Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wózek wielofunkcyjny

Trzy w jednym

Wózek dla twojego dziecka musi być wygodny też dla ciebie, bo bardzo możliwe, że będziesz z niego korzystała przez blisko dwa lata. Tak jak ja.Kupiłam wózek, który miał trzy części – stelaż, gondolę i spacerówkę. Spisał się na medal. Wyhuśtał i wylulał moje dzieci, a teraz spaceruje w nim już czwarta maleńka dziewczynka, córeczka znajomych.

Najwygodniejszy dla dziecka i mamy jest wózek na dużych i szerokich kółkach, o miękkim zawieszeniu.

Fot. iStockphoto

Najwygodniejszy dla dziecka i mamy jest wózek na dużych i szerokich kółkach, o miękkim zawieszeniu.

Duże kółka do kołysania

A z moim wózkiem to było tak. Intuicyjne przeczuwałam, że moje dzieci będą potrzebowały dużo kołysania. Wybrałam więc wózek na dużych kółkach (odczepianych do umycia czy też spakowania), szerokich oponach (od czasu do czasu korzystałam z pompki rowerowej) i o bardzo miękkim zawieszeniu. Cudownie delikatnie kołysał się w każdą stronę. Nieskończoną ilość razy pomogło mi to ukołysać przebudzone zbyt wcześnie dziecko.

 

Praktyczne kolory

Poza tym zdecydowałam się na granatowo–białe kolory wózka. Wszystkie znajome mamy przestrzegały mnie, że może brakować mi czasu na częste pranie wózka. Potwierdziło się. Przydała się też regulowana rączka, duży bagażnik i spora torba przyczepiana do rączki wózka.
Po około pół roku, góra siedmiu miesiącach, dziecko wyrasta z gondoli, chce więcej siedzieć, rozglądać się, mniej śpi. Wtedy zamieniłam gondolę na spacerówkę. Była szeroka (swobodnie spały w niej moje półtoraroczne córki), miała trójstopniową regulację oparcia i dołączaną parasolkę. Budę trzeba było przełożyć z gondoli. Przypięte szelkami dziecko, nawet to, które jeszcze dobrze samo nie siedziało, mogło jeździć na spacery w pozycji półsiedzącej i obserwować świat. Spacerówkę mogłam przypinać albo przodem do siebie (to sprawdza się przy młodszym dziecku) albo przodem do kierunku jazdy.
I jeszcze jedna rzecz okazała się praktyczna. Stelaż był na tyle lekki, że bez problemów mogłam sama go składać i wkładać do bagażnika. Łatwo więc było mi wybrać się z dzieckiem na zakupy czy na spacer do parku w innej części miasta. A kółka to w ogóle był strzał w dziesiątkę, bo dzięki nim całkiem swobodnie jeździłam ze śpiącym dzieckiem po plaży.
To pewne, że jeśli wejdziesz do sklepu ze sprzętem dla dzieci, przeżyjesz zawrót głowy. Dlatego lepiej, jeśli przed pójściem na zakupy, będziesz miała przygotowany konkretny plan.

Zdaniem eksperta

  • Avatar

    mgr rehabilitacji Anna Boryczka

    Terapeuta z Kliniki Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD.

    Zespół Poradni Specjalistycznych i Rehabilitacyjnych Maluch w Warszawie.

    Kiedy dziecko jest gotowe na wózek - „parasolkę"?

    Do takiej najprostszej „parasolki", bez możliwości odchylenia oparcia,  radzę wsadzać dziecko najwcześniej po ósmym miesiącu, kiedy potrafi już pewnie siedzieć. Jeśli jednak w tym wieku nie utrzymuje stabilnej pozycji siedzącej, to „parasolka" się dla niego nie nadaje. Na pewno nie powinno się jej używać na długie spacery, ponieważ jest ona po prostu niewygodna, dziecku trudno w niej zmienić pozycję lub wygodnie spać. „Parasolki" mogą dla takich dzieci służyć jedynie do podwożenia ich na przykład z parkingu do domu czy sklepu. Wózki te lepiej sprawdzają się dla dzieci w miarę pewnie chodzących, około półtorarocznych, bo dzieci te trochę jadą w wózku, trochę chodzą, a więc nie muszą przebywać ciągle w tej samej pozycji.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: Justyna_K, dorota2010.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wyprawka dla dziecka, wózek, spacerówka, spacer, gondola

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Chodziki są nie tylko zbędne, ale też szkodliwe.

Chodzik dla dziecka. Opinie lekarzy

Moje zdanie o chodzikach jest bardzo krytyczne. Uważam, że to niepotrzebny gadżet, który ma uwolnić mamę od dziecka i ograniczyć jego przestrzeń życiową. W chodziku dziecko na pewno nie wejdzie na schody – a raczkujące prędzej czy później zacznie się na...

czytaj

Lekarz kontroluje ciemiączko podczas każdego badania poprzedzającego szczepienie dziecka.

Ciemiączko. Wypukłe, małe, duże, pulsujące

Tę miękką powierzchnię pomiędzy kośćmi czaszki można wyczuć, dotykając delikatnie palcem. Co w ciemiączku może być powodem do niepokoju? Po pierwsze tempo jego zarastania, po drugie - zapadanie się ciemiączka.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj