Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jakich produktów powinna unikać matka karmiąca piersią?

Twój Ekspert od żywienia i diety

Kobieta karmiąca powinna unikać potraw ciężkostrawnych, takich jak smażone, pikantne, grzyby, kapusta, cebula, słodycze w nadmiarze oraz duża ilość owoców zjedzona naraz.

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Fot. archiwum prywatne

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Karmiącej kobiecie najbardziej służy dieta lekkostrawna, przygotowana zawsze ze świeżych produktów, nieobciążająca przewodu pokarmowego, a tym samym nie wywołująca kolki u noworodka i niemowlaka.

Natomiast dietę eliminacyjną wprowadza się u matek karmiących piersią dopiero, gdy zachowanie dziecka wskazuje na alergię. Każda dieta eliminacyjna powinna być kontrolowana przez lekarza po to, żeby nie zamieniła się w dietę niedoborową i nie zaszkodziła matce, która sama odejmie ze swojej diety bardzo dużo produktów. Unikać należy głównie owoców cytrusowych i truskawek, bo to one należą do najpowszechniej uczulających produktów, podobnie jak czekolada, kakao, orzechy, pomidory.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • Modzelka8 | 18-02-2015 09:21:35

    U mnie jest tak, że zawsze jak zjem rybę to mały płacze i nieprzesypia całej nocy. Pewnie ze względu na dużą zawartość białka, bo ma skazę białkową. Poza tym to nie przeszkadzają mu żadne inne potrawy

Poczytaj również

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Nierzadko rodzice zatrzymują dziecko w swojej sypialni, bo to oni tego potrzebują.

Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj