Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Ile kosztuje niemowlak?

Becikowe nie wystarczy

Obliczyliśmy ile kosztuje utrzymanie dziecka od jego urodzenia do roku. W zależności od zasobności portfela rodziców przedstawiamy trzy wersje: silver (tańsze artykuły), gold (towary ze średniej półki) i  platynowa (artykuły najdroższe). W obliczeniach pominęliśmy wizyty lekarskie, zakup lekarstw, koszty związane z zatrudnieniem opiekunki lub żłobka. Roczny koszt utrzymania malucha może wynieść od 6000 zł do nawet ponad 54 tysięcy złotych.

Becikowe nie wystarczy na wszystkie niezbędne dla dziecka produkty

Fot. Monika Bajkowska

Becikowe nie wystarczy na wszystkie niezbędne dla dziecka produkty

W wersji silver podajemy artykuły, które są tańsze i niezbędne dla dzidziusia. Są to produkty łatwo dostępne np. supermarketach czy sklepach z akcesoriami dla dzieci lub w Internecie.

Wersja gold to propozycja dla zamożnych rodziców. Są w niej artykuły bardzo dobrej jakości, wiele z nich jest rekomendowanych przez lekarzy.

Towary najdroższe są dla posiadaczy platynowych kart kredytowych. Artykuły są trudno dostępne w Polsce, zazwyczaj trzeba je sprowadzać z zagranicy. Jednak nie każdy sklep internetowy wysyła towar do Polski. Powstały serwisy pośredniczące w wysyłce zakupionych towarów. Jednym z nich jest US Pack http://uspack.pl, który realizuje przesyłki z amerykańskich sklepów, odmawiających wysyłki swoich towarów do Polski. Podobne usługi prowadzi firma Polamer http://www.polamerusa.com oraz www.myus.com. Za przesłanie do nas paczki ważącej 2 kilogramy firma pośrednicząca żąda ok. 200 zł.

 

Wersja najtańsza - Silver

Ziajka płyn do kąpieli 200 ml: 9,60 zł x 5 = 48 zł

Ziajka szampon 200 ml: 6,20 zł x 4 = 24.80 zł

Ziajka krem do pielęgnacji 50 ml: 4,00 zł x 5 = 20 zł

Ziajka maść przeciw odparzeniom 50 ml: 6 zł x 10 = 60 zł

Bambino oliwka 300 ml: 12,20 zł x 4 = 48.80 zł

Bambino krem ochronny 150 ml: 7,00 zł x 2 = 14 zł

Bambino chusteczki dla niemowląt 10 op. x 7,30 =73 zł

Pieluchy Pampers Newborn ( 1 op. = 44 szt. = 28 zł ) 20 opak. x 28 zł  = 560 zł

(zmieniane przez pierwsze trzy miesiące 10 x dziennie)

Pieluchy Bambino Midi ( 1 opak. =  35 szt. = 19 zł ) 46 opak. x 19 zł = 874 zł

(zmieniane 6 razy dziennie przez 9 m-cy)

Wanienka Graco: 32,60 zł

Nożyczki dla niemowląt Canpol:  6 zł

Szczotka i grzebień BabyOno: 5,60 zł

Aspirator do nosa Sanity: 3,60 zł

Przewijak: ok. 50 zł

Smoczek uspokajający Nuby: ok. 6,90 zł x 7 = 48.30 zł

Fotelik samochodowy 0-13 kg Uni Baby: 95 zł

Fotelik samochodowy 9-18 kg Rico 4baby: 169 zł

Butelka: 3 x 10 zł = 30 zł

Nocnik Tega: 4.85 zł

Materac piankowy: ok. 35 zł

Kojec Arti: 55 zł

Leżaczek Adbor ok. 110 zł

Łóżeczko Klupś: ok. 120 zł

Wózek głęboki: ok. 200 zł

Spacerówka: ok. 90 zł

Pościel: ok. 50 zł x 2 = 100 zł

Rożek: ok. 35 zł

Zabawki: 300 zł

Ubrania:  ok. 700 zł

Słoiczki kupowane od 6 m-ca: (obiadki ok. 4,50 zł za szt. jedzone 1 raz dziennie) = 810 zł

Deserki ok. 3,50 za szt. jedzone 1 raz dziennie = 630 zł

Herbatki Bobovita lub Hipp (kupowane od 6 m-ca, 1 opak. starcza na miesiąc, przy podawaniu 2-3 razy dziennie)  7 x 12 zł = 84 zł 

Soczki Bobo Frut, Hipp ok. 2,50 zł (jeden dziennie od 6. m-ca) 450 zł

Kaszki: (1 opak. = ok. 6 zł) 30 opak. x 6 zł = 180 zł (zakładając że podajemy kaszki od 6. m-ca dwa razy dziennie)

Mleko Bebiko 2 ( 1 opak. = 350 g = 12 zł ) 11 opak. x 12 zł = 132 zł

(zakładając, że podajemy od 6. m-ca 4 x dziennie)

Wersja najtańsza, Silver, razem: ok. 6,198,55 zł

 



 
Wersja średnia - Gold

Nivea pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała 200 ml: 8,22 zł x 3 = 264.66 zł

Nivea szampon 200 ml: 11,99 zł x 4 = 47.96 zł

Nivea Baby płyn do kąpieli z oliwką 200 ml: 12,50 zł x 5 = 62.50 zł

Nivea chusteczki do pupy 10 op. x 11 zł = 110 zł

Johnson&Johnson baby oliwka 200 ml: 9,00 zł x 4 = 36 zł

Wanienka z termometrem BéBé-JOU: 170 zł

Nożyczki dla niemowląt Chicco: 17 zł

Pieluchy Huggies Newborn (1 opak. = 28 szt. =18 zł.) 32 opak. x 18 zł za jedno = 576 zł  (zmieniane przez pierwsze trzy miesiące ok. 10 x dziennie)

Pieluchy Huggies Classic (1 opak. = 60 szt.= 48 zł) 27 opak. x 48 zł za jedno = 1296 zł

(zmieniane ok. 6 x dziennie przez 9 m-cy)

Szczotka z miękkiego naturalnego włosia z grzebieniem BéBé-JOU: 35 zł

Aspirator do nosa Chicco: 10,50 zł

Przewijak Haba 659 zł

Leżaczek bujaczek Fisher Price: 498 zł

Nosidełko Active BabyBjörn 369 zł

Smoczek Baby Dior  207 zł x 7 = 1449 zł

Fotelik samochodowy  0 -13 kg Recaro young profi plus  569 zł

Fotelik samochodowy 9-36 kg  Recaro 739 zł

Spacerówka Mutsy: 1603 zł

Materac gryczano-kokosowy: 80 zł

Butelka Baby Dior 250 ml: 185 zł x 3 = 555 zł

Nocnik z pozytywką: 13.80 zł

Kojec Kaja Berber: 170 zł

Łóżeczko Drewex: ok. 628 zł

Mata edukacyjna Fisher Price: 175 zł

Pościel Gianni Ferrara ok. 250 zł  x 2 = 500 zł

Wózek Inglesina 3199 zł

Rożek Gluck: ok. 69 zł

Zabawki na każdy przedział wiekowy: ok. 600 zł

Ubrania ok. 900 zł

Słoiczki kupowane od 6 m-ca: (obiadki ok. 4,50 zł za szt. jedzone 1 raz dziennie) = 810 zł

Deserki ok. 3,50 za szt. jedzone 1 raz dziennie = 630 zł

Herbatki Bobovita lub Hipp (kupowane od 6 m-ca, 1 opak. starcza na miesiąc przy podawaniu 2-3 razy dziennie)  7 x 12 zł = 84 zł 

Soczki Bobo Frut, Hipp ok. 2,50 zł (jeden dziennie od 6 m-ca) 450 zł

Kaszki: (1 opak. = ok. 6 zł) 30 opak. x 6 zł (zakładając, że podajemy kaszki od 6. m-ca dwa razy dziennie) = 180 zł

Mleko Bebilon 2 ( 1 opak. = 350 g = 19 zł ) 11 opak. x 19 zł = 209 zł

(zakładając, że podajemy od 6. m-ca 4 x dziennie)

Wersja średnia, Gold: ok. 17,764,42 zł

 

Wersja najdroższa - Platinium

Pieluchy Bella Happy Newborn: (1 opak. = 42 szt.= 32 zł ) 22 opak. x 32 zł za jedno = 704 zł

(zmieniane przez pierwsze trzy miesiące ok. 10 x dziennie)

Pieluchy Bella Happy Junior: (1 opak. = 66 szt.= 69 zł ) 24 opak. x 69 zł = 1656 zł

(zmieniane ok. 6 x dziennie przez 9 m-cy)

Pampers sensitive chusteczki do pupy 10 op. x 16,00 zł = 160 zł

Mustela Bebe krem ochronny do twarzy 40 ml: 27,97 zł x 3 = 83.91 zł

Mustela delikatny szampon z rumiankiem 200 ml: 27,49 zł x 4 = 109.00 zł

Mustela krem do skóry pośladków 50 ml: 24,99 zł x 10 = 249.90 zł

Mustela Bebe żel do mycia głowy i ciała 500 ml: 64,00 zł x 4 = 256 zł

Mustela Bebe mleczko nawilżające do ciała 300 ml: 52,00 zł x 5 = 260 zł
Wanienka Fisher Price 230 zł

Komoda kąpielowa Brevi: 420 zł

Nożyczki dla niemowląt chromowane: 28 zł

Szczotka i grzebień z miękkiego naturalnego włosia Saks 320 zł

Aspirator do nosa Frida: 30 zł

Stół do przewijania Franke: 5702 zł

Leżaczek Bloom: 980 zł

Kołyska Lulla Smith 2600 zł

Nosidełko Gucci: 2700 zł

Smoczek Canpol z termometrem: 35 zł x 7 = 245 zł

Smoczek Aristabrat z kamykami Swarovskiego: ok. 300 zł

Diamentowy smoczek z 14-karatowego białego złota z 278 diamentami Personalized Pacifiers 38910 zł

Fotelik samochodowy 0-13 kg  Emmaljunga: 1198 zł

Fotelik samochodowy 9-18 kg maxi cosi priori fix: 1330 zł
Wózek głęboki Balmoral marki Silver Cross: 6460 zł

Spacerówka Fendi i Aprica: 3520 zł

Łóżeczko Bratt Decor: 3850 zł

Rożek Burberry: 370 zł

Butelka Dolce and Gabbana 250 ml 3 szt.: 336 zł x 3 =  1008 zł

Nocnik Fisher Price: 156 zł

Materac kokos-pianka-gryka: 120 zł

Kojec Geuther Luna - Parc: 859 zł

Pościel Wool Star ok. 1700 zł x 2 = 3400 zł
   
Pokrowiec na butelkę Fendi: 1210 zł

Huśtawka Graco sweetpeace: 1179 zł

Mata edukacyjna Haba 443 zł

Zabawki na każdy przedział wiekowy: ok. 2.5 tys. zł

Ubrania ok. 5 tys. zł

Śliniaczki 3 szt. Juicy Couture = 248 zł
Świnka skarbonka dla dziewczynki lub chłopca różowa lub niebieska z kryształkami Swarovskiego = 1726 zł

Srebrna łyżeczka Ralph Lauren = 360 zł

Srebrny gryzak  Ralph Lauren = 360 zł
 
Słoiczki kupowane od 6 m-ca: (obiadki ok. 4,50 zł za szt. jedzone 1 raz dziennie) = 810 zł

(deserki ok. 3,50 za szt. jedzone 1 raz dziennie) = 630 zł

Herbatki Bobovita lub Hipp(kupowane od 6 m-ca, 1 opak. starcza na miesiąc przy podawaniu 2-3 razy dziennie)  7 x 12 zł =84 zł 

Soczki Bobo frut, Hipp ok. 2,50 zł (jeden dziennie od 6 m-ca) 450 zł

Kaszki: (1 opak. = ok. 6 zł) 30 opak. x 6 zł = 180 zł (zakładając że podajemy kaszki od 6. m-ca dwa razy dziennie)

Mleko Enfamil 2 (1opak.= 400 g = 26 zł) 11 opak. x 26 zł = 286 zł

(zakładając, że podajemy od 6. m-ca 4 x dziennie)

Wersja najdroższa, Platinium: ok. 54,809,72 zł

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • Modzelka8 | 16-02-2015 16:37:38

    Becikowe było i minęło, już dawno o nim zapomnieliśmy Rzeczywiście utrzymanie maluszka to ogromny wydatek, same pampersy w naszym przypadku kosztują 30 zł a paczka starcza średnio na 6 dni. Ale pieniądze są niczym. Najważniejsze jest to że możemy codziennie podziwiać ten piękny uśmiech
  • mikaa997 | 17-02-2015 18:50:07

    Racja pieniądze to kwestia drugorzędna. Uśmiech dziecka jest największym prezentem. Niestety są rzeczy które są niebędne i trzeba kupić i niestety uważam że są zbyt drogie. Rząd narzeka na niż demograficzny więc niech przeanalizują stosunek cen dziecięcych artykułów do zarobków.
  • mikaa997 | 17-02-2015 18:53:42

    Jeszcze mi się coś przypomniało... Mamusie jeśli chcecie zaoszczędzić to polecam obecne media społecznościowe, gdzie po pierwsze można znaleźć grupy dla mam które wymieniają się rzeczami, oddają jes lub sprzedają za symboliczne kwotym, a po drugie wiele firm organizuje tam konkursy gdzie można wygrać np jakieś kosemtyki dla dzidziusia itp. Polecam
  • Doris85 | 04-04-2015 16:02:38

    Dla dziecka kupujemy rzeczy z polki cenowej, na ktora mozemy sobie pozwolic. Wysoka cena nie zawsze jest rownoznaczna z wysoka jakoscia. I kompletujac wyprawke nie licze ile lacznie na wszystko wydalam. Wole zrezygnowac z jakiegos zakupu dla siebie i zaoszczedzone w ten sposob pieniadze przeznaczyc dla dziecka.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Trzeba obserwować dziecko bawiące się w wodzie - szybka reakcja po ewentualnym podtopieniu minimalizuje ryzyko wtórnego utonięcia

Wtórne utonięcie. Szczególnie narażone są małe dzieci

U dziecka, które uległo podtopieniu bądź zachłyśnięciu wodą lub innym płynem np. w trakcie picia, może dojść do tzw. wtórnego utonięcia. Może to się stać np. w nocy w jego łóżku. Szacuje się, że objawy wtórnego utopienia mogą wystąpić u 10-15 proc. osób, u...

czytaj

Dłuższa niż 4 godziny przerwa w karmieniu piersią może spowodować powrót pracy jajników i odblokowanie systemu hormonalnego.

Krwawienie w połogu

We wczesnym połogu, czyli w pierwszych dniach po porodzie, kobieta krwawi, ponieważ macica się obkurcza i oczyszcza. – Krwawienie tuż po porodzie nazywamy „odchodami”. Z początku są one krwiste, później brunatne, żółtawe, a na końcu szkliste, śluzowe....

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj