Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wyprawka

Spróbuj nie kupować wszystkiego

Układasz listę zakupów dla dziecka? Popytaj wśród znajomych z dziećmi. Może będą chcieli coś oddać, pożyczyć albo tanio sprzedać. Dużo sprzętu dla dzieci nie niszczy się i może z niego korzystać kilkoro maluchów.

Noworodek wyrasta z ubranek błyskawicznie. Nie warto robić za dużych zapasów.

Fot.iStockphoto

Noworodek wyrasta z ubranek błyskawicznie. Nie warto robić za dużych zapasów.

Są to łóżeczka, wózki, foteliki samochodowe, leżaczki, rożki, śpiworki, kocyki, wanienki, podgrzewacze do butelek, chusty i nosidełka.

 

Na spacer

Jeszcze zanim dziecko się urodzi, warto oczywiście mieć wózek - jeśli jest ciepło, już po kilku dniach po porodzie możesz zacząć wychodzić na spacery. Jeśli jest chłodniej, to po dziesięciu dniach też wyruszysz z domu. Na chłodniejsze miesiące musisz przygotować wcześniej kombinezon i cieplejszą czapeczkę (niepotrzebne są rękawiczki i szalik).
Są rzeczy których kupna nie odkładaj. Potrzebujesz odpowiedniego zapasu ubranek, pieluszek i kosmetyków. Nie zapomnij też o ręczniku z kapturem (jeden wystarczy). Przyda ci się kocyk i rożek, w który zawiniesz dziecko po kąpieli i do karmienia.

 

Do ubrania

Jeśli chodzi o ubranka, to przez pierwszych kilka tygodni będziesz potrzebowała trzy body z krótkim rękawem i trzy z długim zapinane w kroku, co ułatwia zmienianie pieluch. Kup także pięć par śpioszków (najlepiej zapinanych w kroku) i trzy bawełniane kaftaniki zapinane z przodu na guziczki lub napy. Przydadzą się też dwie bawełniane czapeczki, jedna cieniutka do wkładania po kąpieli, druga na spacer oraz ze trzy pary skarpetek. Maluszki szybko się wychładzają i np. dostają czkawki. Możesz wkładać maleństwu skarpetki, kiedy zmieniasz mu pieluszkę.
Przestrzegam przed kupowaniem zbyt dużej ilości ubrań. Dziecko z dwóch pierwszych rozmiarów (np. 56 i 62 cm) wyrasta błyskawicznie.

 

Do pielęgnacji

Najwięcej kosmetyków używać będziesz po wieczornej kąpieli. Tu praktyczny jest przewijak z ceratką. Do mycia noworodka nie potrzebujesz szamponu, ale mydła i delikatnej myjki lub kawałka tetrowej pieluszki.
Kosmetyki wybierz takie, które mają jak najmniej dodatków chemicznych. Dotyczy to też oliwki i chusteczek nawilżanych (na początek wystarczą dwa opakowania). Przyda się kilka tetrowych pieluszek. Możesz nimi wycierać fałdki dziecka, do osuszania których ręcznik jest za gruby. Używa się ich też do codziennej pielęgnacji przy karmieniu i przewijaniu.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • Lucynka | 02-10-2017 08:42:58

    Każdej młodej mamie na pewno się przyda praktyczna, funkcjonalna, a jednocześnie elegancka torba dla mamy babyono model Unigue. Torby są ciekawie zaprojektowane, z dużą ilością kieszeni, mają dodatkowe paski dzięki czemu można je nosić w ręku, na ramieniu oraz przypiąć do wózka. Mają modny kolor i wzór
  • owieczka78 | 11-12-2019 14:56:35

    dla mnie najprzyjemniejszym rzeczą w kupowaniu wyprawki to była zakup wóżka i jak tylko weszłam do sklepu to od razu wpadł mi w oko anex , prezentuję się świetnie. a do tego jest wózkiem wygodnym lekkim fajnie się odpina gondola , stelaż bardzo mocny i stabilny, koła duże przejada kazda nawierzchnie bez problemu super polecam
  • Niki16 | 29-10-2021 18:13:39

    Ja dla pierwszego dziecka kupowałam wyprawkę na cebababy w bardzo fajnych cenach, najbardziej jestem zadowolona z przewijaka jest w 100% bezpieczny wygodny i z łatwością się go czyści.
  • joannacygnar | 03-04-2023 14:33:56

    Wózek najwazniejszy moim zdaniem. praktyczny i jezdny, wygodny dla malucha i mamy. My poszlismy w Baby Jogger City Sights 2w1. Warty kazdej kwoty

Poczytaj również

Polecamy

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj