tekst sponsorowany

rozmiar czcionki

|

|

|

|

W czym może pomóc niania?

Niania wspomoże nie tylko rozwój dziecka

Dobra niania to prawdziwy skarb. Często to od jej zaangażowania w swoją pracę zależy rozwój naszego dziecka, a przede wszystkim – jego bezpieczeństwo. Zostawienie pociechy pod czyjąś opieką może być dla rodziców trudną decyzją, jednak bardzo często to też jedyna możliwość, pozwalająca im na powrót do pracy.

W czym może pomóc niania?

W czym może pomóc niania?

Niezależnie od tego, czy to niania w Warszawie, czy niania we Wrocławiu, dobra opiekunka do dziecka powinna posiadać co najmniej kilka cech i umiejętności. Po pierwsze, istotne jest doświadczenie. Niezależnie od tego, czy zostało zdobyte w trakcie wychowywania kilkorga własnych dzieci, podczas studiów pedagogicznych lub opieki nad dziećmi swoich wcześniejszych klientów, dobrze, by było ono podparte referencjami. Kierunkowe wykształcenie może być dodatkowym atutem, ale dla rodziców bardzo często ważniejsza jest bezpośrednia rozmowa z innymi rodzicami i pozyskanie informacji, czy są oni rzeczywiście zadowoleni z dotychczasowej współpracy.

Po drugie, poszukujący opieki dla własnego dziecka rodzice z pewnością zwrócą uwagę na charakter potencjalnej niani. Musi ona z pewnością sprawiać dobre pierwsze wrażenie i potwierdzić je w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Otwarta, sympatyczna, ciepła, spokojna, opanowana, cierpliwa, aktywna, kreatywna, uśmiechnięta – to cechy, których rodzice poszukują u opiekunek. Dzięki nim też będzie można sprawdzić, jak pociecha zareaguje na nową osobę w domu i czy ją zaakceptuje oraz polubi.

Po trzecie, uczciwość to cecha w tym przypadku niezbędna. Opiekunka (tak niania w Krakowie, jak i niania w Poznaniu) musi rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Nie powinna się spóźniać, musi przestrzegać poczynionych ustaleń. Nie powinna przed rodzicami zatajać żadnych informacji dotyczących przebiegu wspólnego dnia ani ewentualnych niepowodzeń. Niania musi być osobą godną zaufania – mamy powierzyć jej własne dziecko, które musi być w tym czasie bezpieczne.

W czym pomoże niania?

Opiekunka oczywiście pomoże rodzicom w zajmowaniu się pociechą. Może to być szczególnie przydatne młodym matkom, które wychowują pierwsze dziecko. Doświadczenie niani w opiece nad niemowlęciem może okazać się nieocenione i bardzo wesprzeć pierwsze miesiące wspólnego życia powiększonej rodziny.

Co jednak ważne, niania w dużym stopniu uczestniczy w procesie wychowywania dziecka, nie powinna jednak narzucać własnego modelu i własnej koncepcji tego procesu. Jeżeli opiekunka w każdej sprawie „wie najlepiej”, niezależnie od tego, czy tak jest, czy nie, warto zastanowić się nad zmianą. Ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdy wdrażany przez nią system wychowawczy diametralnie różni się od tego, który sami założyliśmy. Niania pomaga dziecku się rozwijać, ale za jego wychowanie w największej mierze odpowiadać powinni w dalszym ciągu rodzice.

Zatrudnienie opiekunki może działać nie tylko korzystnie na naszą pociechę, ale także na rodziców. Dzięki niej – jeśli opieka jest pełnoetatowa – rodzice mogą wrócić do pracy, wiedząc, że maluch jest bezpieczny. Korzystając z usług niani sporadycznie, by na przykład wyjść do kina czy teatru, rodzice mogą też chwilę odpocząć, poświęcając czas na wzmacnianie więzi pomiędzy nimi.

Gdzie znaleźć nianię?

Można poszukiwać tzw. pocztą pantoflową i wśród znajomych, można przejrzeć ogłoszenia w prasie, można też skorzystać z takiego serwisu, jak www.niania.pl, który pośredniczy w poszukiwaniach odpowiedzialnych i kompetentnych opiekunek. W ten sposób, szybko i przejrzyście, można wytypować kandydatki, skontaktować się z nimi i podjąć właściwą decyzję.

nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: niania

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj