Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Komputerowe zagrożenia rodziny

Dzieci w sieci

Moduły kontroli rodzicielskiej w programach antywirusowych pozwalają zablokować dostęp dziecka do niepożądanych stron lub aplikacji np. witryn z wyznaczonymi przez nas słowami kluczowymi. Dzięki nim można ustawić komputer tak, by dziecko korzystało z sieci tylko w wyznaczonych przez rodziców godzinach.

Skuteczne blokowanie dostępu do groźnych witryn, to wyzwanie dla każdego rodzica.

Fot. iStockphoto

Skuteczne blokowanie dostępu do groźnych witryn, to wyzwanie dla każdego rodzica.

 

Kontrola przede wszystkim

- Dzięki modułom kontroli w programach antywirusowych można zablokować strony spod poziomu przeglądarki. Nie jest to trudne ani czasochłonne. Moduły mają intuicyjne panele obsługi i jestem przekonany, że nikt nie będzie miał z tym problemu. W przypadku programów z kontrolą rodzicielską cały proces konfiguracji opisany jest krok po kroku w podręcznikach użytkownika - tłumaczy Zamarlik. Instalując programy ochronne rodzice mogą przejrzeć z jakich stron korzystał mały internauta i te, które zaakceptują, dopuścić do dalszego użytku. Jednak blokada nie zapewnia stuprocentowego bezpieczeństwa. Ponieważ wirusa można ściągnąć korzystając z poczty, edukacja jest ważna. - Większość rodziców ogranicza swoje działania do blokowania dostępu, który wcześniej lub później zostaje ominięty przez dziecko. Tłumaczenie, że wirus to niebezpieczny robak, który może zjeść wszystkie pieniążki mamy i taty odgrywa tutaj większą rolę - uważa ekspert.
 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Dziecko ma prawo do złości, ale nie ma prawa do agresji.

Dziecko ma prawo do złości, nie ma prawa do agresji

Rzucanie się na podłogę, krzyk, kopanie podłogi i bicie jej rękami , uderzanie głową w podłogę, to sposoby dziecka na wyładowanie złości. W ataku furii nie reaguje na bodźce zewnętrzne.

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj