Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Prezenty dla dzieci do 6. miesiąca

Tańsze i droższe

Jeśli wybierasz się do znajomych, którym urodziło się dziecko, w prezencie możesz kupić coś, co odciąży ich budżet. Na prezenty dla dziecka przyjdzie jeszcze czas.

Kosmetyk dla bobasa może być praktycznym i niedrogim prezentem

Fot. materiały promocyjne

Kosmetyk dla bobasa może być praktycznym i niedrogim prezentem

Droższym prezentem może być podgrzewacz do butelki lub elektroniczna niania

Do praktycznych prezentów należą kosmetyki pielęgnacyjne. Tanie, a naprawdę dobrej jakości produkuje firma Ziaja. Mają tę zaletę, że nie uczulają. Moje córki, które mają skłonności do alergii, używały ich bez przeszkód. Kosmetyki te mają skład podobny do ich markowych odpowiedników. Kupowałam dla moich dzieci szampony, oliwki, balsamy do ciała, kremy do pupy i do buzi, i płyn natłuszczający do kąpieli.

Trafionym prezentem są gryzaki. Pingwin – gryzaczek (firmy Mattel), z miękką częścią w kształcie rączki – uchwytu. Po schłodzeniu w lodówce przyniesie ulgę ząbkującym dzieciom. Kosztuje 15 zł. Gryzaczek – Zabawne zwierzątka (firmy Fisher -Price) – wypełniony wodą, lekki gryzaczek dla dzieci od trzeciego miesiąca życia. Kosztuje 20 zł.

Zawsze przyda się jakieś ubranko, ale naprawdę praktyczne, bo nawet najpiękniejszej sukieneczki żadna mama nie założy dwumiesięcznej dziewczynce. Lepsze są praktyczne bawełniane body, które można kupić za ok. 20 zł albo pajacyk lub śpioszki (cena od 20 do 30 zł ).
Można też zapytać, czy jest coś, co mama dla dziecka po prostu potrzebuje, np. dodatkowy kocyk (polarowy kosztuje ok. 20 zł, a akrylowy ok. 40 zł), ręcznik z kapturkiem do otulenia po kąpieli (kosztuje ok. 20 zł) czy komplet pościeli (cena ok. 40 zł).

Droższym prezentem są pieluchy, ale można mieć pewność, że ten prezent się przyda. Paczka dobrych pieluch jednorazowych kosztuje ok. 46 zł. A jeśli ktoś chce zrobić wrażenie, może przynieść tort pieluchowy, w którym oprócz jednorazowych pieluch są też drobne dziecięce gadżety (gryzak, grzechotka, śliniaczek itp.) – cena w zależności od tortu od kilkudziesięciu do ok. 200 złotych.

Podstawowa rada: zapytaj młodą mamę, co jest jej potrzebne dla dziecka. Bardzo często przed porodem nie myśli się, że przyda się podgrzewacz (kosztuje od ok. 70 do 100 zł) lub sterylizator do butelek (cena powyżej 100 zł). Niektóre mamy marzą o tzw. elektronicznej niani, która kosztuje powyżej 200 zł. Takie droższe gadżety mogą być dobrym pomysłem na prezent składkowy.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

 • mamaZuzi2018 | 22-08-2018 19:20:21

  dlatego właśnie uważam że pieluchy dla noworodka są najlepszym prezentem,
 • mamaZuzi2018 | 22-08-2018 19:21:00

  zużywa się ich w takich ilościach że na pewno odciażą rodzinny budżet
 • mamaZuzi2018 | 22-08-2018 19:21:41

  a coś typowo dla maluszka to myślę że ciekawa grzechotka zawsze się przyda
 • mamaZuzi2018 | 22-08-2018 19:22:52

  może nie od razu ale w późniejszym czasie na pewno

Poczytaj również

Polecamy

Do picia najlepsza jest przegotowana woda.

Dopajanie

Jeśli karmisz dziecko tylko piersią, to przez pierwszych sześć miesięcy nie musisz go ani dokarmiać ani dopajać. Natura tak to wymyśliła, że organizm kobiety produkuje tyle mleka (bogatego we wszystkie składniki odżywcze i przeciwciała chorób przebytych...

czytaj

Poczęcie dziecka, zapłodnienie, to nie zdarzenie ale proces, do którego dochodzi nawet kilka dni po odbytym stosunku.

Co warto wiedzieć o zapłodnieniu? Gdzie dochodzi do zapłodnienia? Ile trwa zapłodnienie?

Poczęcie dziecka, zapłodnienie, to nie zdarzenie ale proces, do którego dochodzi nawet kilka dni po odbytym stosunku. Dlatego wiele par ma problemy ze znalezieniem odpowiedzi na pytanie, kiedy doszło do zapłodnienia, kiedy udało się począć dziecko.

czytaj

Podczas zatrzymywania laktacji, dziecko przystawiamy na krócej do piersi, tak, by pierś nie do końca była opróżniana.

Zatrzymanie laktacji. Farmakologiczne i naturalne

Powrót do pracy, kłopoty ze zdrowiem, bariery psychologiczne czy inne powody mogą zmusić kobietę do podjęcia się zatrzymania laktacji wcześniej niżby chciała. Jak to zrobić, aby organizm kobiety i jej dziecko dobrze to znieśli? O czym może świadczyć mleko...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj