Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Skutki zdrowotne niewłaściwie zbilansowanej diety

Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu z ekspertem - dietetykiem

Chcesz, by Twoje dziecko uniknęło dolegliwości spowodowanych nadwagą? Weź udział w czacie z Dominikiem Koneckim, dietetykiem z przychodni PROFEMED, specjalistą żywienia człowieka.

Mgr  inż. Dominik Konecki, specjalista żywienia człowieka, dietetyk z przychodni PROFEMED.

Fot. Grupa Lux Med

Mgr inż. Dominik Konecki, specjalista żywienia człowieka, dietetyk z przychodni PROFEMED.

Już 16 czerwca od godz. 15 będziecie mogli zapytać eksperta o przyczyny powstawania otyłości u dzieci, skutki zdrowotne niewłaściwie zbilansowanej diety, o to jak oceniać masę ciała, rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i porozmawiać o profilaktyce i leczeniu otyłości.

Sprawdź na wykresie siatek centylowych w Internetowej Książeczce Zdrowia Dziecka czy  waga twojego dziecka jest  prawidłowa.  Jeśli twoje dziecko nie ma jeszcze Internetowej Ksiażeczki Zdrowia Dziecka , załóż ją. Dzięki niej, skontrolujesz przed czatem z naszym ekspertem, czy masa ciała dziecka jest prawidłowa. Jeśli 16 czerwca nie możesz uczestniczyć w czacie, to już dziś przyślij pytania do eksperta na nasz adres.

Aby uczestniczyć w dyskusji 16 czerwca na żywo wystarczy:

Kliknąć na link podany poniżej:
http://chat.luxmed.pl/chat/index/gochat/id/15/key/4aca418e0183fcadcf1b8f31f0bb5061

Uwaga: do poprawnego otwarcia „LIVE CHAT” potrzebny jest dostęp do Internetu oraz „Flash Player”. Osoby, które nie mogą włączyć „LIVE CHAT”, a mają dostęp do Internetu najprawdopodobniej nie posiadają w przeglądarkach (Internet Explorer, Mozilla, Google Chrome) zainstalowanego „Flash Player”.
 

* Mgr inż. Dominik Konecki, dietetyk, spec. żywienia człowieka - absolwent Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Akademii Rolniczej w Szczecinie, członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Aktywny uczestnik wielu szkoleń i programów badawczych poświęconych zaburzeniom odżywiania i problemom zdrowotnym.

Autor licznych publikacji w prasie ogólnopolskiej, propagator zdrowego, racjonalnego odżywiania w wielu programach telewizyjnych, m.in. TVP, TVN oraz radiowych - Radio PIN, Polskie Radio.

Obecnie pracuje w przychodni PROFEMED przy ul. Racławickiej 132B.

 

Patroni medialni chata: Medigo, Super Linia, eBbobas.pl, Medserwis

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • maria1980 | 10-06-2010 21:52:02

    Na pewno będę...Mimo,że nasza pediatra mówi,że Wiktoria wybiega zapas tkanki tłuszczowej to nie bardzo jej wierzę... Myślę,że jej potrzebna jest mała dietka. Świetny pomysł!!!

Poczytaj również

Polecamy

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj