Ocena:
1
2
3
4
5
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

26 września 2012. Spotkanie dla rodziców dzieci z AZS

Tu warto być!

- Nie sposób być specjalistą dermatologii dziecięcej i nie zauważać problemów pacjentów chorujących na AZS i ich rodzin. Śmiem twierdzić, że nie ma drugiej takiej choroby, wokół której narosło tyle „mitów” na temat przyczyn, przebiegu, diagnostyki i szeroko pojętej terapii – mówi dermatolog lek. med. Lidia Ruszkowska

Podczas konferencji, rodzice wreszcie będą mieli możliwość wysłuchać lekarzy, którzy w zrozumiały sposób przedstawią swoją wiedzę na temat atopowego zapalenia skóry.

Fot. Agnieszka Waszak

Podczas konferencji, rodzice wreszcie będą mieli możliwość wysłuchać lekarzy, którzy w zrozumiały sposób przedstawią swoją wiedzę na temat atopowego zapalenia skóry.

Co powinniśmy wiedzieć o Atopowym Zapaleniu Skóry (AZS)? Jak leczyć nasze dzieci i gdzie szukać pomocy w postawieniu prawidłowej diagnozy? 26 września 2012 podczas konferencji poświęconej dermatologii i alergologii w kontekście AZS, rodzice chorych dzieci i lekarze będą mogli porozmawiać o chorobie oraz problemach z nią związanych.

Gdy na skórze dziecka pojawiają się dziwne zmiany, rodzice idą z nim do lekarza. Zdarza się jednak, że kolejni specjaliści przedstawiają sprzeczne stanowiska, a właściwa diagnoza stawiana jest bardzo późno. Badania prowadzone pod kierunkiem prof. Piotra Kuny w woj. łódzkim, wykazały, że ok. 38 proc. dzieci i 10 proc. dorosłych miało błędnie postawioną diagnozę w zakresie AZS, co wyraźnie pokazuje, jak wielu lekarzy nie rozumie tej choroby.

W środę, 26 września w Centrum Konferencyjnym przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie odbędzie się pierwsza z cyklu konferencji, będących częścią projektu Halo! ATOPIA. Dermatolodzy, alergolodzy oraz inni specjaliści przystępnym językiem opowiedzą o AZS. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. - Zapraszamy osoby dotknięte AZS, rodziców i opiekunów chorych dzieci, lekarzy oraz wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się o AZS więcej. - Podczas konferencji, rodzice wreszcie będą mieli możliwość wysłuchać lekarzy, którzy w zrozumiały sposób przedstawią swoją wiedzę – mówi Prezes Fundacji Alabaster Monika Wyrzykowska.

AZS nie jest traktowane przez decydentów jako poważny problem zdrowotny: świadczy o tym choćby brak refundacji nowszych, bardziej skutecznych leków. Nie ma również profilaktyki choroby w ogólnopolskich ani regionalnych planach zdrowotnych. AZS nie jest też uznana za chorobę przewlekłą.
Aby pomóc rodzicom dzieci chorych na AZS i samym chorym, Fundacja Alabaster przygotowała projekt Halo! ATOPIA, by poszerzyć wiedzę rodziców, samych chorych, ale także lekarzy, a przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa oraz decydentów na tę chorobę.
Żeby wziąć udział w spotkaniach rodziców lub konferencjach z ekspertami wejdź na stronę www.haloatopia.pl i zgłoś swój udział w spotkaniu – spotkania są bezpłatne!
 

eBobas.pl jest patronem medialnym projektu.

1
2
3
4
5
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: skóra dziecka, skóra atopowa, skóra, alergeny

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Dopóki pępek się nie zagoi, staraj się nie moczyć go w czasie kąpieli.

Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.    

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj