Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Mini tenis

Dla mini zawodników

Jimmy Connors dostał swoją pierwszą rakietę tenisową w wieku 2 lat. Na początku dla frajdy, a potem już na poważnie oddał się trenowaniu. Jimmy był wyjątkowy, o czym świadczyła jego kariera. Nasze maluchy mogą zacząć swoją przygodę z tenisem później, w wieku 5 lat. Dobrze, by na początku też była to tylko zabawa.

 

W wieku 5 lat maluchy są gotowe rozpocząć treningi na korcie.

Fot. iStockphoto

W wieku 5 lat maluchy są gotowe rozpocząć treningi na korcie.

Często zastanawiamy się, jakie ćwiczenia ruchowe będą najlepszym stymulatorem rozwoju psycho-fizycznego naszego dziecka. Tenis wydaje się być jednym z lepszych pomysłów, bo zapewnia wszechstronny rozwój fizyczny. Ponieważ jest mało kontuzyjny, można wcześnie zacząć go uprawiać. Kojarzy się też z dobrą zabawą. Zwłaszcza na początku, kiedy instruktorzy w formie gier sportowych uczą maluchy kontrolować swoje ciało i umysł.

 

Pierwszy gem

Krzysztof Walter od kilkunastu lat jest instruktorem mini tenisa. Z jego doświadczenia wynika, że w wieku 5 lat maluchy są gotowe rozpocząć treningi na korcie, a właściwie – jak mówi – zabawę w tenisa. - Dziecko jest już wówczas na tyle dojrzałe, że potrafi skoncentrować się na tym co mówi trener, a także na samych ćwiczeniach, choć nie możemy oczekiwać cudów. Pięciolatek nie zna jeszcze pojęcia rywalizacji i błyskawicznie się nudzi, jeżeli instruktor nie ma odpowiedniej charyzmy i przebojowości.
Początki nauki gry w tenisa dalekie są od znanej nam rozgrywki na korcie. Gdy dziecko nie jest jeszcze oswojone z zasadami i sprzętem, zajęcia powinny być dostosowane do jego wieku i możliwości. Dominuje zabawa, choć od początku jest ukierunkowana tak, by przygotowywać dziecko fizycznie do przyszłych, poważniejszych treningów. - Bawimy się na przykład w berka – mówi Krzysztof. - Dzieci, które dadzą się złapać, muszą wykonywać różne ćwiczenia: przechodzą z nogi na nogę w przysiadzie wysuniętym, wzmacniając w ten sposób mięśnie brzucha i pracując nad równowagą. Innym razem mają kilka razy wskoczyć i wyskoczyć z obręczy, ćwicząc tym samym skoczność, a jeszcze innym razem klaszcząc pod kolanami, trenują szybkość ruchów cyklicznych. Jak widać w tej zabawie przemycamy całkiem przydatne w tenisie umiejętności.

Od początku zabawom towarzyszą piłki i rakiety. Służą oswojeniu się dziecka ze sprzętem przygotowując do poważniejszych treningów. Na początku zajęcia trwają godzinę i organizowane są raz w tygodniu. Cena za godzinę pracy instruktora to około 50 zł. Z czasem, gdy dziecko zacznie grać na poważnie, trzeba będzie do tego doliczyć cenę za wynajem kortu (otwarte kosztują od 10 do 50 zł za godzinę; kryte i hale tenisowe – od 50 zł wzwyż).
Kierując się wyborem odpowiedniej szkółki tenisowej, warto zwrócić uwagę na miejsca oferujące specjalne hale do mini tenisa, w których korty są mniejsze i wyposażone w odpowiednią, miękką nawierzchnię. W takich ośrodkach zajęcia prowadzone są zwykle w grupach 5 – 10 osobowych.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • Renata36 | 29-09-2011 08:07:26

    Tylko 20 zł za lekcję tenisa w Akademii Tenisa Ziemnego PROMASTER - oferta dla dzieci i młodzieży! Pobierz za darmo bon ze strony Bonodajnia.pl: Bon upoważnia do zniżki na lekcję tenisa z 55 zł na 20 zł dla dzieci i młodzieży od 4 do 16 roku życia. Przed wizytą proszę umówić się na trening pod numerem telefonu: 71 793 04 70 lub 605 310 906.
  • dori32k | 15-01-2015 14:46:55

    świetna sprawa. u nas w przedszkolu, w Pomarańczowej Ciuchci też odbywają się zajęcia z gry w tenisa. Moja córka uczęszcza i jest bardzo zadowolona a ma 4 latka.
  • martynka002 | 19-01-2015 14:12:26

    u nas w przedszkolach niektorych tez takie zabawy sie odbywaja. Jak dla mnie super.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawy, wychowanie dziecka, sport, ćwiczenia

Polecamy

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Do picia najlepsza jest przegotowana woda.

Dopajanie

Jeśli karmisz dziecko tylko piersią, to przez pierwszych sześć miesięcy nie musisz go ani dokarmiać ani dopajać. Natura tak to wymyśliła, że organizm kobiety produkuje tyle mleka (bogatego we wszystkie składniki odżywcze i przeciwciała chorób przebytych...

czytaj

Dzieci nie rodzą się potworami.To niektórzy rodzice robią z nich nieznośne istoty.

Niegrzeczne dziecko. Fatalne skutki błędów wychowawczych

Nie da się rozpieścić dziecka, które nie ukończyło dziewięciu miesięcy. Maluszek płacze tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Już ciut starsze dziecko używa płaczu by wymusić na mamie nieustającą obecność czy noszenie na rękach. Rozpoczyna się...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj