Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak pozbyć się rozstępów na brzuchu i biuście, które powstały w czasie ciąży?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

Należy podkreślić, że raz powstały rozstęp jest możliwy do całkowitego zlikwidowania tylko chirurgicznie, co wiąże się z powstaniem blizny po wycięciu powierzchni, na której są rozstępy.

Lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

Lek. med. Maciej Rogala

Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ jeśli nie ma nadmiaru skóry, nie ma też możliwości wycięcia rozstępów, które znajdują się na dużej powierzchni. Dlatego profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja skóry w czasie ciąży jest bardzo ważna. W ciąży skóra przyszłej mamy ulega rozciąganiu, a działanie hormonów sprawia, że jest ona dodatkowo bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Podstawą pielęgnacji skóry u kobiet w ciąży jest regularne stosowanie (już od pierwszych dni) kremów i balsamów zawierających substancje odżywcze i nawilżające, które uelastyczniają tkankę. Warto zwrócić uwagę, by w składzie takich kosmetyków były zawarte substancje takie jak: mocznik, olej z avocado, wyciąg z migdałów, masło karite.

Tym kobietom, u których rozstępy już wystąpiły medycyna estetyczna oferuje metody, dzięki którym rozstępy stają się praktycznie niewidoczne, a skóra robi się gładka i jędrna. Zabiegi te można podzielić na cztery grupy: zabiegi mezoterapii igłowej, mezoterapii bezigłowej, zabiegi laserowe, endermologia oraz zabiegi wspomagające, np. mikrodermabrazja. Rodzaj terapii dobiera się zawsze indywidualnie w zależności od powierzchni i wielkości rozstępów oraz jakości i kondycji skóry. Może zdarzyć się, że wystarczy zastosować np. mezoterapię bezigłową z użyciem substancji ujędrniających i liftingujących, a w niektórych przypadkach konieczne będzie zastosowanie wszystkich metod. Większość zabiegów można rozpocząć dopiero po zakończeniu karmienia.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Nierzadko rodzice zatrzymują dziecko w swojej sypialni, bo to oni tego potrzebują.

Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj