Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak powinien odżywiać się przyszły tata, żeby nie urósł mu brzuch?

Twój Ekspert od żywienia i diety

Z całą pewnością tycie jest niezdrowe i dotyczy także młodych tatusiów. Szczególnie muszą uważać ci, którzy są z rodzin obciążonych otyłością oraz ci, którzy z domu rodzinnego wynieśli złe nawyki żywieniowe, czyli jedzenie posiłków z nadmiarem tłuszczy i cukrów.

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Fot. Archiwum prywatne

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Skłonność do tycia zwiększa też nieracjonalne odżywianie się – jedzenie jednego lub dwóch posiłków, ale za to bardzo obfitych. Najlepiej, żeby przyszły tata odżywiał się podobnie do swojej ciężarnej partnerki – jadł pięć posiłków dziennie, ale lekkostrawnych i w małych ilościach.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • kaczuszka001 | 30-09-2009 09:17:48

    a my z mężem nawzajem sie pilnujemy, żebyśmy w ciąży nie przytyli za dużo (co obserwowaliśmy kilkakrotnie wśród znajomych przyszłych ojców)
  • wojtaszek | 19-01-2015 20:17:29

    Przyszły tata powinien oprócz zdrowej diety uprawiać sport przynajmniej kilka razy w tygodniu, co pozwoli mu na utrzymanie prawidłowej masy ciała i dobrej kondycji która przyda się kiedy dziecko będzie już na świecie. Zawsze pojawienie się dziecka w domu jest motywacją aby coś zmienić, zadbać o siebie, żucić palenie , ponieważ wtedy robi się to nie tylko dla siebie ale i dla dziecka. Zdrowy tat...
  • donnavito | 20-01-2015 13:20:44

    Z drugiej strony dwa brzuchy w domu to zawsze raźniej

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Nierzadko rodzice zatrzymują dziecko w swojej sypialni, bo to oni tego potrzebują.

Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj