Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Choroba lokomocyjna

Imbir łagodzi dolegliwości

Jeśli malec źle znosi podróż, lepiej wyruszyć w drogę wieczorem, kiedy nie świeci słońce i jest chłodniej. Gdy dziecko w czasie jazdy śpi, choroba lokomocyjna mu nie dokucza.

Jeśli malec źle znosi jazdę autem, należy często się zatrzymywać, by mógł się przewietrzyć i pochodzić.

Fot. iStockphoto

Jeśli malec źle znosi jazdę autem, należy często się zatrzymywać, by mógł się przewietrzyć i pochodzić.

 

***

Co z apteki przed podróżą?

Maluszkom poniżej 3. roku można jedynie podać Diphergan w syropie (na receptę), który ma działanie przeciwwymiotne. Podaje się go na godzinę przed podróżą w dawce 0,5-1 mg na kilogram masy ciała. Można też zastosować jakiś lek homeopatyczny, np. Cocculine, ale trzeba go zacząć podawać już dzień przed planowanym wyjazdem. Przed podaniem leku małemu dziecku zawsze warto zapytać o radę pediatrę!

Dzieciom od 3. roku życia można podać syrop Lokomotiv (5-10 ml) przed podróżą lub w trakcie jej trwania (do 4 razy na dobę). Alternatywna metoda to plaster akupresurowy Transway, który poprzez ciągły masaż odpowiedniego punktu na nadgarstkach, przeciwdziała występowaniu objawów choroby lokomocyjnej. Plastry umieszcza się na obu nadgarstkach jednocześnie, należy je przykleić 15 minut przed rozpoczęciem podróży.

Popularny Aviomarin nie nadaje się dla dzieci poniżej 5. roku życia, podobnie jak Avioplant, który można podać dzieciom po 6. roku życia. Oba leki (1 tabletkę) podaje się na pół godziny lub godzinę przed podróżą.

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • mikaa997 | 02-03-2015 11:10:57

    oj choroba lokomocyjna była zmorą mojego dzieciństwa ;( Mi najbardziej pomagało nie patrzenie przez boczne szyby. Najlepiej spoglądać tylko przed siebie bo wszystkie migające bokiem obrazy tylko wzmagały mdłości

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wymioty, podróż z dzieckiem, leki, isofix, fotelik, aviomarin

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj