Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Pozycje do zajścia w ciążę

Jakie pozycje sprzyjają zapłodnieniu?

Uprawianie seksu w niektórych pozycjach sprzyja zapłodnieniu. Jeśli para stara się o dziecko, optymalnie będzie, jeśli wybierze pozycję w której partnerka leży na plecach. Zapłodnieniu sprzyjają też pozycje klęczące, które gwarantują głęboką penetrację.

Jeśli para stara się o dziecko, optymalnie będzie, jeśli wybierze pozycję w której partnerka leży na plecach

Fot. iStockphoto

Jeśli para stara się o dziecko, optymalnie będzie, jeśli wybierze pozycję w której partnerka leży na plecach

Pozycja klasyczna – leżąc na plecach, partnerka oplata tułów partnera nogami. Specjaliści zalecają dodatkowo podłożenie pod biodra poduszki. Uniesione w górę biodra ułatwiają plemnikom pokonanie drogi do komórki jajowej. Penis jest głęboko w pochwie, więc nasienie po stosunku pozostaje bardzo blisko szyjki macicy i plemniki mogą szybko dotrzeć do komórki jajowej. Zapłodnieniu sprzyja również nieco zmodyfikowana pozycja, w której partnerka leży na plecach i zakłada klęczącemu przed nią partnerowi nogi na ramiona (opcjonalnie – opiera się stopami o tors).

W przypadku, gdy kobieta ma zdiagnozowane tyłozgięcie macicy, lepszą pozycją do zajścia w ciążę może się okazać pozycja kolankowo-łokciowa. Kobieta opiera się na kolanach i łokciach, podczas gdy partner, klęcząc za kobietą, wchodzi w nią od tyłu. Nasienie gromadząc się w okolicy szyjki macicy umożliwia łatwiejsze zajście w ciążę. Ta pozycja jest również polecana, gdy u partnera zdiagnozowano problemy z jakością nasienia.

Ważne! Specjaliści przy staraniach o dziecko zalecają przede wszystkim spokój – kilkumiesięczne starania nie są powodem do paniki. Dopiero po roku starań o dziecko, jeśli nie ma rezultatu, warto skonsultować ewentualne problemy. Wtedy lekarz może zalecić przede wszystkim kontrolę dni płodnych i uprawianie seksu w optymalnym dniu cyklu miesiączkowego, czyli w okresie około owulacyjnym. Do określenia momentu owulacji można się posłużyć domowymi testami owulacyjnymi, które są dostępne w aptekach bez recepty.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • Kokoszka88 | 22-11-2018 11:27:36

    Ja uważam, że nie sama pozycja jest najważniejsza, a raczej moment kiedy para stara się o dziecko. Kontrolowanie dni płodnych to dobry sposób by doszło do skutecznego zapłodnienia. Ja podczas starań o dziecko używałam komputera cyklu myway, który kupiłam na stronie sklepu naturalnaplodnosc. Komputer precyzyjnie wyznaczał mi dni płodne i szansę na skutecznie zapłodnienie. Do tego mogłam sobie zb...
  • Felicja88 | 10-04-2019 13:09:08

    Warto podczas starań o dziecko śledzić swoje dni płodne, wówczas każda pozycja będzie dobra by doszło do zapłodnienia. Ja podczas starań korzystałam z urządzenia komputer cyklu myway i po 5 cyklach udało się, dziś używam go do naturalnej antykoncepcji.
  • Barbara70 | 02-07-2019 09:00:03

    Pozycja może pomóc, ale wydaje mi się, że jeśli długo para stara się o ciążę to warto jest spróbować dodatkowych rzeczy, moja siostra np podczas owulacji stosowała żel prefert vaginal, który wspomagał zapłodnienie i dotarcie plemników do komórki jajowej, udało się jej po 5 cyklach.
  • Marcelka88 | 27-10-2020 07:50:30

    Przede wszystkim rozpoczęłabym starania od monitorowania swojej płodności, polecam Afrodyta Smart test owulacyjny

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zapłodnienie, seks, ciąża

Polecamy

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj