Jeśli malec źle znosi podróż, lepiej wyruszyć w drogę wieczorem, kiedy nie świeci słońce i jest chłodniej. Gdy dziecko w czasie jazdy śpi, choroba lokomocyjna mu nie dokucza.
***
Co z apteki przed podróżą?
Maluszkom poniżej 3. roku można jedynie podać Diphergan w syropie (na receptę), który ma działanie przeciwwymiotne. Podaje się go na godzinę przed podróżą w dawce 0,5-1 mg na kilogram masy ciała. Można też zastosować jakiś lek homeopatyczny, np. Cocculine, ale trzeba go zacząć podawać już dzień przed planowanym wyjazdem. Przed podaniem leku małemu dziecku zawsze warto zapytać o radę pediatrę!
Dzieciom od 3. roku życia można podać syrop Lokomotiv (5-10 ml) przed podróżą lub w trakcie jej trwania (do 4 razy na dobę). Alternatywna metoda to plaster akupresurowy Transway, który poprzez ciągły masaż odpowiedniego punktu na nadgarstkach, przeciwdziała występowaniu objawów choroby lokomocyjnej. Plastry umieszcza się na obu nadgarstkach jednocześnie, należy je przykleić 15 minut przed rozpoczęciem podróży.
Popularny Aviomarin nie nadaje się dla dzieci poniżej 5. roku życia, podobnie jak Avioplant, który można podać dzieciom po 6. roku życia. Oba leki (1 tabletkę) podaje się na pół godziny lub godzinę przed podróżą.
mikaa997 | 02-03-2015 11:10:57