Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Piętnaście kilo śledzi naraz

Bobas na okrągłym stole - praca konkursowa

Pamięć mam dobrą, choć krótką - postanowiłam więc wspomóc się swoimi pamiętnikami , które prowadziłam od podstawówki.

Spódnica nie przeżyła kolonii, ale ja miałam wszystkie majtki zafarbowane na niebiesko i nogi, jakbym się nie myła.

Fot. BE&W

Spódnica nie przeżyła kolonii, ale ja miałam wszystkie majtki zafarbowane na niebiesko i nogi, jakbym się nie myła.

W domu

„.... hura hura dostaliśmy paczkę od cioci z efu , babcia powiedziała, że jutro nas równo podzieli, bardzo bym chciała dostać mazaki , takie kolorowe, co piszą z dwóch stron. Aga takie ma...
...Babcia nas podzieliła, przyszły moje ulubione miśki /Haribo/ i marcepan, tylko jak babcia go kroiła na cienkie paski to się pokruszył. Ale piłam mleko z kokosa, tata się denerwował , bo gwoździa nie umiał znaleźć, żeby zrobić w nim dziurki i wbił śrubokręt, ale za mocno i ten kokos pękł ...
... mazaki nie przyszły, ale kolorowe gazety po niemiecku jak mi dadzą, to sobie pooglądam ...”

„W całym domu śmierdzi śledziami, tata jest kierowcą w WPHW i jeździ z towarem i teraz ten towar odmraża się nam na stole w kuchni... mam dosyć - latam po sąsiadach czy nie chcą tych śledzi odkupić, bo jest tego jakieś 15 kilo i mama mówi, że takiej ilości nie przejemy..”

„Byłam dzisiaj z tatą w pracy, woził dzisiaj andruty prosto z fabryki, pani powiedziała, że jak przyjadę następnym razem, to mam wziąć słoik, to mi masy odleje i da suche andruty...”

„...dostałam masę mleczną i kakaową i odpady z wafli, pani pokazała mi, że mogę z tego zrobić sobie jadalny domek, zaraz się biorę za robotę ... mama mi wzięła masę , bo wszystko uciapkałam a te wafle, to sie nie chcą skleić, ciągle mi boczna ściana odpada.”


Pomysłowość


„..... babcia wreszcie uszyła mi tę spódnicę z pieluch, potem ją razem zafarbowałyśmy na turkusowo, ma trzy falbanki , jak przyjadę z kolonii to ją włożę do szkoły…”

Pamiętam tę spódnicę , nie przeżyła kolonii, ja za to miałam wszystkie majtki zafarbowane na niebiesko i nogi, które wyglądały, jakbym się nie myła - taka to była spódnica - potem koleżanka powiedziała mi, że jej mama po farbowaniu płucze w occie takie rzeczy.

„... kurde, cholera, kurde, cholera zniszczyłam połowę kolekcji puszek , nawet te spod hotelu Katowice, chciałam zrobić sobie lampy na imprezę, tak jak to pokazywał Pan Adam w "Zrób to sam", pomalowałam żarówki plakatówkami wycięłam otwory na nie, tylko nie mam tych żarówek jak tam zamocować, otwieracz do konserw na tym stępiłam...”

Program "Zrób to sam " zaraz obok "Sondy" to były moje ulubione programy TV , a swoją drogą, pamiętam pierwszy kolorowy telewizor i dzień, w którym wprowadzili oprócz programu 1 TVP i 2 TVP także program regionalny Katowice.

„Namówiłam babcię, żeby zrobiła czekoladę, dostaliśmy z kościoła mleko w proszku dla Kasi (moja siostra), ale ona go nie lubi. Wyciągnęłam sreberka po cukierkach, które zbierałam i będę pakować w nie czekoladowe kulki ...”.

„....to niesprawiedliwe Kasia jest mniejsza a dostała więcej kulek ...”.

Przepis na czekoladę z mleka w proszku mam do dzisiaj i z rozrzewnieniem oddaję się wspomnieniom, jak taką kryzysową czekoladę jem. A jeżeli o czekoladzie piszę, to nie sposób pominąć wpisu:

„.... w tych Niemcach to nie wszystko jest dobre, ciocia przysłała nam czekoladę, ale chyba spleśniała czy coś, bo jest cała biała - babcia ją wyrzuciła...”

Nikt z nas nie wpadł na to , że to biała, mleczna czekolada bez dodatku kakao.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • toja51 | 22-07-2009 16:21:04

    Też farbowałam spódnice szyte z pieluch tetrowych (pewnie dlatego ich nie było na wyprawki dla dzieci)! Dzisiaj mam włoskie drogie buty, kupione w markowym sklepie, które też farbują stopy na czarno! Pewne rzeczy się nie zmieniają bez względu na epokę i ustrój)
  • ewa71 | 29-07-2009 14:25:32

    Dziękuję za uznanie .

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: rodzina, konkursy, album rodzinny

Polecamy

Przy 28-dniowym cyklu, jeśli do zapłodnienia doszło w 14. dniu cyklu, hormon w moczu pojawi się dopiero po 4 tygodniach od zapłodnienia.

Test ciążowy. Po ilu dniach od spodziewanej miesiączki zrobić test?

Testy domowe z moczu mają około 95 procent skuteczności. Zazwyczaj, gdy są przedwcześnie zrobione, częściej są fałszywie ujemne niż fałszywie dodatnie. Testy te wtedy częściej mówią, że kobieta nie jest w ciąży niż, że jest.

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Wzmożone napięcie mięśniowe minie szybko dzięki rehabilitacji.

Wzmożone napięcie mięśniowe. Przyczyny i objawy

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe to często spotykany problem u dzieci. Bardzo łatwo je zauważyć. Objawy wzmożonego napięcia mięśniowego to nienaturalne prężenie się i wyginanie do tyłu w literę C.  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj