenie, niweluje cienie i opuchnięcia, posiada widoczne działanie ujędrniające. W gabinecie u kosmetyczki poleca się pielęgnację, która ma za zadanie jak najdłużej podtrzymać efekt zabiegów wykonanych wcześniej u lekarza medycyny estetycznej. Zabiegi kosmetyczne bazują najczęściej na aktywnych składnikach, które intensywnie nawilżają, regenerują i rozświetlają okolice oczu.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: uroda, SPA w Polsce, skóra, kosmetyki dla mamy

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Wcześniak wymaga szczególnej opieki i ochrony.

Wcześniaki: dzieci przedwcześnie urodzone

Postęp medycyny sprawia, że przedwcześnie urodzone dzieci, nawet te po 22. tygodniu ciąży, ważące zaledwie pół kilograma, mają ogromne szanse na przeżycie. Nie wszystkie są narażone na choroby, większość nadrabia zaległości rozwojowe, chociaż nie można...

czytaj

Możemy mówić o siusiakach, ptaszkach, muszelkach, kokoszkach i myszkach, ale nie róbmy tego ze wstydem, lękiem czy niepewnością w głosie.

Jak nazywać (jak nazywamy) intymne części ciała?

„To, co ziemię w raj nam zmienia, / Życia cały wdzięk stanowi, / Na to - nie ma wyrażenia, / O tym - w Polsce się nie mówi” – pisał przed stu laty w zbiorze wierszy „Słówka” Tadeusz Boy-Żeleński. Od tamtej pory niewiele się zmieniło. To, jak nazywać...

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj