Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Brzuch po ciąży - jak mu pomóc?

Ekspert radzi, jak poprawić stan skóry i wygląd brzucha

Do drugiej edycji akcji „Metamorfozy brzucha”, prowadzonej przez portal eBobas.pl i Miejską Farmę Piękności zgłosiło się aż 68 użytkowniczek portalu eBobas.pl. Trzy brzuchy będziemy ratować zabiegami preparatem Sculptra, jedna użytkowniczka skorzysta z serii zabiegów laserowych.

Brzuch bez oznak luźnej skóry, za to z dużą ilością rozstępów. Po objętości brzucha można by podejrzewać, że Pani jest tuż po porodzie, ale sądząc po wyglądzie rozstępów to raczej nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje taki wygląd. W tym przypadku proponuję dietę oraz zabiegi redukujące tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniające skórę np. Exilis. Na rozstępy polecam zabiegi laserowe, które zmniejszą ich widoczność i jednocześnie ujędrniają skórę.

Fot. eBobas.pl

Brzuch bez oznak luźnej skóry, za to z dużą ilością rozstępów. Po objętości brzucha można by podejrzewać, że Pani jest tuż po porodzie, ale sądząc po wyglądzie rozstępów to raczej nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje taki wygląd. W tym przypadku proponuję dietę oraz zabiegi redukujące tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniające skórę np. Exilis. Na rozstępy polecam zabiegi laserowe, które zmniejszą ich widoczność i jednocześnie ujędrniają skórę.

Na brzuchu występuje luźna skóra, jednak nie można dokładnie ocenić, gdyż Pani jest w pozycji siedzącej, co zakłamuje nieco stan faktyczny.
Pani ma spory nadmiar skóry, który tworzy fałd. Dodatkowo widoczne są rozstępy oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Ze zdjęcia ciężko ocenić czy wystarczyłyby zabiegi nieinwazyjne, ujędrniające skórę i redukujące tkankę tłuszczową, czy konieczna byłaby interwencja chirurgiczna redukująca nadmiar skóry.

Ale dr Maciej Rogala, zgodnie z zapowiedzią, podjął się oceny stanu wszystkich nadesłanych brzuchów pociążowych. W kilku przypadkach ocenę stanu skóry uniemożliwiła słaba jakość zdjęcia, co zaznaczamy w opisie. Z tego też można przecież wyciągnąć wniosek i w kolejnej edycji akcji nadesłać zdjęcie dobrej jakości, by mogło być w ogóle brane pod uwagę przy kwalifikowaniu do finału akcji.


Dr Rogala, specjalista medycyny estetycznej, oceniając stan brzuchów nie tylko stawia diagnozę, ale i wskazuje zabiegi, które mogą poprawić jej stan. Zarówno diagnoza, jak i „recepta” mają oczywiście walor wstępny, bo do oceny stanu skóry i zalecenia ewentualnych zabiegów konieczna jest wizyta u specjalisty tak, by mógł on nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć skóry, by sprawdzić jej gęstość i sprężystość.
 

Jakie wnioski warto wyciągnąć z brzuchowych porad? O skórę trzeba dbać na długo przed ciążą. Kosmetyki, gimnastyka, utrzymywanie stałej wagi, picie dużej ilości wody – to wszystko może sprawić, że po ciąży nie będziemy się borykać z problemem gigantycznych rozstępów czy luźnej skóry. O ile oczywiście ciąża nie przyniesie ze sobą zbyt dużej liczby kilogramów.


Bo jeśli już dojdzie do zniszczeń, nie warto łudzić się, że najdroższe nawet specyfiki na rozstępy czy ujędrnianie skóry zdziałają cuda. Oczywiście, załamywać rąk też nie warto. Trzeba wcierać kremy i balsamy – regularnie, ale wystarczą te zwykłe, z niższej półki nawet. Trzeba się gimnastykować. Trzeba dbać o sylwetkę. Jednak skórze dotkniętej poważnymi zniszczeniami mogą pomóc jedynie zabiegi medycyny estetycznej. Skuteczne, lecz – niestety – drogie.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • mikaa997 | 09-01-2015 19:52:54

  Szkoda, że te zabiegi są takie drogie. Uważam, że powinny być choć częściowo refundowane. Przecież porody wpływają na cały kraj pozytywnie i "szkody" jakie są w ciele matki po porodzie powinny być traktowane jako schorzenia/defekty które podlegają leczeniu.
 • donnavito | 15-01-2015 23:16:19

  Ważne by stosowac profilaktykę, dobry krem w czasie ciązy, który uelastyczni skórę.
 • gosiunia89 | 20-03-2015 17:04:11

  Powiedz szczerze że niestety mam taki paskudny brzuch po ciąży.Już od samego początku stosowałam oliwkę bambino ale niestety to nie pomogło
 • Kasiakasiunia | 30-07-2018 00:03:33

  Ja juz nie mam tak ladnego brzuszka ale cwiczę i to pozwala mi utrzymać go w formie ...chociaż troszkę

Poczytaj również

Polecamy

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj