Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Pozycje do zajścia w ciążę

Jakie pozycje sprzyjają zapłodnieniu?

Uprawianie seksu w niektórych pozycjach sprzyja zapłodnieniu. Jeśli para stara się o dziecko, optymalnie będzie, jeśli wybierze pozycję w której partnerka leży na plecach. Zapłodnieniu sprzyjają też pozycje klęczące, które gwarantują głęboką penetrację.

Jeśli para stara się o dziecko, optymalnie będzie, jeśli wybierze pozycję w której partnerka leży na plecach

Fot. iStockphoto

Jeśli para stara się o dziecko, optymalnie będzie, jeśli wybierze pozycję w której partnerka leży na plecach

Pozycja klasyczna – leżąc na plecach, partnerka oplata tułów partnera nogami. Specjaliści zalecają dodatkowo podłożenie pod biodra poduszki. Uniesione w górę biodra ułatwiają plemnikom pokonanie drogi do komórki jajowej. Penis jest głęboko w pochwie, więc nasienie po stosunku pozostaje bardzo blisko szyjki macicy i plemniki mogą szybko dotrzeć do komórki jajowej. Zapłodnieniu sprzyja również nieco zmodyfikowana pozycja, w której partnerka leży na plecach i zakłada klęczącemu przed nią partnerowi nogi na ramiona (opcjonalnie – opiera się stopami o tors).

W przypadku, gdy kobieta ma zdiagnozowane tyłozgięcie macicy, lepszą pozycją do zajścia w ciążę może się okazać pozycja kolankowo-łokciowa. Kobieta opiera się na kolanach i łokciach, podczas gdy partner, klęcząc za kobietą, wchodzi w nią od tyłu. Nasienie gromadząc się w okolicy szyjki macicy umożliwia łatwiejsze zajście w ciążę. Ta pozycja jest również polecana, gdy u partnera zdiagnozowano problemy z jakością nasienia.

Ważne! Specjaliści przy staraniach o dziecko zalecają przede wszystkim spokój – kilkumiesięczne starania nie są powodem do paniki. Dopiero po roku starań o dziecko, jeśli nie ma rezultatu, warto skonsultować ewentualne problemy. Wtedy lekarz może zalecić przede wszystkim kontrolę dni płodnych i uprawianie seksu w optymalnym dniu cyklu miesiączkowego, czyli w okresie około owulacyjnym. Do określenia momentu owulacji można się posłużyć domowymi testami owulacyjnymi, które są dostępne w aptekach bez recepty.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zapłodnienie, seks, ciąża

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Woda powinna być podstawowym napojem w diecie dziecka.

Co piją dzieci? A co pić powinny?

Woda powinna być podstawowym napojem dziecka. Ważne, by była dobrej jakości i przeznaczona dla maluchów. Do smaku wody należy dziecko przyzwyczaić od małego.

czytaj

Dr n.med. Urszula Zdanowicz ze swym synkiem Władusiem

Jakiej pomocy udzielić dziecku, które doznało urazu i być może skręciło lub złamało nogę?

Jeśli dziecko przewróciło się i płacze, ale wstaje, przestaje płakać, łatwo odwrócić jego uwagę, a na nodze czy ręce nie widać śladu opuchlizny, najpewniej nic złego się nie stało. Kluczowa jest tutaj obserwacja zachowania poszkodowanego maluszka.

czytaj

Regularne, comiesięczne, badania profilaktyczne dziecka do ukończenia 1. roku pozwalają wykryć we wczesnym stadium ewentualne nieprawidłowości w rozwoju.

Badania profilaktyczne dzieci do 1. roku życia

Aby nie przeoczyć nieprawidłowości, w pierwszym roku życia dziecka należy pilnować comiesięcznych wizyt kontrolnych u pediatry. Lekarz na bieżąco ocenia przebieg rozwoju maleństwa, a w razie konieczności zleca wykonanie badań dodatkowych.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj