Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Piętnaście kilo śledzi naraz

Bobas na okrągłym stole - praca konkursowa

Pamięć mam dobrą, choć krótką - postanowiłam więc wspomóc się swoimi pamiętnikami , które prowadziłam od podstawówki.

Spódnica nie przeżyła kolonii, ale ja miałam wszystkie majtki zafarbowane na niebiesko i nogi, jakbym się nie myła.

Fot. BE&W

Spódnica nie przeżyła kolonii, ale ja miałam wszystkie majtki zafarbowane na niebiesko i nogi, jakbym się nie myła.

W domu

„.... hura hura dostaliśmy paczkę od cioci z efu , babcia powiedziała, że jutro nas równo podzieli, bardzo bym chciała dostać mazaki , takie kolorowe, co piszą z dwóch stron. Aga takie ma...
...Babcia nas podzieliła, przyszły moje ulubione miśki /Haribo/ i marcepan, tylko jak babcia go kroiła na cienkie paski to się pokruszył. Ale piłam mleko z kokosa, tata się denerwował , bo gwoździa nie umiał znaleźć, żeby zrobić w nim dziurki i wbił śrubokręt, ale za mocno i ten kokos pękł ...
... mazaki nie przyszły, ale kolorowe gazety po niemiecku jak mi dadzą, to sobie pooglądam ...”

„W całym domu śmierdzi śledziami, tata jest kierowcą w WPHW i jeździ z towarem i teraz ten towar odmraża się nam na stole w kuchni... mam dosyć - latam po sąsiadach czy nie chcą tych śledzi odkupić, bo jest tego jakieś 15 kilo i mama mówi, że takiej ilości nie przejemy..”

„Byłam dzisiaj z tatą w pracy, woził dzisiaj andruty prosto z fabryki, pani powiedziała, że jak przyjadę następnym razem, to mam wziąć słoik, to mi masy odleje i da suche andruty...”

„...dostałam masę mleczną i kakaową i odpady z wafli, pani pokazała mi, że mogę z tego zrobić sobie jadalny domek, zaraz się biorę za robotę ... mama mi wzięła masę , bo wszystko uciapkałam a te wafle, to sie nie chcą skleić, ciągle mi boczna ściana odpada.”


Pomysłowość


„..... babcia wreszcie uszyła mi tę spódnicę z pieluch, potem ją razem zafarbowałyśmy na turkusowo, ma trzy falbanki , jak przyjadę z kolonii to ją włożę do szkoły…”

Pamiętam tę spódnicę , nie przeżyła kolonii, ja za to miałam wszystkie majtki zafarbowane na niebiesko i nogi, które wyglądały, jakbym się nie myła - taka to była spódnica - potem koleżanka powiedziała mi, że jej mama po farbowaniu płucze w occie takie rzeczy.

„... kurde, cholera, kurde, cholera zniszczyłam połowę kolekcji puszek , nawet te spod hotelu Katowice, chciałam zrobić sobie lampy na imprezę, tak jak to pokazywał Pan Adam w "Zrób to sam", pomalowałam żarówki plakatówkami wycięłam otwory na nie, tylko nie mam tych żarówek jak tam zamocować, otwieracz do konserw na tym stępiłam...”

Program "Zrób to sam " zaraz obok "Sondy" to były moje ulubione programy TV , a swoją drogą, pamiętam pierwszy kolorowy telewizor i dzień, w którym wprowadzili oprócz programu 1 TVP i 2 TVP także program regionalny Katowice.

„Namówiłam babcię, żeby zrobiła czekoladę, dostaliśmy z kościoła mleko w proszku dla Kasi (moja siostra), ale ona go nie lubi. Wyciągnęłam sreberka po cukierkach, które zbierałam i będę pakować w nie czekoladowe kulki ...”.

„....to niesprawiedliwe Kasia jest mniejsza a dostała więcej kulek ...”.

Przepis na czekoladę z mleka w proszku mam do dzisiaj i z rozrzewnieniem oddaję się wspomnieniom, jak taką kryzysową czekoladę jem. A jeżeli o czekoladzie piszę, to nie sposób pominąć wpisu:

„.... w tych Niemcach to nie wszystko jest dobre, ciocia przysłała nam czekoladę, ale chyba spleśniała czy coś, bo jest cała biała - babcia ją wyrzuciła...”

Nikt z nas nie wpadł na to , że to biała, mleczna czekolada bez dodatku kakao.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • toja51 | 22-07-2009 16:21:04

    Też farbowałam spódnice szyte z pieluch tetrowych (pewnie dlatego ich nie było na wyprawki dla dzieci)! Dzisiaj mam włoskie drogie buty, kupione w markowym sklepie, które też farbują stopy na czarno! Pewne rzeczy się nie zmieniają bez względu na epokę i ustrój)
  • ewa71 | 29-07-2009 14:25:32

    Dziękuję za uznanie .

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: rodzina, konkursy, album rodzinny

Polecamy

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Przy 28-dniowym cyklu, jeśli do zapłodnienia doszło w 14. dniu cyklu, hormon w moczu pojawi się dopiero po 4 tygodniach od zapłodnienia.

Test ciążowy. Po ilu dniach od spodziewanej miesiączki zrobić test?

Testy domowe z moczu mają około 95 procent skuteczności. Zazwyczaj, gdy są przedwcześnie zrobione, częściej są fałszywie ujemne niż fałszywie dodatnie. Testy te wtedy częściej mówią, że kobieta nie jest w ciąży niż, że jest.

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj