Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Choroba lokomocyjna

Imbir łagodzi dolegliwości

Jeśli malec źle znosi podróż, lepiej wyruszyć w drogę wieczorem, kiedy nie świeci słońce i jest chłodniej. Gdy dziecko w czasie jazdy śpi, choroba lokomocyjna mu nie dokucza.

Jeśli malec źle znosi jazdę autem, należy często się zatrzymywać, by mógł się przewietrzyć i pochodzić.

Fot. iStockphoto

Jeśli malec źle znosi jazdę autem, należy często się zatrzymywać, by mógł się przewietrzyć i pochodzić.

 

***

Co z apteki przed podróżą?

Maluszkom poniżej 3. roku można jedynie podać Diphergan w syropie (na receptę), który ma działanie przeciwwymiotne. Podaje się go na godzinę przed podróżą w dawce 0,5-1 mg na kilogram masy ciała. Można też zastosować jakiś lek homeopatyczny, np. Cocculine, ale trzeba go zacząć podawać już dzień przed planowanym wyjazdem. Przed podaniem leku małemu dziecku zawsze warto zapytać o radę pediatrę!

Dzieciom od 3. roku życia można podać syrop Lokomotiv (5-10 ml) przed podróżą lub w trakcie jej trwania (do 4 razy na dobę). Alternatywna metoda to plaster akupresurowy Transway, który poprzez ciągły masaż odpowiedniego punktu na nadgarstkach, przeciwdziała występowaniu objawów choroby lokomocyjnej. Plastry umieszcza się na obu nadgarstkach jednocześnie, należy je przykleić 15 minut przed rozpoczęciem podróży.

Popularny Aviomarin nie nadaje się dla dzieci poniżej 5. roku życia, podobnie jak Avioplant, który można podać dzieciom po 6. roku życia. Oba leki (1 tabletkę) podaje się na pół godziny lub godzinę przed podróżą.

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wymioty, podróż z dzieckiem, leki, isofix, fotelik, aviomarin

Podobne dyskusje na forum

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Nierzadko rodzice zatrzymują dziecko w swojej sypialni, bo to oni tego potrzebują.

Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Dzieci lepiej brać do tradycyjnego kina niż na projekcje 3D.

Filmy trójwymiarowe groźne dla dzieci poniżej 6. roku życia

Gry i filmy trójwymiarowe uszkadzają wzrok i mózg, zwłaszcza dzieci do lat sześciu, u których system nerwowy dopiero się rozwija - ostrzegają francuscy naukowcy. Nie znaczy to, że nie można wziąć dziecka do kina raz na jakiś czas, ale warto wiedzieć, że...

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj