Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

26 września 2012. Spotkanie dla rodziców dzieci z AZS

Tu warto być!

- Nie sposób być specjalistą dermatologii dziecięcej i nie zauważać problemów pacjentów chorujących na AZS i ich rodzin. Śmiem twierdzić, że nie ma drugiej takiej choroby, wokół której narosło tyle „mitów” na temat przyczyn, przebiegu, diagnostyki i szeroko pojętej terapii – mówi dermatolog lek. med. Lidia Ruszkowska

Podczas konferencji, rodzice wreszcie będą mieli możliwość wysłuchać lekarzy, którzy w zrozumiały sposób przedstawią swoją wiedzę na temat atopowego zapalenia skóry.

Fot. Agnieszka Waszak

Podczas konferencji, rodzice wreszcie będą mieli możliwość wysłuchać lekarzy, którzy w zrozumiały sposób przedstawią swoją wiedzę na temat atopowego zapalenia skóry.

Co powinniśmy wiedzieć o Atopowym Zapaleniu Skóry (AZS)? Jak leczyć nasze dzieci i gdzie szukać pomocy w postawieniu prawidłowej diagnozy? 26 września 2012 podczas konferencji poświęconej dermatologii i alergologii w kontekście AZS, rodzice chorych dzieci i lekarze będą mogli porozmawiać o chorobie oraz problemach z nią związanych.

Gdy na skórze dziecka pojawiają się dziwne zmiany, rodzice idą z nim do lekarza. Zdarza się jednak, że kolejni specjaliści przedstawiają sprzeczne stanowiska, a właściwa diagnoza stawiana jest bardzo późno. Badania prowadzone pod kierunkiem prof. Piotra Kuny w woj. łódzkim, wykazały, że ok. 38 proc. dzieci i 10 proc. dorosłych miało błędnie postawioną diagnozę w zakresie AZS, co wyraźnie pokazuje, jak wielu lekarzy nie rozumie tej choroby.

W środę, 26 września w Centrum Konferencyjnym przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie odbędzie się pierwsza z cyklu konferencji, będących częścią projektu Halo! ATOPIA. Dermatolodzy, alergolodzy oraz inni specjaliści przystępnym językiem opowiedzą o AZS. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. - Zapraszamy osoby dotknięte AZS, rodziców i opiekunów chorych dzieci, lekarzy oraz wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się o AZS więcej. - Podczas konferencji, rodzice wreszcie będą mieli możliwość wysłuchać lekarzy, którzy w zrozumiały sposób przedstawią swoją wiedzę – mówi Prezes Fundacji Alabaster Monika Wyrzykowska.

AZS nie jest traktowane przez decydentów jako poważny problem zdrowotny: świadczy o tym choćby brak refundacji nowszych, bardziej skutecznych leków. Nie ma również profilaktyki choroby w ogólnopolskich ani regionalnych planach zdrowotnych. AZS nie jest też uznana za chorobę przewlekłą.
Aby pomóc rodzicom dzieci chorych na AZS i samym chorym, Fundacja Alabaster przygotowała projekt Halo! ATOPIA, by poszerzyć wiedzę rodziców, samych chorych, ale także lekarzy, a przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa oraz decydentów na tę chorobę.
Żeby wziąć udział w spotkaniach rodziców lub konferencjach z ekspertami wejdź na stronę www.haloatopia.pl i zgłoś swój udział w spotkaniu – spotkania są bezpłatne!
 

eBobas.pl jest patronem medialnym projektu.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: skóra dziecka, skóra atopowa, skóra, alergeny

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Rodzisko może być ustawiane w pionie i w poziomie.

Obiekt wspomagający poród naturalny

Urządzenie zwane „podParciem dla aktywnie rodzących” wymyśliła i zaprojektowała Franciszka J. Kornecka. To jej praca magisterska na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Katedrze Kształtowania Środków Pracy.*

czytaj

Typowe dla trzydniówki są małe czerwone plamki, które same znikają po kilkunastu godzinach

Trzydniówka u niemowląt. Objawy i przebieg choroby

Trzydniówka, zwana także rumieniem nagłym to choroba wywoływana wirusem, przechodzona przez większość dzieci przed ukończeniem 4. roku życia. Najczęściej chorują na nią maluchy między 6. a 24. miesiącem życia, choć czasami trzydniówka pojawia się dopiero u...

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj