Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Film „Jak zostać królem”, jak recepta

Wytężona praca plus metoda Tomatisa

Film „Jak zostać królem” (The King Speech) - recepta na to, jak Twoje dziecko może zostać mistrzem wypowiedzi, choć teraz sepleni, nie mówi „r”, zacina się lub jąka.

Król Jerzy VI, bohater filmu - Jak zostać królem - w nauce płynnego mówienia stosował techniki, które teraz są elementami terapii metodą Tomatisa.

Fot.B&W

Król Jerzy VI, bohater filmu - Jak zostać królem - w nauce płynnego mówienia stosował techniki, które teraz są elementami terapii metodą Tomatisa.

Król Jerzy VI, bohater filmu dochodzi do swoich sukcesów „komunikacyjnych” poprzez wytężoną pracę. Stosuje techniki, które teraz są elementami terapii metodą Tomatisa. Trening uwagi słuchowej Tomatisa – w sposób medyczny pozwala na uzyskanie efektów w postaci: bogatego zasobu słownictwa, elokwencji, zniwelowania problemów logopedycznych, jąkania.
W filmie widzimy zastosowanie takich elementów jak: muzyka nagrana na płytach, słuchawki, mówienie na głos w odpowiednim otoczeniu dźwiękowym. W Centrum Treningu Uwagi Słuchowej w Poznaniu (www.treningsluchowy.pl) możesz zobaczyć „elektroniczne ucho” i usłyszeć o jego działaniu. W Centrum spotykają się osoby z całej Polski i choć terapia jest czasochłonna, to nikogo to nie zraża. Najważniejsze, że efekty są trwałe.


W filmie problem polegał na tym, że przyszły król miał spore problemy z publicznymi wystąpieniami, jąkał się, denerwował, gubił wątki. Terapeuta Leonard Logue miał mu pomóc w przezwyciężeniu stresu oraz zdiagnozowaniu podłoża takich zachowań. Ekscentryczne metody budziły nieufność jąkały, jednak w perspektywie zbliżającej się II wojny światowej (akcja filmu rozgrywa się w 1936 roku) oraz pierwszego radiowego orędzia do narodu, Bertie musiał wziąć się w garść i szlifować sztukę retoryki.

Jeżeli chcesz pomóc swojemu dziecku – zacznij od diagnozy. Warto sprawdzić czy podłoże problemów stanowi percepcja słuchowa powiązana z ośrodkiem mowy w mózgu. Pamiętaj również, że trening metodą Tomatisa przynosi efekt, kiedy jest wykonywany w ośrodkach o charakterze medycznym!
 

*Anna Sudoł, autorka, jest konsultantem ds. Treningu Uwagi Słuchowej
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: mówienie, mowa, komunikowanie

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Dr n. med. Paweł Grzesiowski

Czy niemowlę karmione piersią może zarazić się wirusem grypy?

Jakie jest niebezpieczeństwo zarażenia sie świńską grypą u niemowląt poniżej 6. miesiąca, karmionych piersią? Czy zaleca się dla nich szczepienie na normalną grypę i na świńską również? Jak wygląda sprawa u małych dzieci poniżej 5 lat? - pyta mama 2,5...

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Rejestracja dziecka. Formalności po urodzeniu dziecka

Rejestrujemy dziecko

Jeśli rodzice uznają, że nadane przez nich imię nie pasuje do ich pociechy, z łatwością mogą je zmienić do pół roku od dnia sporządzenia aktu urodzenia. Podpowiadamy krok po kroku, jak zarejestrować noworodka w USC.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj