Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak i kiedy można pozbyć się przebarwień skóry, które pojawiły się w czasie ciąży?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

W okresie ciąży bardzo częstym problemem są przebarwienia. Ich przyczyną jest zmieniona gospodarka hormonalna, która powoduje większą podatność skóry na powstawanie przebarwień. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia problemu, należy unikać ekspozycji na słońce i używać kremów z wysokimi filtrami. Jeśli mimo to przebarwienia się pojawią, istnieje możliwość pozbycia się ich. Ale dopiero po zakończeniu okresu karmienia.

Lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

Lek. med. Maciej Rogala

Jest kilka sposobów na pozbycie się przebarwień, najpopularniejsze to  Cosmelan  lub  Dermamelan. Są to zestawy masek i kremów. Maskę nakłada lekarz, następnie po kilku godzinach pacjentka zmywa ją i zaczyna stosować na zmianę kremy – wybielający i łagodzący. Kuracja trwa kilka tygodni i wymaga systematyczności, ale efekty są rewelacyjne. Inną, równie skuteczną metodą jest zabieg laserowy. W zależności od rodzaju lasera może być konieczne od jednego do około pięciu zabiegów. Wybór terapii laserowej zależy od tego, na jak długi okres rekonwalescencji chce lub może sobie pozwolić pacjentka. W przypadku pojedynczego zabiegu efekt osiągniemy szybciej, ale zabieg musi być wykonany bardzo silnym laserem, z zastosowaniem wysokich parametrów, a to oznacza większy uraz tkanki i dłuższy okres rekonwalescencji (ok. 7 dni). W przypadku, kiedy kobieta wybiera serię łagodniejszych zabiegów, okres rekonwalescencji jest bardzo krótki (ok. 2 - 3 dni), właściwie od razu można wrócić do codziennych czynności, ale przebarwień pozbywamy się dłużej, znikają stopniowo po każdym zabiegu. Niezależnie od zastosowanej kuracji konieczne jest używanie kremów z filtrami słonecznymi nie tylko w czasie kuracji, ale jeszcze przez pewien okres po jej zakończeniu - w zależności od zastosowanej metody przez okres od 1 do 3 miesięcy. Nie zalecam peelingów chemicznych czyli tzw. kwasów, gdyż może wystąpić efekt odwrotny do zamierzonego, a mianowicie po początkowej poprawie przebarwienia mogą pojawić się ponownie, nawet ze zdwojoną siłą.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: skóra, połóg, matka karmiąca, kosmetyki dla mamy

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Zapięcie stanika musi znajdować się pod łopatkami, na linii biustu.

Jaki powinien być biustonosz ciężarnej

W pierwszym trymestrze ciąży biust może powiększyć się nawet o dwa rozmiary. Być może więc będzie trzeba nawet dwa razy dobierać właściwy stanik. Dopiero w ostatnim miesiącu ciąży można przymierzać staniki do karmienia, choć jeszcze lepiej zrobić to po...

czytaj

Powstałe w miejscu ropni zgrubienia tzw. bliznowce, może zmniejszyć chirurg plastyczny.

Zabliźnianie się rany po cesarskim cięciu

Blizna po cesarskim cięciu wiąże się z bólem i stresem, zwłaszcza gdy na nie zagojonej jeszcze ranie pojawiają się małe ropnie. Na szczęście nie zawsze muszą być one oznaką poważnego stanu zapalnego.

czytaj

Kobiety w ciąży nie powinny stosować akrylu na paznokcie, bo może mieć toksyczny wpływ na płód.

Włosy i paznokcie w ciąży. Zasady pielęgancji

W czasie ciąży przede wszystkim należy unikać szamponów z substancjami przeciwdrożdżakowymi i zrezygnować z akrylu na paznokcie.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj