Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Aquaparki dla małych wodniaków

Baseny z fantazją

Jeśli nasze dziecko uwielbia zabawy podczas kąpieli, a pobliski basen wydaje się już dla niego za ciasny, to znak, że czas na przygodę, jaka czeka na najmłodszych w parkach wodnych.

Dzieci uwielbiają zabawy w parku wodnym.

Fot. iStockphoto

Dzieci uwielbiają zabawy w parku wodnym.

 

Polskie parki wodne

Wśród Internautów panuje zgodna opinia, że do polskich najlepszych parków wodnych, w których zadbano także o najmłodszą klientelę, należą te w Sopocie, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi.

We Wrocławskim Parku Wodnym dla dzieci stworzono strefę z basenem do 50 cm głębokości oraz brodzikiem do 15 cm. W obu temperatura wody dochodzi do 35 stopni Celsjusza. Na basenie czekają na dzieci – statek piracki, armatki wodne i zjeżdżalnie. Wspólnie z dziećmi można zabawić się też na basenie rekreacyjnym wśród fal, palm i zjeżdżalniami. W niektórych miejscach jest tam całkiem płytko. Dla dorosłych największymi atrakcjami są zjeżdżalnia Turbo, pozwalająca osiągać bardzo duże prędkości, Magic Eye, czyli zjazd pontonami oraz Leniwa Rzeka, z której nurtem można wypłynąć na zewnątrz budynku.

Pod piracką banderą bawić się będą dzieci, które odwiedzą wraz z rodzicami Park Wodny w Krakowie. Wyspa Piratów to kompleks trzech mini zjeżdżalni, wijących się wokół rosłych palm. Ze zjeżdżalni dzieci wskakują do brodzika, którego głębokość nie przekracza 0,6 m. Wspólnie z rodzicami mogą też skorzystać z rodzinnej zjeżdżalni Aligator, która ma ponad 18 m długości i jest bardzo szeroka, dlatego pozwala zjeżdżać całej rodzinie naraz. W basenie rekreacyjnym najmłodszym pływakom spodoba się ogromna fontanna w kształcie smoka oraz robiące duże wrażenie podwodne oświetlenie. Na rodziców czekają w Krakowie m.in. dwie ściany wspinaczkowe, tęczowa ścieżka pozwalająca... chodzić po wodzie oraz zjeżdżalnia Salamandra o łącznej długości 97 m.

W Aquaparku Sopot brodzik podzielony jest na sektory dla maluszków, w którym woda ma głębokość do 30 cm oraz dla kilkulatków z wodą sięgającą do 60 cm. Kąpiele dzieciom urozmaicają tu armatki wodne, gejzery oraz tryskające wodą zwierzaki. Sztuczny prąd rzeczny, bicze wodne oraz wyspa z gejzerem czekają z kolei na starsze dzieci i rodziców.

Łódzki Aquapark Fala jest wraz z kompleksem zewnętrznym największym ośrodkiem wodnym w Polsce i stanowi ciekawostkę architektoniczną. Przypomina on ogród tropikalny. Twórcy wzorowali się na oranżeriach i palmiarniach, które niegdyś stanowiły centrum towarzyskie Łodzi. Wewnątrz znajduje sie brodzik dla najmłodszych z zabawkami oraz pomocami do nauki pływania, a na zewnątrz, oprócz baseniku, bogato wyposażony, duży plac zabaw.

 

Informacje

Tatralandia

Dojazd:
Przejście graniczne najlepiej w miejscowości Chyżne ( potem główną drogą nr 59 w kierunku Dolnego Kubina, w Podbieli droga nr 584, aż do jeziora Liptowska Mara, skąd prowadzą do Tatralandii kierunkowskazy) lub Korbielowie (drogą 521 do Namestowa, następnie drogą 520)

Godziny otwarcia: od 9 do 21.00


Wrocławski Park Wodny

Godziny otwarcia basenów rekreacyjnych: od 8.00 do 21.45

Park Wodny w Krakowie

Godziny otwarcia: od 8.00 do 22.00

Aquapark Fala w Łodzi

Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 22.00

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • martynka002 | 16-01-2015 19:15:16

  u nas na razie zabawy w wannie wystarczaja. mała bardzo lubi i fika podczas kapieli
 • catrinka | 19-01-2015 13:23:27

  Odkąd urodziła się Luśka przynajmniej raz w miesiącu wybieramy się właśnie do Aquaparku. Tatralandia wg mnie przereklamowana. Co prawda w weekendy, a już nie wspomnę o długich weekendach, jest czarno, ale czy takie fajne atrakcje??? Zdecydowanie poleciłabym Centrum Babylon w Libercu. Dużo przyjemniej, więcej atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wracając do sedna sprawy moje dzieci mają...
 • joanka106259 | 19-02-2015 12:22:39

  My póki co chodziliśmy na basen czy latem nad jeziora ale w prawdziwym aquaparku Marcelek jeszcze nie był. Uważam, że to świetne miejsce dla takich małych miłosników wody i może w wakacje zabierzemy go
 • Doris85 | 07-04-2015 19:56:00

  Jest to rewelacyjne miejsce dla dzieci, a i dorośli mają frajdę przy korzystaniu z atrakcji aquaparków. Jedyny minus to dość duże koszty wstępu. Ale raz na jakiś czas warto skorzystać z wodnych szaleństw w takich obiektach. Ciekawym miejscem jest również Tropikalna Wyspa w Berlinie - oprócz dużych basenów i zjeżdżalni wydzielona jest dodatkowa strefa z placem zabaw dla dzieci. Dużą atrakcją jes...

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawy, weekend z dziećmi, sport, rodzina, basen dla dzieci

Polecamy

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj