Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Choroba lokomocyjna

Imbir łagodzi dolegliwości

Jeśli malec źle znosi podróż, lepiej wyruszyć w drogę wieczorem, kiedy nie świeci słońce i jest chłodniej. Gdy dziecko w czasie jazdy śpi, choroba lokomocyjna mu nie dokucza.

Jeśli malec źle znosi jazdę autem, należy często się zatrzymywać, by mógł się przewietrzyć i pochodzić.

Fot. iStockphoto

Jeśli malec źle znosi jazdę autem, należy często się zatrzymywać, by mógł się przewietrzyć i pochodzić.

 

***

Co z apteki przed podróżą?

Maluszkom poniżej 3. roku można jedynie podać Diphergan w syropie (na receptę), który ma działanie przeciwwymiotne. Podaje się go na godzinę przed podróżą w dawce 0,5-1 mg na kilogram masy ciała. Można też zastosować jakiś lek homeopatyczny, np. Cocculine, ale trzeba go zacząć podawać już dzień przed planowanym wyjazdem. Przed podaniem leku małemu dziecku zawsze warto zapytać o radę pediatrę!

Dzieciom od 3. roku życia można podać syrop Lokomotiv (5-10 ml) przed podróżą lub w trakcie jej trwania (do 4 razy na dobę). Alternatywna metoda to plaster akupresurowy Transway, który poprzez ciągły masaż odpowiedniego punktu na nadgarstkach, przeciwdziała występowaniu objawów choroby lokomocyjnej. Plastry umieszcza się na obu nadgarstkach jednocześnie, należy je przykleić 15 minut przed rozpoczęciem podróży.

Popularny Aviomarin nie nadaje się dla dzieci poniżej 5. roku życia, podobnie jak Avioplant, który można podać dzieciom po 6. roku życia. Oba leki (1 tabletkę) podaje się na pół godziny lub godzinę przed podróżą.

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wymioty, podróż z dzieckiem, leki, isofix, fotelik, aviomarin

Podobne dyskusje na forum

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj