Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Film „Jak zostać królem”, jak recepta

Wytężona praca plus metoda Tomatisa

Film „Jak zostać królem” (The King Speech) - recepta na to, jak Twoje dziecko może zostać mistrzem wypowiedzi, choć teraz sepleni, nie mówi „r”, zacina się lub jąka.

Król Jerzy VI, bohater filmu - Jak zostać królem - w nauce płynnego mówienia stosował techniki, które teraz są elementami terapii metodą Tomatisa.

Fot.B&W

Król Jerzy VI, bohater filmu - Jak zostać królem - w nauce płynnego mówienia stosował techniki, które teraz są elementami terapii metodą Tomatisa.

Król Jerzy VI, bohater filmu dochodzi do swoich sukcesów „komunikacyjnych” poprzez wytężoną pracę. Stosuje techniki, które teraz są elementami terapii metodą Tomatisa. Trening uwagi słuchowej Tomatisa – w sposób medyczny pozwala na uzyskanie efektów w postaci: bogatego zasobu słownictwa, elokwencji, zniwelowania problemów logopedycznych, jąkania.
W filmie widzimy zastosowanie takich elementów jak: muzyka nagrana na płytach, słuchawki, mówienie na głos w odpowiednim otoczeniu dźwiękowym. W Centrum Treningu Uwagi Słuchowej w Poznaniu (www.treningsluchowy.pl) możesz zobaczyć „elektroniczne ucho” i usłyszeć o jego działaniu. W Centrum spotykają się osoby z całej Polski i choć terapia jest czasochłonna, to nikogo to nie zraża. Najważniejsze, że efekty są trwałe.


W filmie problem polegał na tym, że przyszły król miał spore problemy z publicznymi wystąpieniami, jąkał się, denerwował, gubił wątki. Terapeuta Leonard Logue miał mu pomóc w przezwyciężeniu stresu oraz zdiagnozowaniu podłoża takich zachowań. Ekscentryczne metody budziły nieufność jąkały, jednak w perspektywie zbliżającej się II wojny światowej (akcja filmu rozgrywa się w 1936 roku) oraz pierwszego radiowego orędzia do narodu, Bertie musiał wziąć się w garść i szlifować sztukę retoryki.

Jeżeli chcesz pomóc swojemu dziecku – zacznij od diagnozy. Warto sprawdzić czy podłoże problemów stanowi percepcja słuchowa powiązana z ośrodkiem mowy w mózgu. Pamiętaj również, że trening metodą Tomatisa przynosi efekt, kiedy jest wykonywany w ośrodkach o charakterze medycznym!
 

*Anna Sudoł, autorka, jest konsultantem ds. Treningu Uwagi Słuchowej
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: mówienie, mowa, komunikowanie

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Zacznij przygodę z pieluchami wielorazowymi!

Pieluchy wielorazowe stają się coraz popularniejszym wyborem wśród świadomych ekologicznie rodziców. Oferują one nie tylko korzyści dla środowiska, ale również dla zdrowia dziecka i domowego budżetu. Wiele osób obawia się jednak, że korzystanie z pieluch...

czytaj

Lekarz kontroluje ciemiączko podczas każdego badania poprzedzającego szczepienie dziecka.

Ciemiączko. Wypukłe, małe, duże, pulsujące

Tę miękką powierzchnię pomiędzy kośćmi czaszki można wyczuć, dotykając delikatnie palcem. Co w ciemiączku może być powodem do niepokoju? Po pierwsze tempo jego zarastania, po drugie - zapadanie się ciemiączka.

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj