tekst sponsorowany

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Pierwszy spacer z noworodkiem

Jak się do niego przygotować?

Pierwszy spacer z noworodkiem to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Maluszek po raz pierwszy pozna najbliższą okolicę, jej kolory i zapachy. Wspólne wyjście to dla rodziców świetna okazja do budowania więzi z nowo narodzonym dzieckiem. Jak się do niego przygotować? Jak ubrać maluszka i co spakować do torby? Kiedy wyjść z noworodkiem na dwór? Sprawdź!

Pierwszy spacer z noworodkiem – kluczowy jest komfort termiczny dziecka

Źle skompletowana garderoba może skutkować przegrzaniem lub wychłodzeniem noworodka. Z oczywistych przyczyn należy tego unikać. Wybierając się  na pierwszy spacer z maluszkiem dobrze sprawdzić uprzednio warunki pogodowe i dostosować do nich strój malucha. Kiedy można się wybrać na pierwszy spacer z noworodkiem? Zwykle lekarze pediatrzy zalecają, aby poczekać z nim do momentu, w którym waga dziecka będzie wynosić co najmniej 4 kilogramy.

 

Pierwszy spacer z noworodkiem zimą – co warto wiedzieć?

Im niższa temperatura, tym większe wyzwanie przed rodzicami, którzy zabierają niemowlę na spacer. Odpowiednie ubrania dla noworodka powinny składać się z ocieplanego kombinezonu ze zintegrowanymi stopkami, ale też z czapki i rękawiczek. Dla zwiększenia komfortu termicznego pociechy nieodzowne będzie nakrycie jej miękkim kocykiem. Na pierwszy spacer z noworodkiem zimą zdecydowanie lepiej wybrać taki dzień, w którym nie wieje silny lodowaty wiatr ani nie ma śnieżycy. Kluczowe jest stopniowe przyzwyczajanie dziecka do ujemnych temperatur. Warto ograniczyć pierwszy spacer do kilkudziesięciu minut.

 

Pierwszy spacer z noworodkiem latem – główne zasady

Lato to potencjalnie łatwiejszy okres to wyjścia na pierwszy spacer z noworodkiem. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, dziecko musi być ubrane w przewiewne i lekkie ubranka tak, aby nie doszło do przegrzania organizmu. Po drugie, główka niemowlęcia powinna być osłonięta przed promieniami słońca. Posłuży do tego regulowany daszek przeciwsłoneczny, w który wyposażony jest wózek. Przydatnym akcesorium jest też bambusowa chusteczka czy przewiewna czapeczka. Kiedy wyjść z noworodkiem na dwór w porze letniej? Najlepiej z samego rana, kiedy słońce jeszcze na dobre nie zaczęło prażyć lub w godzinach popołudniowych. W okresie od czerwca do sierpnia godziny 10:00 – 15:00 są tymi, kiedy słońce najbardziej daje o sobie znać. Dlatego też lepiej wówczas unikać ekspozycji na promienie. Rodzic powinien pamiętać o odpowiednim i częstym nawadnianiu swojego dziecka.

 

Pierwszy spacer z noworodkiem – ile czasu?

Pierwsze wyjście z pociechą na zewnątrz nie powinno trwać zbyt długo. Maluch będzie miał dostatecznie wiele wrażeń i bodźców, z którymi musi się oswoić. Na początek 10-20 minut w zupełności wystarczy. Potem, gdy spacerki staną się codziennością, rodzic może z powodzeniem wydłużyć czas jego trwania. Więcej przydatnych wskazówek dla świeżo upieczonych rodziców znajdziesz na naszym blogu: https://www.51015kids.eu/blog/pierwszy-spacer-z-noworodkiem-co-musisz-wiedziec/.

 

Pierwszy spacer z noworodkiem jesienią – co zabrać ze sobą?

Wychodząc na spacer, warto na wszelki wypadek zabrać ze sobą niezbędne akcesoria - nie zawsze można przewidzieć, jak zmieni się pogoda. Z całą pewnością rodzicowi przyda się kocyk, bluzka i spodenki na zmianę dla dziecka, zapasowa pieluszka, chusteczki nawilżane czy osłonka na wózek, w razie załamania pogody. Podczas wyjść na zewnątrz rodzicowi przyda się klips do smoczka, dzięki któremu maluch go nie zgubi. Innym przydatnym akcesorium jest pojemnik na smoczek czy wręcz smoczek zapasowy, który przyda się, gdyby ten pierwszy się zabrudzi lub zaginie. Jeśli chodzi o kosmetyki, to późną jesienią nieodzowny może okazać się krem natłuszczający, który ochroni delikatną dziecięcą skórę przed niekorzystnym wpływem coraz zimniejszego o tej porze roku powietrza. Staranniejszego ubioru w niepogodę wymagają też dziecięce dłonie – cienkie bawełniane rękawiczki mogą zdać egzamin. Mali alergicy mogą być wrażliwsi na różne gatunki roślin, zatem rodzice powinni unikać dużych skupisk zagrabionych liści. Są one siedliskiem roztoczy i grzybów, będących silnymi alergenami.

nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Rodzice powinni zaangażować się w nauczenie dziecka samodzielności.

Jak rozwijać samodzielność dziecka?

Pozwól na samodzielność dziecka za każdym razem, kiedy sygnalizuje, że jest gotowe zrobić coś samo. Nie irytuj się, że jest nieporadne lub robi coś wolno – przecież tylko trening czyni mistrza. Daj mu szansę, żeby uczyło się być samodzielne....

czytaj

Przed podaniem dzieciom, dla bezpieczeństwa, należy mięso zrzucić z ostrych patyczków

Grillujemy z dziećmi

Dzieci uwielbiają potrawy z grilla. Kaszanką, przerośniętym karczkiem, golonką w piwie czy tłustym boczkiem lepiej ich jednak nie raczyć. Jak więc urządzić dzieciom wspaniałą zabawę połączoną z ucztą w ogrodzie?

czytaj

Pół biedy, gdy maluch zje kwiat drzewa owocowego, jest jednak wiele roślin, którymi dziecko może się podtruć.

Jakie rośliny domowe są bezpieczne dla dziecka?

W zasięgu raczkującego i dreptającego malucha nie powinno być żadnych roślin. Dziecko może je zjeść i zatruć się.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj