Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Lena i Jakub: najbardziej popularne imiona 2013 roku

Więcej Franciszków, mniej Brandonów

Jest już najnowsza lista najczęściej nadawanych imion w 2013 roku. Najpopularniejsze imię dla dziewczynki to nie Julia, a Lena. U chłopców zwyciężył Jakub. 

Najbardziej popularne imiona dzieci w 2013 roku to Lena i Jakub

Fot. Fotolia.pl

Najbardziej popularne imiona dzieci w 2013 roku to Lena i Jakub

Dziewczynek, którym rodzice nadali imię Lena było w 2013 roku 10,003. Jakubów przybyło nam 9,619.

Lista najpopularniejszych imion od ponad dziesięciu lat prawie się nie zmienia. Rodzicom podobają się Julie, Zuzanny oraz Maje, a wśród imion męskich: Kacper, Filip, Szymon i Jan.

 

Tosia i Hania pną się do góry

 

I tak, w roku 2012, obok Jakuba stała Julia, która teraz została zastąpiona Leną. Tak więc Julia w 2013 r. spadła na drugą pozycję, ale przez dekadę była najczęściej wybieranym imieniem żeńskim. Zaraz za nią stoi Zuzanna, która w 2012 r. była na czwartej pozycji. Maja spadła o jedno oczko i jest teraz na 4 pozycji. Zofia poprawiła swoje notowania - z 10 miejsca na 5. Zaraz za nią, podobnie jak w 2012 r., jest Amelia. Wyżej w rankingu znalazła się Hania - obecnie jest na siódmym miejscu (w 2012 otwierała drugą dziesiątkę imion). W pierwszej dwudziestce, na ostatnim miejscu pojawiła się Antonina. Z pierwszej dwudziestki popularnych imion wypadła natomiast Milena.

 

Efekt Franciszka nad Wisłą?


W pierwszej piątce najczęściej nadawanych imion dla chłopców, nie odnotowano większych zmian. Nadal najwięcej jest chłopców o imieniu: Jakub, Kacper, Filip, Szymon i Jan. Antoni zamienił się z Michałem miejscami i teraz jest o oczko wyżej niż w 2012 r. Skoczył do góry Wojciech - z 10. na 8. miejsce. Spadek odnotował Bartosz, który w 2013 roku znalazł się na 10. miejscu podczas gdy dwa lata temu był na 9. pozycji. Aż o siedem pozycji przesunął się do góry Franciszek, spadł natomiast Maciej (o dwa oczka). W pierwszej dwudziestce, na ostatniej pozycji, pojawił się Alan.

Ciekawie przedstawia się zestawienie imion najrzadziej nadawanych w minionym roku. Coraz mniej pojawia się na świecie dziewczynek o imieniu: Adelina, Aida, Daniella, Jessika, Karmen, Vivian, Zoya. W przypadku imion dla chłopców rodzice coraz rzadziej wybierają takie, jak: Brandon, Bogusz, Collin, Jack, Philipp czy Yasin. Popularnością nie cieszą się także imiona staropolskie takie jak Mieczysław czy Siemowit, a także nadawane u naszych wschodnich sąsiadów, imiona: Witalij i Wadim.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: eBobas_PL.

Komentarze

  • catrinka | 07-01-2014 12:30:27

    Dziękujemy za coroczny raport Ja jednak uważam, że nie ważne czy w koło biegają dziewczynki o takim samym imieniu, ale ważne, by imię pasowało do dziecka. My trafiliśmy w dziesiątkę. Charakterystyka - wypisz wymaluj nasze dzieci
  • wojtaszek | 29-11-2014 22:06:09

    Ja synkowi dałam na imię Wojtuś , bardzo podobają mi się tradycyjne imiona i nie chciałam aby moje dziecko miało bardzo oryginalne i nie zawsze ładne imię. Dla dziewczynki miałam wymarzone imię Judytka.
  • miszak81 | 04-12-2014 12:41:17

    W tym roku znów będzie popularne imiona Julia Lena i Jakub, nie trudno się dziwić, bo są ładne i można tworzyć z nich zdrobnienia.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: imiona, imię dla dziecka

Polecamy

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Atropina ma umożliwić lekarzowi dokładne zbadanie refrakcji oka.

Atropina. Jak podać dziecku? Dawkowanie, skutki uboczne

O atropinie, o tym jak ją zakraplać dziecku i dlaczego robią to rodzice a nie lekarz, rozmawiamy z dr Iwoną Filipecką, okulistką*  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj