Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Polskie wesołe miasteczka

Rodzinny zawrót głowy

W Polsce niełatwo jest znaleźć park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Oprócz Rabkolandu na uwagę zasługuje jeszcze Wesołe Miasteczko w Chorzowie, szczycące się największym w Polsce rollercoasterem. Z młodszymi pociechami warto jednak wybrać się nieco dalej na południe, do Rabki Zdrój.

 

W Rabkolandzie są dwa sektory     dla małych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych.

Fot. BE&W

W Rabkolandzie są dwa sektory dla małych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych.

Mama Gosia, tata Roman oraz dzieci – 15. letnia Ania i 3. letni Mirek, wybrali się do Rabkolandu w długi weekend majowy. I nie żałują.
Zdania o znajdującym się w niej Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland bywają podzielone, ale tylko wśród dorosłych. Dzieci są wiele bardziej jednomyślne. Na pytanie „jak było?” odpowiadają zazwyczaj - „suuuuuper”! Czy odpowiedź ta wynika - jak często podejrzewają dorośli - z braku umiejętności dokonania krytycznej oceny, czy też - jak podejrzewają dzieci - ze zdolności cieszenia się z urozmaiconej zabawy, tego nie rozstrzygniemy. A do parku zaprosimy, bo atrakcji jest w nim rzeczywiście dużo.
Dowodem na to, że każde dziecko, w każdym wieku, może się dobrze bawić w Rabkolandzie są Ania i Mirek. - Synkowi najbardziej spodobał się Bugi, czyli tor samochodowy wijący się wśród drzew, na którym można pojeździć miniaturowymi jeepami – wspomina Gosia. - Do dzisiaj wspomina też pływające po wodzie pingwinki oraz ciuchcię. To Safari Train – pociąg wiodący do lasu, w którym oglądamy figury zwierząt – żyraf, lwów, krokodyli, a także ptaków. - Ania za to najbardziej polubiła karuzelę Music Express, która falowała w przód i tył w rytmie znanych piosenek.


Dwa sektory: dla małych i dużych

Rabkoland wymarzył sobie Eugeniusz Wiecha, którego rodzina od pokoleń związana była z prowadzeniem lunaparków. Kiedy tak kręcił i kręcił karuzelami, powoli planował własny park rozrywki, który zakasuje pokryte już patyną i pamiętające czasy gierkowskie „wesołe miasteczka”, z karuzelą łańcuchową oraz strzelnicą, na której nic nie dało się ustrzelić.

W 1999 roku. Eugeniusz ogłosił otwarcie pierwszego polskiego parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Upłynęło jeszcze trochę czasu, zanim wzbogacił się on o wszystkie obecne atrakcje, ale od początku przyciągnął amatorów rodzinnego relaksu.
W Rabkolandzie są dwa sektory – dla małych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych. W części dla najmłodszych, oprócz wspomnianego Bugi i Safari Train, znajdują się uwielbiane przez dzieci karuzele. Chłopcom spodobają się Kapitan Kid i Samoloty. W tej pierwszej dzieci poruszają się w małych łódeczkach obracających się wokoło postaci zabawnego, jednookiego kapitana. Druga to znana nam z dzieciństwa karuzela z wznoszącymi się lekko w górę i w dół maszynami. Dziewczynki na pewno zakochają się w przejażdżkach na pięknej, stylowej i jedynej w Polsce Karuzeli Weneckiej z galopującymi rumakami i karocą. Jest też karuzela ze zwierzakami znanymi z „Księgi Dżungli” oraz z bajkowymi smokami. Dla małych miłośników wody jest Ice Race, dla tych, którzy lubią już samodzielnie pokierować pojazdem – Minigogard, a dla sympatyków placów zabaw i plażowych dmuchawców: duże zjeżdżalnie, Rura Park oraz wielka poducha o powierzchni 100 m kw., na której naprawdę można zaszaleć skacząc i wspinając się do woli. Ciekawą atrakcją jest także Eifel Tour, czyli dziecięcy konwój składający się z trzech wozów strażackich oraz karetki pogotowia, poruszający się dookoła miniaturowego modelu wieży Eiffla. Dzieciaki mogą tu bezkarnie pohałasować klaksonami. Tylko muszą uważać na przechadzające się w pobliżu stada owiec oraz kur i gęsi.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • donnavito | 09-12-2014 13:53:21

    polecam Kansas City kolo Grudziądza, Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim, tam dzieci się nie znudzą, bo atrakcji jest wiele z różnych dziedzin.
  • Doris85 | 06-04-2015 12:45:09

    Park Dinozaurów w Solcu jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Jeśli dzieci lubią zabawy w wodzie warto również pomyśleć o wizycie w aquaparku.

Poczytaj również

Polecamy

Jeżeli dziecko nie ma jeszcze 150 cm wzrostu, według przepisów powinno siedzieć w foteliku lub na podstawce.

Jak przewozić starsze dziecko samochodem?

Tylko połowa dzieci w wieku powyżej czterech lat jest należycie przewożona w samochodach. Tymczasem do 12. roku życia o bezpieczeństwo dziecka należy dbać w szczególny sposób.

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj