Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Ranking pieluch

Różnią się nie tylko ceną

Ostatni porównawczy test jednorazowych pieluszek przeprowadzony przez Federację Konsumentów był krzepiący: wszystkie pieluszki badane przez ekspertów zyskały miano bezpiecznych.

Dobra pielucha m.in. jest przewiewna, dzięki czemu chroni dziecko przed odparzeniami.

Fot. iStockphoto

Dobra pielucha m.in. jest przewiewna, dzięki czemu chroni dziecko przed odparzeniami.


***
Dobra pielucha musi być:

Chłonna, czyli powinna chronić skórę dziecka przed nadmierną wilgocią. Jednorazowe pieluszki pod wierzchnią warstwą włókniny mają chłonny wkład celulozowy, który gromadzi płyn. Niektórzy producenci wzbogacają go w specjalne superabsorbenty, które zamieniają wilgoć w żel, dzięki czemu pieluszka nie przesiąka ani do wewnątrz ani na zewnątrz

Delikatna, a więc zrobiona z miękkiej włókniny, szczególnie ważne są ściągacze przy nóżkach, miejsce, gdzie łatwo o obtarcia i ucisk

Przewiewna, czyli chroniąca przed odparzeniami, taka, która zapewnia dobry dostęp powietrza

Z wygodnym zapięciem - najwygodniejsze są szerokie rzepy, które nie zsuwają się i nie obcierają ostrymi bokami ciałka dziecka.

Uwaga! Może się zdarzyć, że pieluszki podrażniają delikatną skórę dziecka. Może te, których używasz, nie pozwalają skórze dostatecznie oddychać. Im bardziej zewnętrzna warstwa pieluchy przypomina plastik, tym mniejszy przewiew i tym łatwiej o odparzenie. Zdarza się też, że jakiś rodzaj pieluszek uczula dziecko. Reakcję alergiczną może wywołać np. stosowany przy ich produkcji wybielacz lub wkład pochłaniający. Wtedy należy zmienić je na inny rodzaj.
 

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: malgorzata_maria_s.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: przewijanie, pieluszki, pampersy, odparzenie, ciąża, atesty

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Często bakterie osadzające się w gardle na migdałkach powodują brzydki zapach.

Brzydki zapach z ust u dziecka

Zdarza się, że już kilkumiesięcznym maluchom brzydko pachnie z buzi. Przyczyną nie musi być jakaś groźna choroba, ale lepiej skonsultować się z pediatrą i nie lekceważyć tej dolegliwości. Przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust może być bardzo...

czytaj

Przy 28-dniowym cyklu, jeśli do zapłodnienia doszło w 14. dniu cyklu, hormon w moczu pojawi się dopiero po 4 tygodniach od zapłodnienia.

Test ciążowy. Po ilu dniach od spodziewanej miesiączki zrobić test?

Testy domowe z moczu mają około 95 procent skuteczności. Zazwyczaj, gdy są przedwcześnie zrobione, częściej są fałszywie ujemne niż fałszywie dodatnie. Testy te wtedy częściej mówią, że kobieta nie jest w ciąży niż, że jest.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj