Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Polskie wesołe miasteczka

Rodzinny zawrót głowy

W Polsce niełatwo jest znaleźć park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Oprócz Rabkolandu na uwagę zasługuje jeszcze Wesołe Miasteczko w Chorzowie, szczycące się największym w Polsce rollercoasterem. Z młodszymi pociechami warto jednak wybrać się nieco dalej na południe, do Rabki Zdrój.

 

W Rabkolandzie są dwa sektory     dla małych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych.

Fot. BE&W

W Rabkolandzie są dwa sektory dla małych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych.

 

Z dreszczykiem

Gosia i Roman większość czasu spędzili w sektorze dla dzieci, z Mirkiem, ale Ania wybrała dla siebie wiele atrakcji wywołujących fale adrenaliny. Wielki Młyn to tutaj najspokojniejsza przejażdżka, taka rekreacyjna, ale warto z niej skorzystać, bo kiedy wjedzie się na samą górę, przed naszymi oczami roztacza się malowniczy widok na pasmo górskie oraz Rabkę Zdrój. Dzieci 6 – 8. letnie na pewno chętnie wsiądą do karuzeli Balerina, czyli popularnej Hully Gully, która słynie z wytrząsania swoich pasażerów w górę - dół i prawo – lewo. Z rodzicami można wsiąść do karuzeli Wiking – 40. osobowej łódki, która podnosi się niemal do pionu. Dla kilkuletnich kierowców atrakcją będą: Disco Boat, czyli prowadzenie po wodzie małego pontonu, tor wyścigowy gokartów oraz autoskutery, które pozwalają na bezpieczne stłuczki. Są także, a i owszem, znane z dawnych wesołych miasteczek – strzelnica, ale ogromna, z 56 celami, Dom Śmiechu z krzywymi lustrami oraz Pałac Wampirów, czyli po prostu zamek strachu. Przejażdżka po jego komnatach, korytarzach i zacienionych zakątkach wywoła nerwowy śmiech nie tylko u dzieci. Dobrze jest wtedy mocno trzymać się za ręce.

 

Dla poszukujących większych wrażeń

W Śląskim Wesołym Miasteczku magnesem przyciągającym gości jest niewątpliwie Tic-Tac Tornado – jedyna w Polsce kolejka górska z dwoma pętlami i 900 stopniową, prawoskrętną spiralą. Jedzie ona z prędkością 60 km/h, zapewniając wiele emocji, głównie młodzieży i dorosłym. I to głównie oni znajdą w śląskim lunaparku wiele atrakcji dla siebie. Najciekawsze to: Silesia Tower, czyli wieża swobodnego spadku o wysokości 50 m, połączona z karuzelą łańcuchową oraz River Splash – proste, drewniane łódki wciągane na wysokość około 15 m, które następnie puszczane spływają z pasażerami rynną w dół.
Niestety wiele urządzeń w Śląskim Wesołym Miasteczku jest już przestarzałych, zwłaszcza tych dla najmłodszych. Z nowszych godna polecenia jest Smocza Jama, czyli zamek strachów w wersji dla najmłodszych, kino 4D i Ice Race – zjeżdżalnia wodna dla dzieci.

 

Informacje o Rabkolandzie

Park Rabkoland znajduje się na terenie miasta Rabka Zdrój. Otwarty jest od maja do sierpnia w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz we wrześniu od godz. 10.00 do 17.00.

Ceny:
Karnet na 10 przejażdżek – 35 zł
Karnet na 5 przejażdżek – 20 zł
Jedna przejażdżka – 5 zł
Parking – 1 zł za godzinę

Informacje o Śląskim Wesołym Miasteczku

Położone jest na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
Godziny otwarcia:
Kwiecień: 10.00 – 18.00 (w soboty i dni świąteczne do 19.00)
Maj, czerwiec: 10.00 – 19.00 (w soboty i dni świąteczne do 20.00)
Lipiec, sierpień: 10.00 – 20.00 ( w soboty i dni świąteczne do 22.00)
Wrzesień, październik: 10.00 – 18.00 (w soboty i dni świąteczne do 19.00 )

Ceny:
Karta magnetyczna – od 25 zł (25 pkt)
Wstęp – 5 pkt (dzieci do lat 3 - wstęp bezpłatny)
Parking – 5 zł za godzinę
 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • donnavito | 09-12-2014 13:53:21

    polecam Kansas City kolo Grudziądza, Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim, tam dzieci się nie znudzą, bo atrakcji jest wiele z różnych dziedzin.
  • Doris85 | 06-04-2015 12:45:09

    Park Dinozaurów w Solcu jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Jeśli dzieci lubią zabawy w wodzie warto również pomyśleć o wizycie w aquaparku.

Poczytaj również

Polecamy

Dłuższa niż 4 godziny przerwa w karmieniu piersią może spowodować powrót pracy jajników i odblokowanie systemu hormonalnego.

Krwawienie w połogu

We wczesnym połogu, czyli w pierwszych dniach po porodzie, kobieta krwawi, ponieważ macica się obkurcza i oczyszcza. – Krwawienie tuż po porodzie nazywamy „odchodami”. Z początku są one krwiste, później brunatne, żółtawe, a na końcu szkliste, śluzowe....

czytaj

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Wzmożone napięcie mięśniowe minie szybko dzięki rehabilitacji.

Wzmożone napięcie mięśniowe. Przyczyny i objawy

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe to często spotykany problem u dzieci. Bardzo łatwo je zauważyć. Objawy wzmożonego napięcia mięśniowego to nienaturalne prężenie się i wyginanie do tyłu w literę C.  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj