Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Komputerowe zagrożenia rodziny

Dzieci w sieci

Moduły kontroli rodzicielskiej w programach antywirusowych pozwalają zablokować dostęp dziecka do niepożądanych stron lub aplikacji np. witryn z wyznaczonymi przez nas słowami kluczowymi. Dzięki nim można ustawić komputer tak, by dziecko korzystało z sieci tylko w wyznaczonych przez rodziców godzinach.

Skuteczne blokowanie dostępu do groźnych witryn, to wyzwanie dla każdego rodzica.

Fot. iStockphoto

Skuteczne blokowanie dostępu do groźnych witryn, to wyzwanie dla każdego rodzica.

 

Kontrola przede wszystkim

- Dzięki modułom kontroli w programach antywirusowych można zablokować strony spod poziomu przeglądarki. Nie jest to trudne ani czasochłonne. Moduły mają intuicyjne panele obsługi i jestem przekonany, że nikt nie będzie miał z tym problemu. W przypadku programów z kontrolą rodzicielską cały proces konfiguracji opisany jest krok po kroku w podręcznikach użytkownika - tłumaczy Zamarlik. Instalując programy ochronne rodzice mogą przejrzeć z jakich stron korzystał mały internauta i te, które zaakceptują, dopuścić do dalszego użytku. Jednak blokada nie zapewnia stuprocentowego bezpieczeństwa. Ponieważ wirusa można ściągnąć korzystając z poczty, edukacja jest ważna. - Większość rodziców ogranicza swoje działania do blokowania dostępu, który wcześniej lub później zostaje ominięty przez dziecko. Tłumaczenie, że wirus to niebezpieczny robak, który może zjeść wszystkie pieniążki mamy i taty odgrywa tutaj większą rolę - uważa ekspert.
 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • moniaijulka | 02-02-2015 21:45:01

    Wraz z mamą kontrolujemy mojego 10 letniego brata. Sprawdzamy historię, co i z kim pisze na nk, on o tym nie wie. Ostatnio pokazał mi filmik nagrany przez siebie, był bardzo zabawny i chciał go wrzucić na YouTube, ale wyjaśniłam mu kim są hejterzy, do czego są zdolni, opowiadałam mu że ludzie potrafią wykorzystać takie filmy do złych celów, mogą mu sprawić przykrość i lepiej takie filmiki zosta...
  • teresa211186 | 19-03-2015 00:10:32

    U nas jak na razie córki nie ciągnie do komputera i mam nadzieje że tak zostanie.
  • Doris85 | 06-04-2015 10:02:42

    Rodzic powinien nadzorowac w jaki sposob dziecko korzysta z komputera i uczyc jak madrze wykorzystac jego mozliwosci. Zalozyc blokady i w momencie gdy dziecko siedzi przed komputerem od czasu do czasu sprawdzac z jakich stron korzysta i do jakich celow wykorzystuje. Komputer to nie tylko gry i trzeba dziecka tego nauczyc.
  • Doris85 | 07-04-2015 20:25:26

    Rodzic powinien stale nadzorować to, z jakich stron korzysta dziecko i w jaki sposób wykorzystuje komputer. Zamiast grać bezmyślnie w gry powinniśmy skupić jego uwagę na praktyczną naukę obsługi komputera oraz różnych programów.

Poczytaj również

Polecamy

Żaden z tzw. typowych objawów autystycznych sam w sobie nie przesądza o rozpoznaniu autyzmu u dziecka! Każde z tych zachowań lub kilka mogą epizodycznie pojawiać się w rozwoju zdrowego malucha.

Autyzm u dzieci. Pierwsze symptomy

O rozpoznawianiu autyzmu u małych dzieci rozmawiamy z Andrzejem Gardzielem, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży

czytaj

Ostry ból brzucha, wzdęcia, biegunka,bladość, apatia dziecka, brak apetytu, spadek wagi - to mogą być symptomy choroby pasożytniczej.

Pasożyty u dzieci. Objawy i leczenie

O lambliozie i innych chorobach pasożytniczych rozmawiamy z Danutą Gruszowską, lekarzem medycyny rodzinnej i pediatrą*

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj