Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Aquaparki dla małych wodniaków

Baseny z fantazją

Jeśli nasze dziecko uwielbia zabawy podczas kąpieli, a pobliski basen wydaje się już dla niego za ciasny, to znak, że czas na przygodę, jaka czeka na najmłodszych w parkach wodnych.

Dzieci uwielbiają zabawy w parku wodnym.

Fot. iStockphoto

Dzieci uwielbiają zabawy w parku wodnym.

Niemal każde polskie duże miasto posiada przynajmniej jeden aquapark. Wciąż jednak daleko im do największych aquaparków europejskich. Jeden z nich znajduje się całkiem niedaleko, niecałe 100 km na południe od Zakopanego.

 

Tatralandia

Tatralandia to ogromny i nowoczesny ośrodek sportów wodnych, znajdujący na terenie słowackich Tatr, w miejscowości Liptowski Mikulasz, niecałe 100 km od Zakopanego. 2500 m pod ziemią znajdują się tam źródła wody termalnej o temperaturze ponad 60 stopni Celsjusza i to czyni Tatralandię obiektem całorocznym. W parku wodnym znajdziemy 11 basenów, niemal 30 rur i zjeżdżalni, w sumie liczących ponad 1500 metrów, czółna, pontony, wodne łóżka, prądy, fontanny, gry zespołowe i atrakcje dedykowane najmłodszym pływakom.

Maria i Krzysztof, z pięcioletnim synem Bartoszem i dziewięcioletnią córką Antosią byli w Tatralandii latem zeszłego roku. W tym roku wybierają się ponownie. - Czekamy do września, aż się zrobi mniej tłoczno – mówi Maria. - Dzieciakom co prawda nie przeszkadza stanie w kolejkach, które towarzyszą najbardziej obleganym atrakcjom, ale nas, dorosłych, trochę to nuży.

Tosia i Bartek od niemowlęctwa oswajani byli z wodą i z radością powitali atrakcje, które na nich czekały. - Oczywiście musieliśmy się rozdzielić, bo Tosia, świetna mała pływaczka, szuka mocniejszych wrażeń, a Bartek nie dorósł jeszcze do dużych zjeżdżalni i rur – wspomina Maria.

Tata z synem spędzili czas w tropikalnych Karaibach. Bartek doskonale bawił się na Basenie Piratów z dmuchanym zamkiem z fosą. Pod okiem ojca korzystał także ze zjeżdżalni i rur, małych, dostosowanych do możliwości najmłodszych dzieci. Bartkowi jednak najbardziej podobały się różnokolorowe węże przymocowane do ścian basenu, z których w górę tryskały strumienie wody. Basen Piratów to obiekt kryty, a nad nim znajduje się taras z leżakami pod palmami i z rodzinnymi huśtawkami. Na jednej z nich Bartek, zmordowany wodnymi zabawami, zasnął w ramionach taty.

Tymczasem Tosia wciągnęła swoją mamę dosłownie - w wir wodnych szaleństw. - Już nawet nie pamiętam ile zjeżdżalni i rur zaliczyłyśmy, ale najbardziej podobały mi się te, w których wsiadałyśmy razem z córką do jednego pontonu i chwilami wręcz spadałyśmy w dół. Tosia w ogóle się nie bała. Ja przyznam, że chwilami chciałam się wycofać, ale przecież nie mogłam przyznać się przed córką, że mam stracha!

Maria i Tosia relaksowały się też w krytych, tropikalnych basenach z hydromasażami i masującymi prądami wodnymi. Na koniec cała czwórka spotkała się w Palm Beach – ogródku palmowym z pięknym widokiem na Tatry. - Dla tych, którzy wybierają się do Słowacji mam dwie rady. Panie niech nie biorą ze sobą strojów dwuczęściowych, które się nie sprawdzają. Nie warto też brać strojów nowych. Po całodziennych szaleństwach ja swojego prawie nie poznawałam. Polecam także korzystać z dostępnych na miejscu sejfów, gdyż właściciele ośrodka nie biorą odpowiedzialności za kradzieże, a szafki w przebieralni łatwo otworzyć.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • martynka002 | 16-01-2015 19:15:16

  u nas na razie zabawy w wannie wystarczaja. mała bardzo lubi i fika podczas kapieli
 • catrinka | 19-01-2015 13:23:27

  Odkąd urodziła się Luśka przynajmniej raz w miesiącu wybieramy się właśnie do Aquaparku. Tatralandia wg mnie przereklamowana. Co prawda w weekendy, a już nie wspomnę o długich weekendach, jest czarno, ale czy takie fajne atrakcje??? Zdecydowanie poleciłabym Centrum Babylon w Libercu. Dużo przyjemniej, więcej atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wracając do sedna sprawy moje dzieci mają...
 • joanka106259 | 19-02-2015 12:22:39

  My póki co chodziliśmy na basen czy latem nad jeziora ale w prawdziwym aquaparku Marcelek jeszcze nie był. Uważam, że to świetne miejsce dla takich małych miłosników wody i może w wakacje zabierzemy go
 • Doris85 | 07-04-2015 19:56:00

  Jest to rewelacyjne miejsce dla dzieci, a i dorośli mają frajdę przy korzystaniu z atrakcji aquaparków. Jedyny minus to dość duże koszty wstępu. Ale raz na jakiś czas warto skorzystać z wodnych szaleństw w takich obiektach. Ciekawym miejscem jest również Tropikalna Wyspa w Berlinie - oprócz dużych basenów i zjeżdżalni wydzielona jest dodatkowa strefa z placem zabaw dla dzieci. Dużą atrakcją jes...

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawy, weekend z dziećmi, sport, rodzina, basen dla dzieci

Polecamy

Jacuzzi jest niebezpieczne dla dzieci  to wspaniała wylęgarnia bakterii.

Sauna, jacuzzi i wody termalne nie dla malucha

Układ odpornościowy małego dziecka nie poradzi sobie z bakteriami, które mogą rozwijać się w basenach termalnych i jacuzzi.

czytaj

Jeśli nie uwolnimy dziecka od zaparć, może dojść do niedrożności kałowej przewodu pokarmowego.

Zaparcia psychogenne i nawykowe

Na psychogenne zaparcia cierpią przede wszystkim wrażliwe przedszkolaki i pierwszoklasiści. Powody mogą być różne. Czasem dominują względy estetyczne np. dziecko wstydzi się, że ktoś poczuje brzydki zapach, gdy ono jest w toalecie, a czasem lęk - dziecko...

czytaj

Powiększone węzły chłonne przy infekcjach i sprawiają ból

Powiększone węzły chłonne u dziecka. Zwykle świadczą o infekcji, ale mogą sygnalizować nawet nowotwór

Powiększone węzły chłonne u dziecka to zazwyczaj objaw choroby. Mogą wskazywać na niegroźną infekcję, choroby zakaźne czy nawet nowotwory.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj