Ile kosztuje niemowlak?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

12-02-2009 13:08:35

Obliczyliśmy ile kosztuje utrzymanie dziecka od jego urodzenia do roku. W zależności od zasobności portfela rodziców przedstawiamy trzy wersje: silver (tańsze artykuły), gold (towary ze średniej półki) i  platynowa (artykuły najdroższe). W obliczeniach pominęliśmy wizyty lekarskie, zakup lekarstw, koszty związane z zatrudnieniem opiekunki lub żłobka. Roczny koszt utrzymania malucha może wynieść od 6000 zł do nawet ponad 54 tysięcy złotych.

czytaj więcej

ebobas87 (offline)

19-11-2011 23:36:18

Ruda Śląska
Nivea pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała 200 ml: 8,22 zł x 3 = 264.66 zł
chyba cos nie tak z tymi obliczeniami :/

gosiapob (offline)

06-12-2011 19:33:11

Kościerzyna
zapraszam na www.e-zoska.pl

martelka (offline)

05-07-2012 22:18:51

Mały dzieciak to skarbonka bez dna :/ Codziennie się o tym przekonuje … Najwięcej pochłaniają kasy pieluchy. Zmieniasz po kilka, czasem naście razy w ciągu dnia i nocy, paka się kończy, kupuje się nową, która swoje kosztuje i tak w koło Macieju…. Żałuję, ze nie miałam pojęcia o Bambino, jak moja córa potrzebowała pieluch. Siostra mi opowiadała, że można na nich dość przyoszczędzić. Nie to co przy Pampersach czy Huggiesach. A chłonnością i jakością nie odbiegają od nich prawie w ogóle… Ehh… Takie me szczęście :/

lenkaa82 (offline)

11-11-2014 15:20:41

warszawa
Pieluchy to przepaść … na szczęście biedronkowa Dada jest świetna i stosunkowo dobra cenowo.

martynka002 (offline)

09-12-2014 11:41:44

Koszty są może i duże ale jakie szczęście w domu i ile radości daje

moniaijulka (offline)

10-12-2014 14:41:46

Nowe
Rossmann'owskie pieluchy Babydream są nawet tańsze od Dady a lepiej wykonane i rozmiarowo najmniejsze z wszystkich pieluch co jest zaletą. My chyba mieliśmy jakąś pośrednią wersję między Silver a Gold bo nie możemy się do żadnej z tych dwóch wpasować spinning smiley sticking its tongue out Myślę, że tak rocznie wydamy na córkę 12-13 tys. smiling smiley bo kupujemy tanie artykuły i niektóre używane w świetnym stanie (jak kołyska za 250zł) ale także kupujemy bardzo drogie na które połowa osób by sobie nie pozwoliła ( huśtawka za 660zł).

Zresztą dziecko jest warte każdych pieniędzy i rodzice zrobią dla niego wszystko smiling smiley no prawie grinning smiley

mikaa997 (offline)

09-01-2015 19:45:03

Wrocław
Bardzo fajny artykuł winking smiley W wersji najtańszej uważam, że 10 opakowań chusteczek dla niemowlaka to zdecydowanie za mało na rok winking smiley
My staramy się wszystko wypośrodkować, jeśli jakiś produkt tańszy nam odpowiada to po prostu je kupujemy. Na pewno nie ma co inwestować w ubranka, warto je pożyczać, wymieniać się ze znajomymi. Moim zdaniem można sobie podarować kupowanie zabawek, tym bardziej że już po pwierszych świętach maluch ich trochę nazbiera od rodziny winking smiley

moniaijulka (offline)

09-01-2015 22:18:55

Nowe
mikaa997 u nas po pierwszych Świętach Julka dorobiła się mnóstwa ubranek a tylko 1 grzechotki hihi, ale i tak już się kuzynki oferowały,że dadzą nam zabaweczki jak ich dzieci z nich wyrosną, także zgodzę się z tobą, że z kupowaniem zabawek należy poczekać i zobaczyć czy dziecko nie dostanie ich w prezencie. Zresztą na początku najlepszą "zabawką" dla dziecka są rodzice żartowniś ich uśmiechy, gesty i mimika twarzy najbardziej zabawiają maluszka smiling smiley

joanka106259 (offline)

16-01-2015 21:07:18

Lublin
Nigdy nie przyszło mi do głowy liczyć koszty utrzymania dziecka smiling smiley To są bezcenne skarby smiling smiley A co do zakupów to są produkty, które kupuje się droższe a są takie, które można kupić taniej a nawet dostać. Ja tak miałam z ubrankami czy zabawkami, dostałam dla synka mnóstwo fajnych rzeczy i naprawdę przez 2 lata mało co kupiłam, co najwyżej buty czy kurteczki. Gdy Marcelek wyrastał rozdawałam to co nie było już potrzebne po znajomych a teraz gdy znowu jestem w ciąży, ponowie dostaję ciuszki i inne wyprawkowe rzeczy.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

donnavito (offline)

17-01-2015 23:15:41

Iława
Dziecko to nie samochód, nie można obliczac jego wartosci. Wydatki zas rokłada się w czasie, nie jest aż tak źle, jeśli troche się człowiek potrudzi i poszuka promocji, czy skorzysta z używanych niektórych rzeczy.

wojtaszek (offline)

25-01-2015 00:08:47

Tarnów
Ciekawy artykuł i pomimo iż do tej pory nie podliczałam ile wydaliśmy pieniędzy na synka to z uśmiechem porównujemy teraz to zestawienie. Ja również uważam że nic nie da wyliczanie ile się wydało pieniędzy ale takie zestawienie pokazuje nam jak bardzo hojne jest nasze panstwo dając 1000 zł becikowego najmniej zarabiającym smiling smiley. Ja bardzo często kupuję na wyprzedażach lub jak jest jakaś promocja a ciuszki dostałam od kuzynek które mają starsze dzieci więc była to dla mnie duża pomoc.

GabaBaba26 (offline)

30-01-2015 21:05:58

Udanin
Ile kosztuje niemowlak? Tyle na ile mogą pozwolić sobie rodzice.
Z córeczką mieliśmy większy budżet i więcej wydawaliśmy kaski np. kupowałam zupki w słoiczkach, mleko w proszku ponieważ przestałam karmić piersią a z synkiem już się tak nie wygłupiamy teraz sama gotuję małemu oraz karmię piersią.

[link widoczny po zalogowaniu]

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 16:37:38

Biała Piska
Becikowe było i minęło, już dawno o nim zapomnieliśmy grinning smiley Rzeczywiście utrzymanie maluszka to ogromny wydatek, same pampersy w naszym przypadku kosztują 30 zł a paczka starcza średnio na 6 dni. Ale pieniądze są niczym. Najważniejsze jest to że możemy codziennie podziwiać ten piękny uśmiech smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

mikaa997 (offline)

17-02-2015 18:50:07

Wrocław
Racja pieniądze to kwestia drugorzędna. Uśmiech dziecka jest największym prezentem. Niestety są rzeczy które są niebędne i trzeba kupić i niestety uważam że są zbyt drogie. Rząd narzeka na niż demograficzny więc niech przeanalizują stosunek cen dziecięcych artykułów do zarobków.

mikaa997 (offline)

17-02-2015 18:53:42

Wrocław
Jeszcze mi się coś przypomniało...
Mamusie jeśli chcecie zaoszczędzić to polecam obecne media społecznościowe, gdzie po pierwsze można znaleźć grupy dla mam które wymieniają się rzeczami, oddają jes lub sprzedają za symboliczne kwotym, a po drugie wiele firm organizuje tam konkursy gdzie można wygrać np jakieś kosemtyki dla dzidziusia itp. Polecam winking smiley

Doris85 (offline)

04-04-2015 16:02:38

Świecie
Dla dziecka kupujemy rzeczy z polki cenowej, na ktora mozemy sobie pozwolic. Wysoka cena nie zawsze jest rownoznaczna z wysoka jakoscia. I kompletujac wyprawke nie licze ile lacznie na wszystko wydalam. Wole zrezygnowac z jakiegos zakupu dla siebie i zaoszczedzone w ten sposob pieniadze przeznaczyc dla dziecka.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5096, Posty: 1258790, Użytkownicy: 72535.
Ostatnio dołączył/a Patka99.

Statystyki tego forum
Wątki: 214, Posty: 6949.