Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak pozbyć się rozstępów na brzuchu i biuście, które powstały w czasie ciąży?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

Należy podkreślić, że raz powstały rozstęp jest możliwy do całkowitego zlikwidowania tylko chirurgicznie, co wiąże się z powstaniem blizny po wycięciu powierzchni, na której są rozstępy.

Lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

Lek. med. Maciej Rogala

Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ jeśli nie ma nadmiaru skóry, nie ma też możliwości wycięcia rozstępów, które znajdują się na dużej powierzchni. Dlatego profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja skóry w czasie ciąży jest bardzo ważna. W ciąży skóra przyszłej mamy ulega rozciąganiu, a działanie hormonów sprawia, że jest ona dodatkowo bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Podstawą pielęgnacji skóry u kobiet w ciąży jest regularne stosowanie (już od pierwszych dni) kremów i balsamów zawierających substancje odżywcze i nawilżające, które uelastyczniają tkankę. Warto zwrócić uwagę, by w składzie takich kosmetyków były zawarte substancje takie jak: mocznik, olej z avocado, wyciąg z migdałów, masło karite.

Tym kobietom, u których rozstępy już wystąpiły medycyna estetyczna oferuje metody, dzięki którym rozstępy stają się praktycznie niewidoczne, a skóra robi się gładka i jędrna. Zabiegi te można podzielić na cztery grupy: zabiegi mezoterapii igłowej, mezoterapii bezigłowej, zabiegi laserowe, endermologia oraz zabiegi wspomagające, np. mikrodermabrazja. Rodzaj terapii dobiera się zawsze indywidualnie w zależności od powierzchni i wielkości rozstępów oraz jakości i kondycji skóry. Może zdarzyć się, że wystarczy zastosować np. mezoterapię bezigłową z użyciem substancji ujędrniających i liftingujących, a w niektórych przypadkach konieczne będzie zastosowanie wszystkich metod. Większość zabiegów można rozpocząć dopiero po zakończeniu karmienia.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • Agus909090 | 16-10-2013 12:25:38

    Witaj, najlepszym sposobem jest regularne smarowanie odpowiednim kremem na rozstępy. Ostatnio czytałam ciekawy artykuł na rozstepowo.pl kobieta opisuje jak udało jej się zwalczyć rozstępy. Ciekawy dla Ciebie będzie też temat dobrania odpowiedniego kremu na rozstępy. Pozdrawiam!
  • dzangusia | 24-10-2014 09:59:47

    U mnie po ciąży pozostały rozstępy na brzuchu i po wewnętrznej stronie ud, zaczęłam stosować krem firmy palmers, używam go od jakiś 2 tygodni i już zauważyłam różnice, rozstępy na brzuchy zbladły, będę kontynuowała kurację cena kremu w jest przystępna około 25-30 zł, za 125 ml, ale jego konsystencja jest gęsta i naprawdę na długo wystarcza. Na zmianę z w/w kremem używam serum Perfecta slim fit ...
  • donnavito | 24-12-2014 23:30:10

    Rozstępy to w duzej mierze wynik genów, mozna utyć 30 kg i nie mieć żadnego, albo utyć 10 kg i miec dużo, smarowanie nie wszystkim pomaga, ale warto próbowac. Jeśli juz są, można je potraktowac kremem na blizny z apteki, troche zejdą, medycyna estetyczna ciągle sporo kosztuje, a zabiegów musi być kilka. A w ogóle rozstępy to taki może nieładny, ale zawsze medal za to, ze dałyśmy radę donosic na...
  • donnavito | 24-12-2014 23:31:33

    A co do kremów, był kiedys taki Fissan, używali go kulturyści, w drogeriach go nie widuję, ale moze w necie jest. Był podobno świetny.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Aktualnie obowiązują dwa oznaczenia noworodka  plastikowe opaski na rączkę i na nóżkę dziecka. Matka otrzymuje identyfikator.

Czy w szpitalu mogą zamienić nam dziecko

Choć położne zapewniają, że dziś są takie oznakowania dzieci i matek w szpitalu, że nikt ze szpitala nie wyjdzie z nie swoim dzieckiem, lepiej się maleństwu od początku dobrze przyglądnąć. Tak na wszelki wypadek.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj