Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Domowa apteczka dla dzieci wieku od 3 do 6 lat

Zanim lekarz obejrzy dziecko

Przedszkolak choruje nawet raz w miesiącu. Zwykle są to infekcje wirusowe – katar, kaszel, podwyższona temperatura, która może utrzymywać się nawet do tygodnia. Takie dziecko można przez dzień, dwa obserwować i podawać bezpieczne leki.

Chorego przedszkolaka można przez dzień, dwa obserwować i podawać bezpieczne leki.

Fot. iStockphoto

Chorego przedszkolaka można przez dzień, dwa obserwować i podawać bezpieczne leki.

Koniecznie jednak trzeba iść z dzieckiem do lekarza, jeśli objawy się nasilają albo pojawiają się dodatkowe, na przykład ból ucha.

Na co - jakie leki? Farmaceuta radzi w domowej apteczce umieścić:

Gorączka, przeziębienie – Paracetamol i Ibuprofen w syropie lub czopki.
Ibuprofen syrop 10-15 kg - 100 mg trzy razy na dobę co osiem godzin, 16-20 kg - 150 mg trzy razy na dobę co osiem godzin, 21-29 kg - 200 mg trzy razy na dobę co osiem godzin, Ibuprofen czopki 12,5-17 kg jeden czopek co osiem godzin nie przekraczać 375 mg na dobę, 17-20,5 kg - jeden czopek co sześć godzin (nie przekraczać 500 mg na dobę).

Przeziębienie – leki homeopatyczne – Oscillococcinum, krople L-52 lub Dagomed 46. Dzieci w tym wieku mogą dostawać witaminę c w tabletkach po 100 mg albo w kroplach (Cebion, Cevikap czy Juvit C), krople do nosa do dłuższego stosowania: homeopatyczne Euphorbium w aerozolu i/ lub Nasivin soft 0,01 proc. lub Otrivin 0,05 proc.
Pomocna przy katarze jest sól morska (także do higieny nosa i do nawilżania w klimatyzowanych pomieszczeniach i podczas podróży). Delikatne rozpylacze dla dzieci mają: Marimer, Sterimar Baby czy Disnemar.

Kaszel – syrop Stodal, Drosetux czy Malia Kaszel lub Prawoślazowy. Flegamina w kroplach lub Mucosolvan czy Ambrosol lub Flavamed należy zastosować w mokrym kaszlu z zalegającą wydzieliną. Prospan syrop dla tych dzieci, u których kaszel prowokuje wymioty.

Zaczerwienione i bolesne gardło - aerozol Tantum verde lub lek homeopatyczny Homeogene 9. Od 4 roku życia na ból gardła może być do ssania orofar (w infekcjach wirusowych gardła) czy suplement diety activ angidin (zwłaszcza przy chrypie).

Choroba lokomocyjna – od 5 lat można podawać Aviomarin (1/2 tabletki) oraz homeopatyczne Cocculine czy Lokomotiv pastylki do ssania powyżej 3-go roku życia lub plastry akupresurowe Transway.

Pracę jelit poprawia Dicoman junior (obniża ryzyko zaparć, preparat na bazie błonnika i bakterii probiotycznych) - dla dzieci powyżej 3-go roku życia czy Alvia Zaparcia, syrop który można stosowac od 6. miesiąca życia, a który usuwa objawy towarzyszące zaparciom, takie jak: wzdęcia, ból brzucha, wyschnięty i zbity stolec wydalany z trudem.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: gabrysia1965, halina2159.

Komentarze

  • Laseczka55 | 15-10-2016 22:14:45

    W mojej apteczce koniecznie nie zabraknie wody utlenionej, bandaży, plastrów, aerozoli na katar i na kaszel dicotuss, a no i na ból głowy koniecznie tabletki
  • bonobo_bonobo | 13-12-2016 07:35:29

    W mojej domowej apteczce, pierwsze skrzypce jesli chodzi o córkę maj spray do nosa Nozitix to preparat o właściwościach łagodzących i nawilżających śluzówkę nosa. Można stosować od 3. roku życia. Polecany głównie dla dzieci po ukończeniu 24 miesięcy. Preparat nie spływa, a to powoduje, że działanie sprayu nozitix jest mocniejsze i dłuższe niż zwykłych kropli. Buteleczkę przed użyciem należy ogr...
  • marta_hejzakiewicz | 22-12-2016 22:16:54

    U mnie zawsze w podręcznej apteczce mam, plastry i wodę utlenioną, olejki eteryczne ale nie może zabraknąć niczego na kaszel czy katar. Bardzo dobrze sprawdza się ten spray do nosa o którym wcześniej mowa. Tym bardziej że teraz jest okres grzewczy a nozitix bardzo fajne nawilża, wypróbowałam go na sobie
  • Margota | 21-07-2021 12:11:16

    u nas oprócz stałych i wyżej wymienionych leków, syropów i plasterków mamy jeszcze czopki na zaparcia evaqu bambini. Synek miewa problem z zaparciami i czopki bardzo mu pomagają. Więc to również takie nasze must have

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: skóra dziecka, skóra, skaleczenie, kaszel, gorączka, apteczka

Polecamy

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

Jacuzzi jest niebezpieczne dla dzieci   to wspaniała wylęgarnia bakterii.

Sauna, jacuzzi i wody termalne nie dla malucha

Układ odpornościowy małego dziecka nie poradzi sobie z bakteriami, które mogą rozwijać się w basenach termalnych i jacuzzi.

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj